دسته‌ها
دانلود فیلم

بررسی TIFF 2020: هولر

هولر یک شهر کوچک در اوهایو ، مسالمت آمیز و در عین حال مالیخولیایی ، یک کارخانه تولید بلند ایستاده ، دودکش یکی از آخرین دودهای زباله به آسمان زمستان است. در داخل دیوارهای آن بسیاری از ساکنان این شهر قرار دارند که به آخرین کار باقی مانده چسبیده اند و برای تأمین هزینه های زندگی خود تلاش می کنند. در بیرون ، یک زن جوان با کیسه های زباله پر از قوطی های آلومینیومی می دود ، آنها را به سرقت برده و برای پول نقد به یک حیاط قراضه می برد. این تنها راهی است که او و برادر بزرگترش می توانند سعی کنند و در خانه خود بمانند ، هرچند روت (جسیکا باردن) و Blaze (گاس هالپر) توسط یک نخ آویزان شده اند.

این دو خواهر و برادر مانده اند که به عنوان مادر معتاد خود زندگی کنند (پاملا آدلون) در زندان شهرستان تمیز می شود ، نزدیک هستند ، اما روت مغز آشکار این عملیات است. او در انجام تکالیف به بچه های محلی کمک می کند و نگاه آسان به اعداد دارد. در حالی که او مجبور است برای تأمین هزینه های زندگی در خانه به او کمک کند ، اما به کارهای مدرسه ادامه می دهد و Blaze آرزو دارد که خواهرش برای چیزی بهتر این شهر را ترک کند. او درخواست دانشگاه خود را می فرستد ، و روت به راحتی پذیرفته می شود ، اما اول ، او باید توانایی پرداخت هزینه آن را داشته باشد. این دو برای جمع آوری فلزات قراضه در مقیاس بزرگتر برای جمع آوری دلار شهریه لازم برای فرار روت شروع می کنند ، اما این کار با هزینه و با سوالاتی روبرو می شود – چگونه روت می تواند خانواده مبارز خود را پشت سر بگذارد بلکه چرخه فقر و ویرانی را نیز بشکند؟

اولین بار کارگردان فیلم نیکول ریگل می داند که پاسخ به این سالات آسان نیست و از این که از یک آغاز صادقانه و غالباً سنگین پرهیز کند نمی ترسد. چند لحظه سبک بودن ، مانند زمانی که روت از یک پیست اسکیت غلتکی بازدید می کند ، پالت رنگ خاکستری زمستانی را با استقبال روبرو می کند. با این حال ، بعضی مواقع وجود دارد ، به ویژه در نیمه عقب ، تاریک ، دانه دار و دشوار است (هر چند توجه داشته باشید که به دلیل پروتکل های COVID فعلی در یک مکان تئاتر مشاهده نشده است ، بنابراین ممکن است در آنجا اختلافاتی وجود داشته باشد). استفاده از فیلم های دستی او در ایجاد یک فضای غوطه وری مفید است. ریگل یک چشم مشتاق پشت دوربین می آورد و فیلم نامه ای که خودش هم نوشت ، به ما اجازه می دهد نگاهی نادر به این شهر خاص آمریکا و مردم آن را تجسم کنیم. در اینجا هیچ زرق و برق و زرق و برق وجود ندارد ، فقط واقعیت است.

بازیگر نقش اول زن جسیکا باردن (پایان جهان جهانی) روت ، شخصیتی شجاع و شهودی ، با چنان سرسختی را به تصویر می کشد که فیلم هرگز احساس نمی کند درگیر س questionsالات جدی خود باشد حتی اگر سختگیری زندگی روت از چهره او عبور می کند. او فوراً روت را به شخصی تبدیل می کند که به او ریشه می دهید و شما تصور می کنید توانایی او برای فرار از این مکان برای همه یک داستان است. همیشه قابل اعتماد و واقعی ، بکی آن بیکر به عنوان لیندا روحیه ، یک کارگر کارخانه و یک دوست خانوادگی ، نقش پشتیبانی را دارد که ، در حالی که زنی توانمند است ، به نظر می رسد یک یادآوری تصویری از آنچه که روت در صورت ترک این شهر نمی تواند پیش رو باشد ، به نظر می رسد.

فیلم پیشنهادی  داغ کوتاه: شیرین کاری دوتایی توسط Damien Chazelle

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *