دسته‌ها
دانلود فیلم

بررسی TIFF 2020: آتش سوزی

روابط خواهر و برادر به ندرت ساده است. در مورد کلی چنین است (نیکا مک گویگان) و لورن (نورا-جین هیچ) ، خواهران از نظر سنی نزدیک هستند اما از نظر جغرافیایی در سال گذشته از هم جدا شده اند. هر دو والدین آنها اکنون از بین رفته اند ، پدر آنها در یک اقدام تروریستی در طول مشکلات ، یک درگیری چندین ساله بین وفاداران ، که می خواستند ایرلند شمالی بخشی از انگلیس باقی بماند ، و ملی گرایانی که آرزو می کردند بخشی از آن باشد ، درگذشت. جمهوری ایرلند. مبارزات با مرز هنوز پابرجاست ، مخصوصاً با توجه به Brexit که مسائل را به طور عجیبی پیچیده کرده و این فیلم را به موقع تر ساخته است. آن مضمون وحدت و جدایی در جریان است کتی بردیاولین کارگردانی ، آتش سوزی.

کلی یک سال است که گم شده است. از ترس بدترین حالت ، لورن امید به بازگشت او را قطع کرده بود. با این حال یک شب ، پس از بازگشت با کشتی به ایرلند ، کلی در آستانه خانه خود ظاهر شد ، هیچ توضیحی در مورد جایی که بوده است ، بدون هیچ عذرخواهی برای نگرانی ایجاد شده. در حالی که لورن در ابتدا از بازگشت غیرمنتظره خواهرش عصبانی شده است ، آنها به زودی دوباره قدم برمی دارند و خاطرات خانوادگی خود را مرور می کنند. این خاطرات عمدتا در اطراف مادرشان است که در شرایطی که با پیشرفت فیلم به آرامی آشکار می شود ، درگذشت. با این حال همانطور که آتش سوزی با جرقه ای شروع می شود و به سرعت تخریب می کند ، حضور کلی زندگی لورن را نیز پشت سر می گذارد.

آتش سوزی همیشه کار نمی کند ، با برخی از استعاره های خود کمی واضح است ، اگرچه ایده دنبال کردن موضوعی خواهران دوباره هنگامی که آنها رابطه خود را در پس زمینه ایرلند ایجاد می کنند و در یک واقعیت جدید Brexit حرکت می کنند ، قطعاً جذاب است. با این حال فیلم اقدام سوم مشتعل احساسی را که تا آن زمان ساخته شده بود کاملاً بسته بندی نمی کند. تیدر اینجا همچنین در مورد این اولین کارگردانی چیزهای زیادی برای پسندیدن وجود دارد ، زیرا چشم با استعداد کتی بردی در پشت دوربین بیش از اعتماد به نفس به نظر می رسد. استفاده بصری وی از رنگ (خصوصاً همانطور که در ژاکت قرمز رنگی که مادر دختران به آن می پوشند) چشمگیر است و او می تواند صمیمیت شدید بین این دو زن را که از طریق ضربه بهم پیوسته اند به راحتی ترسیم کند.

با این وجود بدون این دو نتیجه ، آتش سوزی احتمالاً به هیچ وجه شعله ور نمی شد. وقتی این دو خواهر تلاش می کنند و با آسیب دیدگی تاریخ خانوادگی خود روبرو می شوند ، سفر آنها به تحکیم روابط آنها کمک می کند ، هرچند که آیا این امر به خاطر خیر بیشتر است یا خیر. نورا-جین نون و نیکا مک گویگان یک شیمی قابل لمس دارند ، مخصوصاً وقتی این دو دختر در راه های خود تخریبی یکدیگر پیچیده می شوند. مک گویگان در اینجا به ویژه قوی است ، و این مناسب تر است که فیلم به او اختصاص داده شود. او متاسفانه در سال 2019 به دلیل سرطان درگذشت ، آتش سوزی آخرین نقش اول او

فیلم پیشنهادی  Come Away - آنجلینا جولی و دیوید اویلوو را در پیش پرده فیلم فانتزی جدید تماشا کنید

آتش سوزی موفق تر از آن است که در ارائه مضامین بهداشت روان ، شفابخشی ، غم و وحدت در خط مقدم نادرست باشد. گذشته ، چه یک خانواده و چه یک کشور ، همیشه بر حال تأثیر می گذارد. آتش سوزی همچنین ما را با کتی بردی به عنوان یک فیلمساز بلند معرفی می کند ، و اگر این نشانه ای است که کارهای آینده کارگردانی او مطمئناً باید مورد تماشا باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *