دسته‌ها
دانلود فیلم

فیلمساز ایان باوا با فیلم کوتاه “پسر قوی” شخصی شد

موفقیت را چطور تعریف میکنی؟ برای برخی از ما ممکن است در چیزهایی باشد که متعلق به ماست ، یا دلارهای موجود در حساب بانکی ما. برای دیگران ممکن است مربوط به تقدیرهایی باشد که دریافت می کنیم ، یا امیدوارم هنوز هم خوشبختی باشد که احساس می کنیم. برای فیلمساز ایان باوا، مسیر زندگی او با همین ایده شکل گرفت – درک اینکه موفقیت و عظمت برای او چه معنایی داشت و همچنین آنچه برای اطرافیانش معنی داشت.

این نوعی درون نگری است که شاید بسیاری از ما هرگز به آن دست نیابیم ، اما وقتی مادرش ناگهان به دلیل سرطان پستان درگذشت ، ایان مجبور شد زودتر با آن روبرو شود. پس از مرگ او ، پدرش به او گفت ، “تنها راه افتخار او” موفقیت “بود.” یان که این موفقیت را با پول برابر می داند ، هدف خود را برای چیزی تعیین کرد که فکر می کرد پدر و مادرش را خوشحال می کند – دانشکده حقوق. وی برای تقویت رزومه خود ، داوطلبانه ، نوشتن برای مقاله مدرسه ، و در نهایت عازم دانشگاهی شد که در آنجا در رشته علوم سیاسی و دادگستری کیفری فارغ التحصیل شد ، خود را در فعالیت ها ریخت.

وقتی فهمید که فقط نمی تواند این کار را انجام دهد ، آماده رفتن به دانشکده حقوق بود. باوا از طریق ایمیل صحبت می کند ، “من از دانشکده حقوق یا فکر وکالت هیجان زده نشدم. در واقع ، من حتی از تصور آن نیز دچار حملات وحشت شدم. من تصمیم گرفتم که برگردم و “یک سال استراحت” داشته باشم ، و یک چیز سرگرم کننده مانند مطالعات فیلم را انتخاب کنم. ”

سه سال بعد او فارغ التحصیل شد ، و اکنون او اینجا است. با یک فیلم کوتاه پسر قوی سفر به مدار جشنواره و یک فیلم سینمایی مبتنی بر ایده ای که در حال توسعه است ، یان باوا مطمئناً می تواند خود را یک موفقیت بداند. او می گوید مدتی طول کشید تا پدرش به این واقعیت پی برد که “گریز” از دانشکده حقوق یک انتخاب همیشگی بود ، اما یان غریزه خود را دنبال چیزی کرد که احساس عظمت خود را برای او به ارمغان آورد. در حالی که خانواده به وضوح یکی از بزرگترین تأثیرات در زندگی ایان است ، وی در یک سخنرانی 2018 که در زادگاهش وینی پگ ، کانادا ارائه داد ، عمیقا اظهار داشت: “زندگی را که اگر پدر و مادرت در اطراف نبودند زندگی می کردی زندگی کن زیرا آنها همیشه نخواهند بود. “

فیلم پیشنهادی  نتفلیکس 70 فیلم جدید را در سال 2021 منتشر می کند

این احساس تأثیر خانوادگی چیزی است که در طول سه دقیقه و سیزده ثانیه کوتاه فیلمساز مشاهده می شود پسر قوی. این فیلم پدر پیری و پسرش را مورد بررسی قرار می دهد ، دومی در حالی که پدرش نگاه می کند و نه تنها گزینه های ورزشی بلکه گزینه های زندگی او را مورد بررسی و انتقاد قرار می دهد ، تمرینات طاقت فرسای خود را پشت سر می گذارد. در این فیلم پدر زندگی واقعی یان بازی می کند ، جاگدیپ سینگ باوا، و بدن ساز ماندیپ سودی، که آنچه را یان توصیف می کند به عنوان یک نسخه افراطی از خودش بازی می کند. ایان خاطرنشان می کند که پدرش هنگامی که کودک بیش از حد اضافه وزن داشت با تفسیر منفعلانه پدرش روبرو شد و به یک مرد وسواس در مورد ورزش و سلامتی تبدیل شد.

این نوع مبارزات با پدرش سهم بزرگی در چگونگی بازی داشت پسر قوی شکل گرفته بود تا در مورد مردانگی سمی ، تصویر بدن و حتی فشار برای حمایت از سنت های فرهنگی اظهار نظر کند. در این فیلم ، پدر به طور خاص در مورد پسران اظهار نظر می کند که برای جلب یک شریک زندگی ، محبوب بودن نیاز به قدرتمند بودن دارد. این قوی بودن به معنای یک خانه پایدار است. این خانه به این معنی است که پدر سرانجام می تواند به “اتاق بزرگ” نقل مکان کند و با افزایش سن احساس امنیت کند. پسرش برای هر دو آنها به اندازه کافی قوی خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *