دسته‌ها
دانلود فیلم

بررسی LFF 2020: آخرالزمان آفریقایی – “این مستند به موقع است”

رمان ‘قلب تاریکی’ توسط جوزف کنراد تأثیر بسزایی در هنر ، رسانه و سیاست داشته است. در حالی که ممکن است بیشتر افراد به اقتباس فیلم عادت کرده باشند ‘اکنون آخرالزمان’ این رمان را از فتوحات استعماری آفریقا به جنگ ویتنام منتقل می کند ، این مستند به منبع برمی گردد. پیروی از زندگی واقعی فرانسه کاپیتان پل وولت و قساوتهایی که او در نیجر انجام داد درست زمانی که کتاب در یک موازی هنری تقلیدآمیز از زندگی منتشر می شد.

راهنمای ما از طریق نیجر شاعر و فعال انگلیسی-نیجریه ای است فمی نیلندر. فمی این مستند را در انگلستان شروع می کند ، قبل از اینکه به کتاب نگاه کنیم ، به میراث تاریخی فتح در آفریقا و تجارت برده نگاه می کند ‘قلب تاریکی’. در جستجوی زندگی واقعی سرهنگ کورتز او یک معاصر در پل وولت پیدا می کند و تصمیم می گیرد مبارزات خونین او را دنبال کند و ببیند آیا آسیب او چندین نسل طول کشیده است یا خیر.

فیلم پیشنهادی  مرور: Enola Homes - "فیلمی که چندین نسل می توانند کنار هم بنشینند تا از آن لذت ببرند"

هنگامی که این مستند در آفریقا به راه افتاد ، شواهد لعنتی است. کارزار وحشت Voulet با مقایسه می شود بوکو حرام، اما هیچ چیز مانند آنچه که وولت با آن رفتار کرد ، شرورانه و وحشیانه نیست ، باعث سوزاندن کل روستاها و قتل عام هزاران نفر در پی او به عنوان “یک اروپایی روشن فکر” شد.

بسیار شبیه به ‘اکنون آخرالزمان’ دیدن این مستند ناراحت کننده است. عکاسی و فیلم بایگانی شده برای نشان دادن وضعیت چگونه استفاده می شود. از ختنه ، آویز و حتی ضبط صوتی یکی از قدیمی ترین بازماندگان استفاده می شود. با این حال ، این قرائت Femi از نامه های Voulet و نامه های آن است کاپیتان کلوب (که برای جلوگیری از او فرستاده شده است) که به فیلم ، کتاب و شرح دست اول خود فرانسوی ها پیوند دارد. اگرچه یک صحنه عجیب عجیب و غریب برای صحنه بدنام گاومیش فیلم وجود دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *