دسته‌ها
دانلود فیلم

بررسی TIFF 2020: پنگوئن بلوم

در تعطیلات خانوادگی در تایلند در سال 2013 ، به نظر می رسد که بلومز هر ثانیه شمارش می کند – موج سواری ، گشت و گذار در بازارها ، لذت بردن از غذاهای محلی. ما سام را می بینیم (نائومی واتس) و خانواده اش در یک مجموعه مختصر از عکسهای خانوادگی و فیلمهای تعطیلات قبل از سقوط او از یک نرده در یک پشت بام ، روی بتن زیر فرود می آیند. او دچار شکستگی های غم انگیزی در مهره های T6 و T7 خود شده و دو سوم بدنش را فلج می کند. پنگوئن بلوم داستان زندگی واقعی سام بلوم است و اینکه چگونه یک پرنده کوچک همه چیز را تغییر داد.

به خانه خود در استرالیا سام در حال مبارزه با واقعیت جدید خود است. او قبلاً زنی پر جنب و جوش و فعال بود و اکنون عصبانی ، افسرده ، قادر به دیدن حتی بیرون از پنجره های خانه خانواده خود نیست و به جای آن برای بستن پرده ها ، از بین بردن یادآوری های قبلی خود انتخاب کرد. همسرش کامرون (اندرو لینکلن) نه تنها سام ، بلکه سه فرزند آنها نیز به یک مراقبت فوری تبدیل شده است. او از نظر جسمی و روحی ناتوان است ، حتی از اینکه چگونه اصلاً می تواند مادر باشد س questionال می کند. او احساس ناتوانی می کند.

یک روز در حالی که در ساحل بودند ، فرزندان آنها یک دزد دریایی زخمی را که از درخت افتاده است کشف و به خانه می آورند. نام این پنگوئن است ، به شدت باعث ناراحتی سام شد که احساس می کند این پرنده وحشی هرگز نباید مهار شود ، سرخابی مورد توجه وی و خانواده قرار می گیرد و به آنها اجازه می دهد تا از نظر عاطفی بهبود یابند ، همانطور که پنگوئن خودش این کار را می کند.

پنگوئن بلوم ویترینی است برای نائومی واتس ، که عملکرد او در اینجا بسیار عالی و برجسته است. با این حال اولین اقدام فیلم سخت است زیرا سام قابل درک است که آنچه را از دست دادن زندگی خود می داند و از جسمی که در آن محبوس شده متنفر است. هنگامی که پنگوئن سرخابی وارد صحنه می شود ، حال و هوای فیلم به طرز چشمگیری تغییر می کند. پنگوئن که در واقع توسط 8 مجلز مختلف در فیلم به تصویر کشیده شده است ، همانقدر که تاکنون دیده اید ، یک بازیگر حیوانات کاریزماتیک است. شیطانهای پرنده بسیار شایان ستایش هستند ، و قلب او را قلقلک می دهند ، خواه در آغوش گرفتن با یکی از خانواده بلوم در رختخواب باشد یا یک کیسه چای دیگر را از یک لیوان بدزدد (و صحنه را با آن بدزد). بازیگران پشتیبان انسانی جکی ویور به عنوان مادر جوشان سام و خانه راشل (سوار نهنگ، ثور: راگناروک) که در نقش مربی کایاک سام بازی می کند ، نور ، سبک و شوخ طبعی مورد نیاز را به صفحه نمایش می آورد.

فیلم پیشنهادی  Rebecca Romijn در تریلر Endangered Species برای بقا می جنگد

با این حال پنگوئن بلوم برای روش فرمولی خود کمی رنج می برد. این قابل پیش بینی است و به مخاطب خود اعتماد ندارد که بتواند موازی بین ناتوانی پنگوئن در پرواز و ناتوانی سم در راه رفتن را تشخیص دهد (در عوض با تکیه بر روایت متناوب پسر بزرگ آنها برای بیان صریح آن). پیروزی های زندگی واقعی سام در انتهای فیلم به متن منتقل می شود. صرف زمان بیشتر برای تبدیل شدن به یک کایکر قهرمانی ، یک لایه اضافی به داستان او می افزود و حقیقتاً این موفقیت چشمگیر را تشخیص می داد.

که گفت ، مدیر گلندین ایوین این فیلم را به زیبایی گرفته است. استفاده از خانه واقعی خانواده بلوم احساس گرما و ارتباط ایجاد می کند و او هرگز از استفاده از نماهای خیره کننده و نور آنها برای ایجاد صحنه ای زیبا پرهیز نمی کند. چیزهای بیشتری برای دوست داشتن وجود دارد پنگوئن بلوم نه ، و در حالی که انگشتان پا تبدیل شدن به ساخارین است ، عملکردهای انسانی آن و یک سرخابی سرگرم کننده موفق می شوند تا دوباره آن را حلقه کنند. پنگوئن بلوم به یک فیلم صمیمانه و صمیمانه تبدیل می شود اگرچه به یادماندنی ترین چیز در مورد آن فقط با پر پوشانده شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *