دسته‌ها
دانلود فیلم

بررسی TIFF 2020: نظم جدید

بدون خشونت ، خشونت آمیز ، گرافیک آشکار و بی امان ، ترتیب جدید برای ضعف قلب نیست. کارگردانی شده توسط میشل فرانکو، این فیلم که جایزه بزرگ هیئت داوران شیر نقره ای را از جشنواره فیلم ونیز به خانه خود برد ، هدف از آن تقسیم طبقاتی ، کنترل دولت و خیزش های مدنی است. اما مراقب باشید ، در اینجا هیچ قهرمان وجود ندارد.

ترتیب جدید با کلیپ های فیلم کوتاه ، پیش نمایشی از آنچه در آینده می آید ، یک نوع اکتشافی است. ممکن است به شما بگوید که چه انتظاری داشته باشید ، اما مطمئناً شما را کاملا آماده نمی کند. ماریان (نایان گونزالس نوروین) در شرف ازدواج است. او با مهمانان خوش لباس خود خوشحال است ، به وضوح عاشق شوهر آینده اش است ، اگر فقط قاضی بتواند به آنجا برسد. اما در بیرون از دیوارهای عمارت شیک که قرار است مراسم برگزار شود ، هرج و مرج بیداد می کند. یک قیام در حال وقوع است و نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد در شرف شکستن دروازه ها است. آب از شیرهای آب سبز می شود ، یک مهمان با رنگ سبز پوشیده شده ، اتومبیل های بیرون خراب شده ، دوباره با رنگ سبز – نشانه فراخوان آشوبگران.

هنگامی که یک کارمند سابق خانواده در عروسی حاضر می شود و به همسر بیمار خود ، ماریان و کارگر فعلی خانه کریستین نیاز به پول و کمک دارد (فرناندو کوآتله) تصمیم می گیرد برای کمک به او رانندگی کند. با این حال شورش ها گریبانگیر آنها شد. هنگامی که ارتش شهر را محاصره می کند ، افسران فاسد هر طبقه از طبقه بالاتر را که می توانند پیدا کنند برای باج گرفتن جمع می کنند. ماریان اسیر شده و خانواده ، کریستیان و مادرش را ترک می کند (مونیکا دل کارمن) تا او را پس بگیرد.

فیلم پیشنهادی  نقد و بررسی: سرقت اسبها - "نفس کشیدن"

نیمه اول ترتیب جدید کاملاً پرچین است. غیرمنتظره ، غیرقابل پیش بینی وگام به گام کاملاً شما را غرق می کند. فرانکو به سرعت خشونت را معرفی می کند ، اما به نظر می رسد که در نیمه اول هدف ایجاد می کند ، و یک خط مشخص بین داشتن ها و نداشتن ها را تعیین می کند. این نیمه دوم است که اختلافات بیشتر می شود و خشونت به یک بی رحمانه افزایش می یابد. هیچ کس محدودیت ندارد ، یک شخصیت ایمن نیست. دیگر زمانی برای نفس کشیدن نیست ، هیچ زمانی برای همدلی وجود ندارد ، فقط وقت آن است که با تاریک شدن و ناامیدتر شدن اوضاع ، پیروز شویم. اعمال خشونت آمیز وحشیانه و سادیستی می شوند. تکان دهنده و ناراحت کننده است ، که مطمئناً نکته مهم است ، اما بی بند و باری است. مطمئناً برای همه مناسب نخواهد بود.

هنگامی که ارتش برای ایجاد نظم وارد عمل می شود ، فرانکو یک محیط dystopian را ایجاد می کند ، اما در فضای سیاسی و اقتصادی فعلی ، محیطی است که کمی نزدیک به خانه برخورد می کند. کنترل دولت فاسد یکی دیگر از عناصر برای ایجاد این احساس استیصال است. در این واقعیت جدید هیچ برنده ای وجود ندارد ، همه در این واقعیت هستند ترتیب جدید بازنده است و به نظر می رسد هشدار آشکار میشل فرانکو نشان می دهد اگر مواظب نباشیم همه ما ممکن است باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *