دسته‌ها
دانلود فیلم

بررسی TIFF 2020: لوبیا

قصه های سنی محبوب و در عین حال متداول ، قصه های روی صفحه بزرگ هستند. آنچه اغلب می تواند آنها را از هم متمایز کند ، زمینه است و موردی در مورد نویسنده-کارگردان وجود دارد Tracey Deerاولین ویژگی لوبیا.

لوبیا (کیاونتیو) نام مستعار دختر موهوک 12 ساله Tekehentahkhwa است. او یک کودک درخشان ، باهوش ، یک خواهر بزرگ خوب است ، به طور معمول با اطرافیان همدل است. قرار است او در پاییز در یک مدرسه خصوصی شروع کند ، این تابستان آخرین بار قبل از سوار شدن به اتوبوس برای ادامه تحصیل است. به نظر می رسد لوبیا برای این فصل جدید هیجان زده است ، اما همچنین آرزو دارد که بخشی از “جمعیت جالب” باشد ، گروهی از نوجوانان مسن به رهبری ماه آوریل بسیار سخت (پائولینا الکسیس)

تا کنون ، یک داستان جالب در مورد یک زن جوان در تلاش برای پیدا کردن مکان خود ، اما این اتفاق می افتد در تابستان 1990 ، زمانی که در کبک یک زمین گلف سعی در گسترش بیش از جنگل و محل دفن متعلق به دو جامعه Mohawk. بر اساس وقایع واقعی ، این تلاش برای تصاحب سرزمینهای بومی باعث ایجاد سه ماه اختلاف بین جوامع موهاك ، دولت كبك ، پلیس و حتی نیروهای مسلح كانادا در آنچه رسانه ها “بحران اوكا” نامیدند. اکنون داستان بزرگسالی لوبیا مملو از خشونت ، نژادپرستی و نفرت افسار گسیخته از جوامع اطراف است ، که زن جوان را تحت تأثیر قرار می دهد به گونه ای که بهترین و بدترین حالت را در او به وجود می آورد.

کیاونتیو ، بازیگر جوان و مهیج ، آنچه را که به وضوح یک داستان کاملا شخصی از تریسی دیر است ، به نمایش می گذارد. او فراتر از سالهای خود با مهارت در قوس شخصیت عظیم Beans حرکت می کند. در آن قوس ، لحظاتی وجود دارد که بسیاری از آنها از لحظه ناراحت کننده و در عین حال آزاد قسم خوردن برای اولین بار تا لرز و تردید به نفس که تقریباً در هر تصمیمی در آن سن احساس می شود ، به آن مربوط می شوند. اما همچنین لحظاتی وجود دارد که بسیاری از ما نمی توانیم درک کنیم ، که در میان اعتراضات رخ می دهد ، در حالی که Beans و خانواده اش نمایش های وحشتناکی از زجاجیه و خشونت را تجربه می کنند که درست به هسته عاطفی شما برخورد می کند. لوبیا همچنین درد و آشفتگی شدید این نفرت هدفمند را تحمل می کند و باعث می شود همه چیز را زیر سوال ببرد. گوزن با استفاده از فیلم های خبری غالباً تکان دهنده از زمان ، تا این داستان را در واقعیتی کاملاً صحیح القا کند ، یک اثر سینمایی عمیقا احساسی ، جذاب و متمایز را سرپرستی می کند ، کاری که فقط می تواند ناشی از تجربه باشد.

من کانادایی هستم و وقتی این حادثه وحشتناک رخ داد کمی کمی از لوبیا کوچکتر بودم. من خجالت می کشم بپذیرم که من هرگز در مورد آن نمی دانستم و به یاد می آورم ، هرگز در مورد آن تدریس نکردم. در کشوری که معمولاً به پذیرش و تحمل خود افتخار می کند ، این فیلم یادآوری کاملی است که ما از نظر تاریخی یا کنونی از آسیب نژادپرستی سیستمی و عوارضی که متحمل می شود ایمن نیستیم. تریسی دیر یک داستان مشترک را با پیچیدگی باورنکردنی بالا می برد ، لوبیا نشان دادن اهمیت بیشتر داستانها و صداهای بیشتر از مردم بومی و همه افراد رنگین پوست به عنوان یک درس قدرتمند از منظر.

فیلم پیشنهادی  Critical Thinking - اولین تریلر را برای اولین کارگردانی جان لگویزامو تماشا کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *