دسته‌ها
دانلود فیلم

بررسی LFF 2020: Nomadland – “ویترین الهام بخش روح آمریکایی”

ثانیه قبل عشایر شروع کرد ، من مقاله ای را که در مورد یک فرد مشهور خوانده بودم که یک خانه را به قیمت 27 میلیون دلار خریده بود ، بازسازی کرده و سپس آن را به قیمت 31 میلیون دلار فروخته بود ، تعطیل کردم. با توجه به این اعداد بیگانه که افکارم را آلوده کرده بودند ، بر آنها تمرکز کردم Frances McDormand’s در حالی که شخصیت او تنها خانه خود را ترک می کند – یک وانت کوچک – برای حرکت در یک مسیر سرد ، تبدیل به یک خاردار تیره می شود ، که توسط ویستای سرد و سفید پوشیده شده است. تا دو ساعت آینده شاهد خاموش شدن کمال بودم.

عشایر فقط داستان فرن نیست ، بلکه او به عنوان دروازه ای برای ورود به دنیای پنهانی عمل می کند که دامن های نزدیک به سینما است ، جشن یک گروه بزرگ از افراد مسن که از طریق انتخاب یا شرایط ، خواهان یک رابطه معنوی و نزدیک تر با دنیای طبیعی هستند. فرن در ادیسه خود با شخصیت های زیادی ملاقات می کند ، از جمله دیوید استراتایرن به عنوان دیو ، مردی که از شرم اقدامات قبلی خود فرار می کند. در یک تماس خوب ، پسر خود استراتیرن ، تی نقش پسر بیگانه خود را بازی می کند.

آنقدر اتفاق می افتد که نمی توان فهمید چه چیزی را باید برجسته کنید. در یک صحنه به یاد ماندنی ، فرن قبل از حمله اسهال ، در کامیون خود نشسته و فلوت را می نوازد. واقع گرایی پر زرق و برق نیست ، و هنوز عشایر این نوع زندگی را اسرارآمیز می کند ، و از تجربه ای نه راحت و نه آسان ، که بیانگر آزادی واقعی است قدردانی می کند. قابل توجه است که شخصیت ها همه مهربان و مفید هستند ، رفتارهای خوب نمایش داده شده تقریبا متناقض است. عشایر ریشه در واقعیت ما دارد: تلفن های همراه ظاهر می شوند ، گروه های فیس بوک به طور ناخواسته ذکر می شوند ، و بحث های زیادی در مورد راحتی یک صندلی خوب وجود دارد. ژائو موفق می شود مهربانی پیش پا افتاده نان شکنی را با بحثی سخت درباره آسیب و اندوه ، شایستگی های اتانازی و بار بدهی مخلوط کند. او از سرگردانی موجود در روح انسان می فهمد ، این فیلم به عنوان مطالعه تفاوت بین تنهایی و تنها بودن ، دلبستگی و جدایی و تعریف “خانه” عمل می کند.

فیلم پیشنهادی  Cool Short / Mashup: آخرین Skywalker

عشایر همچنین یک شاهکار بصری خیره کننده است. ژائو و دی پی جوشوا جیمز ریچاردز به آن کیفیتی شبیه مالک ، پر از صحنه های مسحورکننده زاویه دید گسترده ساعت جادو در مناطق روستایی آمریکا ، و هر منظره جدید مرهمی برای چشم ها بدهید. جای تعجب نیست که ، فرانسیس مک دورماند بسیار خارق العاده است ، بازیگر فرن با لبخند و حکایتی است که اشتیاق به شرکت را آرزو می کند ، البته فقط با توجه به شرایط خودش.

فقط یک نکته منفی وجود دارد: ظلم و کنایه از طبیعت ممکن است انکار کند عشایر در بزرگترین صفحه نمایشهای ممکن دیده می شود. این شرم آور وحشتناکی است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *