دسته‌ها
دانلود فیلم

بررسی LFF 2020: 200 متر – “سرعت فیلم به ندرت پایین می آید”

کارگردان Ameed Nayfeh’s اولین فیلم طولانی 200 متر داستان مصطفی را روایت می کند (علی سلیمان) ، یک مرد خانوادگی فلسطینی که جدا از همسر و فرزندان خود زندگی می کند ، جدا شده توسط دیوار کرانه باختری اسرائیل. آنها هر شب بر روی بالکن های خود می ایستند و نشان دهنده شب بخیر در عرض 200 متری است که آنها را از هم جدا می کند. مصطفی روزهای خود را به جستجوی کار می گذراند ، و مجبور است از نقاط غیرقابل تقویت و غیر نظامی تقویت شده عبور کند. بوروکراسی وقتی می فهمد پسرش در یک حادثه تصادف کرده است علیه او توطئه می کند. مصطفی در جستجوی یافتن راهی برای دیدن پسرش در بیمارستان ، سفری خطرناک را آغاز می کند زیرا با دیگران روبرو می شود که در حالی که از مقامات اسرائیلی طفره می روند ، می خواهند از این گذرگاه عبور کنند.

تنش ها و پویایی موجود در خانواده مصطفی در نوع خود جذاب و پیچیده است و از بسیاری جهات ، اگر فیلم روایت برای آنها باقی بماند ، برای یک فیلم جالب نیز وجود دارد. اما هنگامی که مصطفی تصمیم می گیرد به هر قیمتی برای دیدن پسرش سفر کند ، این فیلم اساساً تبدیل به یک فیلم جاده ای می شود ، جایی که او با مرد جوانی در جستجوی کار روبرو می شود ، مردی که به یک عروسی سفر می کند با همراهی یک زن آلمانی که از سفر خود فیلم می گیرد و مردانش که برای گذران زندگی مردم را از طریق دیوار قاچاق می کنند. سرعت فیلم به ندرت کم می شود و تنش هم برای بیننده و هم برای مسافران افزایش می یابد زیرا آنها هر چه بیشتر به ایست بازرسی می روند. موقتا ناگزیر از بین می رود و تعصبات درون گروه آشکار می شود.

فیلم پیشنهادی  یک ستاره راک چگونه فیلم Fake A War را در تریلر فیلم کمدی جدید نشان می دهد

از این تنش برای بحث درمورد مشکلات اسرائیل / فلسطین بسیار م greatثر است. فیلمنامه نیز توسط کارگردان ساخته شده است آمین نایفه، بدون بررسی مجبور کردن یک دیدگاه خاص یا تعلیمی در رویکرد خود ، یک کار عالی برای بررسی این وضعیت دشوار و غیرانسانی انجام می دهد. همچنین هیچ دوره ای از بحث و گفتگو وجود ندارد که باعث نگرانی فوری و شدیدترین مصطفی ، خانواده اش شود. مشکلات و تنش های منطقه از منظر واقع بینانه و روزمره مشاهده می شود. ما می توانیم درک کنیم که زندگی در چنین منطقه ای شکسته چگونه است و چگونه مردم به عنوان بخشی از زندگی خود با آن کنار می آیند.

بازیگران نقش دوم بازی تحسین برانگیز ، با آنا آنتربرگر برجسته در نقش خود به عنوان آن ، فیلمساز آلمانی مستند سفر دوست پسر خود را به یک عروسی خانوادگی. اما ستاره فیلم همین است. علی سلیمان، که ممکن است برای بینندگان نمایش اخیر آمازون آشنا باشد جک رایان. او فوق العاده استدلال پدری را که برای دیدن پسر آسیب دیده جدی خود با کسی که احترام به خود ، عزت و توجه به دیگران خصوصیات مشخصی برای او است ، متعادل می کند. برای عملکرد او آسان است که به مطالعه فشار ، دویدن و فریاد کشیده شود ، اما سلیمان در بیشتر موارد ، مانع خود می شود و با این کار قلب تپنده فیلم را حفظ می کند. انگیزه مداوم اهمیت خانواده و چگونگی تفاوت های ملی و فرهنگی در مقایسه با این ملاحظات است که از اهمیت ناچیز برخوردار است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *