دسته‌ها
دانلود فیلم

بررسی LFF 2020: صاحب – “تکان دهنده ، مهیج و بسیار مرتبط”

صاحب است براندون کروننبرگ فیلم دوم و ستاره ها آندره ریزبورو ، کریستوفر ابوت و جنیفر جیسون لی. رایزبورو نقش تاسیا ووس را بازی می کند ، قاتلی که برای یک سازمان زیرزمینی کار می کند و شعور خود را در ذهن میزبانان بی گناهی که ترورها را انجام می دهند ، وارد می کند. میزبان سپس کشته می شود یا پس از اتمام کار خودکشی می کند و دیگر هیچ اثری از نیرنگ نیست. با ترکیب هر کار جدید ، Vos عقل و احساس خود را در معرض خطر قرار می دهد ، زیرا ذهن او با میزبان ترکیب می شود و خاطرات و تجربیات آنها را به دست می آورد. هنگامی که کار به پایان رسید و قاتل “بیرون کشیده شد” ، آنها باید یک سری سوالات استاندارد کنترل را انجام دهند تا مشخص کنند که هنوز خودشان هستند و کنترل آنها را بر عهده دارند. Vos شروع به کار جدید و مهمی می کند ، ترور مدیر عامل شرکت پارسی جان پارس (شان بین) Vos از دوست پسر دختر پارسه ، کالین تیت استفاده می کند (کریستوفر ابوت) به عنوان میزبان خود برای دسترسی به پارس ، اما وقتی تیت شروع به مقاومت می کند و هوشیاری او برای کنترل مبارزه می کند ، اوضاع به طرز وحشتناکی پیش می رود.

کروننبرگ همچنان با مضامین فن آوری ، وحشت بدن و ماهیت خود بازی می کند. این یک زمینه آشنا در خانواده کروننبرگ است و از بسیاری جهات ، این می تواند یک قطعه همراه کامل برای آن تلقی شود Videodrome و eXistenZ که توسط پدرش کارگردانی شد ، دیوید کروننبرگ. اگر دوست دارید یک Trilogy چند نسل Cronenberg Tech-Assassin باشد.

در اینجا کروننبرگ مرزها را از نظر سورئالیسم ، چشم اندازهای چشمگیر و خشونت شدید حتی بیشتر می کند. سکانس آغازین به ما اجازه می دهد تا میزان خشونت موردنیاز را بلافاصله بشناسیم. زن جوانی یک دستگاه سیم را در سر خود فرو می کند. سپس بعداً هنگام کار به عنوان پیشخدمت در یک مهمانی ، به طرز شریرانه ای به یک مرد حمله می کند ، او را بارها و بارها در گلو و بدنش خنجر می زند. به نظر می رسد که این مهاجم میزبان قاتل Riseborough ، Vos است. هنگامی که “بیرون کشیده شد” و دوباره به بدن خود برگشت ، توسط کنترل کننده اش Girder ، با بازی همیشه درخشان ، از او خواسته می شود جنیفر جیسون لی چرا او از اسلحه ای که تهیه کرده استفاده نکرده است. ما یاد می گیریم که چنین حمله ای عصبانی هرگز لازم نبوده و این انتخابی از طرف Vos بوده است ، و به ما می گوید همه آنچه درباره او باید بدانیم.

فیلم پیشنهادی  آلن تودیک را در 10 دقیقه اول Syfy’s Resident Alien تماشا کنید

کریم حسین، که در اولین کاراکتر کروننبرگ کار کرد ضد ویروس، درخشان دنیایی را با رنگهای شفاف و شستشو ثبت می کند. هنگام پرش از واقعیت های سرد به سکانس های رویایی مانند تب که در سطح تقریباً ناآگاهانه ای چشمک می زنند ، صفحه نمایش پر از آبی ، سبز ، قرمز و نارنجی می شود و تنها نیمی از خاطرات واقعی تصاویر ، ناراحتی و بیگانگی را از خود به جای می گذارد. این کاملاً یک شاهکار است ، با توجه به اینکه بیشترین تأثیرات فیزیکی با حداقل کار CGI تحقق یافته است. وقتی تماشا میکنی صاحب، شما منفعلانه تماشا نمی کنید ، کروننبرگ حواس شما را می گیرد و شما را می خواهد به وسط کابوس دقیق خود تحقق بخشد ، چه شما بخواهید و چه نخواهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *