دسته‌ها
دانلود فیلم

بررسی TIFF 2020: دشمنان دولت

افتتاحیه مستند جدید دشمنان دولت با نقل قول اسکار وایلد از آغاز می شود اهمیت جدی بودن: حقیقت به ندرت خالص است و هرگز ساده نیست. یک شروع مناسب برای یک داستان که یک شبکه پیچیده دروغ ، فریب و توطئه است. اجرایی تهیه شده توسط مستندساز مشهور ارول موریس ، این یک داستان پیچیده از خانواده ای است که درگیر تحقیقات دولتی در مورد فعالیت غیرقانونی پسرشان است.

اما کدام فعالیت غیرقانونی سوال است؟ وارد مت دهارت ، مرد جوانی شوید که به گفته پدرش پاول ، “در اینترنت بزرگ شده است”. در نوجوانی برای ریاست شورای دانش آموزی نامزد می شود و یک باشگاه کامپیوتر در مدرسه خود راه اندازی می کند. همانطور که یاد می گیریم ، او وقت خود را صرف بازی های ویدیویی در اتاق خود می کند. وی سرانجام پدر و مادرش پاول و لین ، که هر دو در ارتش ایالات متحده خدمت می کردند ، در نهایت توسط گارد ملی هوایی ایندیانا استخدام شد. او ادعا می کند که او بخشی از یک برنامه هواپیماهای بدون سرنشین بوده است ، اما پس از ادعای سرویس نگرانی از افسردگی تشخیص داده شده وی با افتخار مرخص می شود. با این حال ، در این مدت او همچنین در جامعه هکرها فعال بود و با گروه بدنام Anonymous ارتباط داشت.

در سال 2010 ، FBI به خانه خانواده وی حمله کرد. آنها ادعا می کنند که به دنبال شواهدی در رابطه با اتهام پورنوگرافی کودکان علیه مت هستند. وی متقاعد شده است که آنها واقعاً در آنجا هستند با توجه به برخی از پرونده های طبقه بندی شده که در سروری که وی با نام “The Shell” بارگذاری کرده است ، بارگذاری شده است ، پرونده هایی که وی بر روی درایوهای USB کپی کرده ، برای دوستان مختلف ارسال کرده و سپس به دلیل محتوای آنها پاک شده است. او آنقدر متقاعد شده که دولت وی و خانواده اش را برای در اختیار داشتن این پرونده ها هدف قرار داده است ، به طوری که حتی از پدرش می خواهد تا او را به سفارت های روسیه و ونزوئلا براند تا گسیخته شود.

در حالی که خانواده DeHart ادعا می کنند این اتهامات پورنوگرافی ساختگی است ، بازپرس ها و دادستان هایی وجود دارند که به نظر می رسد از گناه او مطمئن هستند. با این حال مت و خانواده اش معتقدند که این همه یک نیرنگ است ، راهی برای بازداشت و بازجویی توسط دولت و به گفته مت او را به دلیل هک کردنش ، ناشناس و این پرونده های مرموز شکنجه می کند. این خانواده حتی تحت پوشش شبانه به کانادا فرار می کنند تا بر اساس کنوانسیون ضد شکنجه سازمان ملل در آنجا پناهندگی بگیرند.

فیلم پیشنهادی  نسخه های Blu-ray و DVD ایالات متحده: The Court Jester ، Batman: Soul of the Dragon ، Snowpiercer ، You ، Doom Patrol ، Fatman و موارد دیگر

در این داستان چرخش و چرخش کافی وجود دارد تا شما را گیج کند ، اما در مصاحبه با خانواده مت ، دوستان قدیمی ، مقامات اجرای قانون و وکلا بسیاری از (و بسیاری) DeHart دشوار است که بفهمید چه کسی را باور کنید. به نظر می رسد همه یک راوی غیرقابل اعتماد هستند ، بنابراین هر اطلاعات جدید باعث تغییر دیدگاه می شود. اما اگر یک فیلم مستند برای به تصویر کشیدن وقایع واقعی باشد ، این فیلم هرگز نمی تواند واقعیت تأیید شده ای را پیدا کند یا دروغگو را تشخیص دهد. در واقع خود مت احتمالاً تنها کسی است که می داند حقیقت چیست. کارگردان سونیا کنبک در عوض بسیاری از نظریه های توطئه را حلقه می زند ، و به آنها اجازه می دهد تا هر واقعیت بالقوه را از بین ببرند و رقیق کنند.

شاید این نکته باشد ، همانطور که یکی از بسیاری از وکلا در پایان خاطر نشان می کند ، “… همه ما از تبلیغ دروغ به عنوان حقیقت رنج می بریم.” ما این را روزانه ، در اخبار ، در رسانه های اجتماعی ، از برخی رهبران سیاسی توئیت کننده می بینیم. ایده ها و توطئه هایی وجود دارد که زندگی خودشان را می گیرد و با برنامه های خود درگیر می شود. موضوعی است که خارج از تأثیر DeHart سزاوار تحقیق و بررسی خود است. در حالی که یک دیدگاه سرگرم کننده است ، و از نظر فنی جلا ، دشمنان دولت هیچ پاسخی ارائه نمی دهد. برای دور زدن به قاب باز ، حقیقت به ندرت خالص است و هرگز ساده “یا به طور قابل تامل” حقیقت “است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *