دسته‌ها
دانلود فیلم

بررسی کتاب: تعقیب نور توسط الیور استون

تعقیب نور است الیور استون اولین خاطرات — اما احتمالاً آخرین او نیست ، با توجه به اینکه پایان آن در جشن اسکار به دلیل برنده شدن بهترین کارگردان / بهترین فیلم برای جوخه. صفحه فیس بوک استون مبهم تبلیغاتی مختلفی از معاصران خود داشته است ، و پل شرودر خلاصه کتاب خیلی خوب است “داستان الیور استون داستان داستان های نسل من بزرگ است.” این یک داستان زندگی نسبتاً وحشی است ، و این تنها 40 سال اول است ، صبر کنید تا او به دهه 90 برسد …

زندگی استون از کودکی تا بزرگترین موفقیت های او ، تمام تغییراتی را که در دوره شکوفایی ها اتفاق افتاده است در بر می گیرد. او در یک عاشقانه تقریباً کلیشه ای زمان جنگ تصور می شد ، پدرش یک کارگزار جمهوری خواهان آیزنهاور نسبتاً خوش اخلاق و مادرش یک زن فرانسوی با لیبرال تر بود. (استون در مورد جزئیات بسیار دلپذیر مادرش می گوید-او مطمئناً مجتمع ادیپ را داشت.) او وارد ییل شد اما یک سال به تعویق افتاد تا یك سال به تدریس در ویتنام بپردازد درست همانطور كه ​​آمریكا جنگ را افزایش می داد. او برگشت ، اما گم شد که چه باید بکند: او سعی کرد به ییل برگردد ، اما دوباره کنار رفت. استون در همان کلاس ییل بود جورج دبلیو بوش (بعداً یکی از موضوعات فیلمش) و در نقطه پایین او به عنوان یک دانش آموز ، رمانی پرتحرک نوشت که رد شد. او در آن مقطع بود که همه جوانان باید وقتی که می شوند ، از آنجا عبور کنند “پدرشان را بکش” و دقیقاً مثل آن لحظه در حال تبدیل شدن به انسان خودشان درها ترانه “پایان” (سنگ به ساخت ادامه می داد درها فیلم ، و او اشاره دارد جیم موریسون در کتاب زیاد است) در این کتاب داستانی کاملاً خنده دار وجود دارد که در مورد سنگ سنبله چوب پدرش با LSD است. سرانجام استون سرانجام برای خدمت در ویتنام ثبت نام کرد و خواستار وظیفه رزمی شد. بنابراین ، بله ، مانند نماد او در جوخه، “او داوطلب این شیطنت شد.”

ویتنام به طور واضح همان لحظه تعیین کننده برای استون بود ، همانطور که در بسیاری از نسل هایش وجود داشت. این امر تا حدودی او را رادیكال كرد ، گرچه او اعتراف كرد كه رای دادن به ریگان در سال 1980 (و پشیمان شد) ، او را به مواد مخدر معرفی كرد و به معنای خدمت در كنار افراد طبقه كارگر ، از جمله برای اولین بار سیاه و لاتین بود. این تجربه ، جهان بینی وی را عمیقاً تغییر داد و از دگرگونی یك جمهوری خواه همه آمریكایی به یك جوان سنگسار كه سعی در یافتن خود داشت ، حمایت كرد.

فیلم پیشنهادی  نقد و بررسی - آب سیاه: پرتگاه - "سریع و وحشیانه"

او یک طرفدار فیلم بود ، و هنگامی که ایالت ایالات متحده را برگرداند ، یکی از دوستان ، دانشکده فیلم NYU را پیشنهاد کرد و او مثل این بود: می توانید مدرک تماشای فیلم را دریافت کنید؟ استون از زمانی که به آنجا رسید ، خوش شانس بود مارتین اسکورسیزی یکی از اساتید بود این پست بودچه کسی در درب من در حال ضربه زدن است اما قبل ازBoxcar Bertha / میانگین خیابانهابنابراین ، متی در واقع یک طرفدار عظیم فیلم بود که آرزو می کرد فیلم ها را بسازد و در دنیای فیلم آزمایشی / مستقل اولیه اواخر دهه 60/70 نیویورک مشغول به کار باشد ، در حالی که تدریس برای رسیدن به اهداف را برآورده می کرد. Scorsese افرادی را دوست می آورد جان کاساویت برای صحبت با دانش آموزان ، و او همچنین اولین کسی بود که دید که استون وقتی فیلم کوتاه خود را دید ، استعداد فیلمبرداری را داشت ، سال گذشته در ویتنام. این همان تقویتی بود که استون در آن مقطع زندگی خود لازم داشت.

این کتاب عمدتاً کتابی است درباره مبارزات استون با تلاش برای فیلمبرداری از زمین ، یا به عنوان فیلمنامه نویس یا کارگردان ، از اوایل دهه 70 شروع به کار کند. او فیلمی ترسناک عجیب به نام نوشت و کارگردانی کرد تشنج با Hervé Villechaize و مری وورنوفبله ، شما آن را صحیح خوانده اید. این یک فیلم بسیار افتضاح است ، اما هنوز هم کنجکاوی جذاب است. استراحت بزرگ او هنگامی رخ داد كه او به داستان این واقعیت دامن زد بیلی هیز در خاطرات اکسپرس نیمه شب، یک آمریکایی با قاچاق حشیش دستگیر و در جهنم زندان ترکیه به ضرب گلوله بست. آن فیلم او را از گمنامی گرفته تا برنده شدن در اسکار و بازگشت او به دنیای موفقیت و امتیازاتی که از او تا حدی به دست آورده بود ، بازگرداند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *