دسته‌ها
دانلود فیلم

بررسی LFF 2020: دور دیگری – “یک جشن مبهم”

دور دیگر دومین همکاری بین نویسنده / کارگردان است توماس وینتربرگ و بازیگر مادس میکلسن که در نقش مارتین ، یک معلم تاریخ دانمارک زندگی می کند بدون اینکه او متوجه شود زندگی برای او سپری شده است. فرزندانش او را نادیده می گیرند ، همسرش در شیفت شب کار می کند و زندگی کاملاً جداگانه ای را سپری می کند و دانش آموزان او را بسیار بی انگیزه و بی انرژی می دانند که آنها جلسه ای را به همراه والدین خود فرا می خوانند تا نگرانی های خود را به او برسانند. درک اشک آور از سکون زندگی او وقتی او در شام تولد چهل سالگی دوستش با حضور سه نفر از دوستانش ، معلمان مرد میانسال در همان مدرسه برگزار شد ، متوجه او شد. همانطور که او در هنگام عقب انداختن لیوان شراب ، از انفجار احساسی خود عذرخواهی می کند. دوست او نیکولاج (مگنوس میلانگ) ، یک معلم روانشناسی و فلسفه به مارتین می گوید حق دارد که چنین احساسی داشته باشد. هنگامی که آنها برای اولین بار ملاقات کردند ، مارتین قصد داشت به اوج برسد ، کمک هزینه تحصیلی دریافت کند ، مطالعات را منتشر کند و به سمت دکترای خود کار کند. هیچ کدام اتفاق نیفتاده است. نیکولا در ادامه به آنها درباره روانپزشک می گوید Finn Skarderud’s با حفظ سطح بالاتری از الکل در خون ، این فرضیه که انسان با کمبود الکل در خون متولد می شود و کلیدی برای باز کردن خود در رسیدن به پتانسیل است ، می تواند بدست آید. لازم به ذکر است که اگرچه اسکاردرود در حقیقت یک روانپزشک عملی است ، اما هیچ پیشنهادی برای ارتقا this این رویکرد در زندگی وجود ندارد.

این فیلم ممکن است در نقش اصلی از میکلسن شناخته شده بهره مند شود ، اما در نمایش هایی که هر چهار بازیگر نقش اصلی بحران های ناراضی میانسالی را بازی می کنند ، موفق می شود. آنها سطح بی علاقگی ، ترحم به نفس ، نفرت از خود ، ناامیدی و خودخواهی را برای این مردان به ارمغان می آورند در حالی که هیچکدام آنها را بیش از حد دلسوز یا قابل پسند نمی کند. این یک عمل متعادل کننده است که فقط نوشتن عالی همراه با اجرای عالی می تواند آن را تحقق بخشد.

فیلم پیشنهادی  Fatale - هیلاری سوانک و مایکل الی را در تریلر تریلر جدید تماشا کنید

آنچه جالبتر است امتناع وینتربرگر از ارائه هر نوع قضاوت درباره مردان است. اتفاقات وحشتناکی رخ می دهد و نوشیدن بیش از حد به هیچ وجه مورد توجه قرار نمی گیرد. یکی از این افراد در ابتدای فیلم شکایت دارد که چگونه پسر جوانش همیشه در رختخوابش بالا می رود و از او نفس می زند و یک اجتناب ناپذیر است که او شرم پسرش را خواهد فهمید ، اما از دید بزرگسال مست. صحنه افتتاحیه یک مسابقه سنتی را به تصویر می کشد که دانش آموزان در اطراف دریاچه ای شروع می کنند و مجبور هستند یک جعبه آبجو بنوشند ، هنگام استفراغ و خنده. واضح است که نوشیدن بیش از حد بخشی از زندگی مدرن است. در یک لحظه ، یکی از معلمان به دانش آموزی که در طول یک امتحان مهم کلامی در حال تقلا است ، الکل می دهد. پس از این که “لبه آن برداشته شد” پسر آرام می گیرد و عملکرد بسیار بهتری دارد. خانواده ها از هم پاشیده و فاجعه رخ می دهد. با این حال ، فیلم از بیان قاطعانه منفی بودن تأثیرات الکل خودداری کرده است.

از بسیاری جهات ، جای تعجب نیست که آخرین فیلم وینتربرگر باعث می شود شما احساس اطمینان نسبت به این مردان نداشته باشید. به هر حال ، او یکی از بنیانگذاران جنبش Dogme95 بود و با ارائه فیلمهایی که پیش فرضهای ما درباره داستان سرایی و موقعیت اخلاقی را به چالش می کشد ، بیگانه نیست. خشم ، ترحم و ضددلی برای این مردان احساس می شود. اما یک جشن مبهم نیز در جایی زیر سطح زمین برگزار می شود که باعث می شود شما احساس آرامش نکنید ، حتی اگر لبخند بر لب شما باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *