دسته‌ها
دانلود فیلم

بررسی TIFF 2020: Nomadland – “بعد از تماشای مدتها با شما می مانم”

امپایر ، شهری کوچک در نوادا ، برای بقای خود کاملاً به یک گیاه تخته سنگ گچ متکی بود. خاموش شدن آن در دوران رکود اقتصادی به معنای لغو کامل کد پستی بود. با بسته شدن کارخانه ، خانه ها متروک شدند و دیگر امپراتوری ، یک شهر ارواح امروزی نبود. با رفتن شهرش ، و شوهرش اخیراً درگذشت ، فرن (فرانسیس مک دورمند) چاره ای جز حرکت به جلو ندارد. او با منابع محدودی در نوک انگشتانش ، زندگی در ون خود را آغاز می کند ، و در مشاغل فصلی در مکانهایی مانند آمازون کار می کند ، قبل از اینکه با گروهی از عشایر خود خوانده تماس بگیرد که با آغوش باز از او استقبال می کنند و زندگی و زندگی را به او می آموزند. جاده. آنچه در زیر می آید پرتره ای از یک زن است که در حال کشف آزادی ، زیبایی و ماجراجویی در میان چشم انداز خیره کننده غرب آمریکا است.

همانطور که فرن جلوتر می رود ، و در حال یافتن لحظاتی از آرامش در جاده ای بین مشاغل غالباً طاقت فرسایش ، ناامیدی و دلشکستگی را نیز تجربه می کند. بدون وجود دیواری در اطراف او یا حصارهایی که او را عقب نگه داشته اند ، سرخس می فهمد چه چیزی مهم است و توانایی رها کردن را پیدا می کند. اما همانطور که او به یک دانش آموز قدیمی یادآوری می کند “او بی خانمان نیست ، فقط بی خانمان است.” در کنار ون او ، ونگارد (“زیرا او بسیار قوی است”) ، سبک زندگی عشایری به فرن اجازه می دهد تا در جامعه عظیم و دلسوزی که کشف می کند ، خانه ای پیدا کند.

با این حال، عشایر فقط مربوط به سرخس نیست ، بلکه پرتره ای از آن جامعه است. نویسنده-کارگردان-تهیه کننده-ویراستار کلوئه ژائو (آیا کاری وجود ندارد که او نتواند انجام دهد؟) گروهی را که پس از ارسال کتاب 2017 کتاب توسط یکی از دوستانش برای او جلب شد ، روشن می کند Nomadland: Surviving America in the 20th Century توسط جسیکا برودر. مانند آخرین ویژگی او ، سوار، ژائو شخصیت لنگر انداختن فرن را با بسیاری از غیر بازیگران ، خود عشایر ، که برخی از آنها در این کتاب معرفی شده اند ، احاطه کرده است. به این ترتیب ، بعضی اوقات احساس مستند وجود دارد عشایر و یکپارچه در داستان داستانی Fern ادغام شده است ، هر لحظه در این واقعیت کشف شده استوار است.

فیلم پیشنهادی  نقد و بررسی Sundance 2021: شگفت انگیز و سیاه چاله

Chloé Zhao تبحر باورنکردنی در ایجاد صمیمیت در وسعت وسیع دارد. با فیلمبردار جوشوا جیمز ریچاردز (که ژائو نیز با آنها کار کرده است سوار) او چند مناظر فوق العاده زیبا و بی حد و حصر را محصور می کند ، اما هرگز ارتباط با سرخس را از دست نمی دهد. تصاویر با یک امتیاز به یادماندنی ، خیره کننده و پیانوی رانده شده توسط لودوویکو عینائودی، به ژائو اجازه دهید تا فیلمی را خلق کند که محیط اطراف را به عنوان یک شخصیت فرعی ادغام کند.

شخصیت های فرعی واقعی این فیلم ، یعنی عشایر در زندگی واقعی لیندا می و سوانکی همچنین قابل توجه هستند و بسیاری از لحظات به یاد ماندنی را روی صفحه ایجاد می کنند. به طور خاص ، سوانکی در یک برهه داستان سفری که به آلاسکا داشت را با فرن به اشتراک می گذارد که از چنان احساسی و شدیدی تعریف شده است که شما می توانید هر لحظه از سفر او را تجسم کنید ، علی رغم اینکه هرگز روی صفحه نیست. آنها قصه گویان با استعدادی هستند و می توانند این کار را در کنار فرانسیس مک دورماند توانمند انجام دهند که بازی شایسته دیگری برای اسکار را در این فیلم ارائه می دهد. دیوید استراتایرن همچنین به عنوان یک هم صحرانشین مشهور است ، کسی که فرن اغلب در جاده برخورد می کند و تلاش می کند تا با او رابطه برقرار کند ، حتی در حالی که او همچنان کنار می رود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *