دسته‌ها
دانلود فیلم

مرور: رفتار نامناسب

مسابقه زیبایی Miss World از سال 1951 در لندن آغاز شد ، رقابتی که تا به امروز فقط با تغییرات جزئی وجود دارد. منظورم این است که ، آیا شما می دانید که اگر تاکنون فرزندی به دنیا آورده اید هنوز نمی توانید در Miss World رقابت کنید؟ اما من دور می شوم. این مسابقه با حضور یک هیئت بین المللی از زنان ، از جمله در مورد قضاوت درباره شکل زن و تداوم درک “ایده آل” از زیبایی ، بحث برانگیز است. بد رفتاری بر حوادث واقعی مسابقه Miss Miss 1970 که قیام جنبش آزادی زنان باعث ایجاد این جنجال ها شد ، تمرکز می کند.

سالی (کیرا نایتلی) مادری طلاق گرفته از دختری جوان است که برای ادامه تحصیل در رشته تاریخ متقاضی پذیرش دانشگاه است. علی رغم س questionsالات هیأت پذیرش مردان در مورد اینکه چگونه او حتی می تواند یک باره در تحصیل و مادر بودن یک باره تکیه کند ، به او یک موقعیت اعطا می شود. هنگامی که او بخشی از بخش تاریخ است ، به طور مداوم مورد بی توجهی قرار می گیرد ، همکاران مرد او با افزایش عصبانیت و ناامیدی سالی ، از هوش او حمایت می کنند. وی با گلایه از دوست جدیدش گفت: “معلوم است صندلی من در پشت میز در واقع یك صندلی بلند است.”

آن دوست جو است (جسی باکلی) که در کمونی از زنان زندگی می کند ، سعی دارد تا نابرابری نه تنها در محل کار بلکه در زندگی روزمره را متوجه کند. این دو در گردهمایی جنبش جدید آزادی زنان که در آن سخنران س asksال می کند ، “زن بودن به چه معناست؟” اینکه کار ما دستمزد کمتری دریافت کند و ذهن ما کم ارزش شود. “ این با سالی صحبت می کند ، هرچند او برای جلب توجه پیام آنها با رفتارهای غالباً بزهکارانه جو موافق نیست. هنگامی که گروه جو تصمیم به اعتراض به مسابقه میس جهان با توجه به تخریب زنان آن می گیرد ، سالی در ابتدا شرکت نمی کند ، اما وقتی دخترش را در تلویزیون از ملکه های زیبایی می بیند ، تصمیم می گیرد به زنان بپیوندد.

اما نابرابری جنسیتی تنها چیزی نیست که در این مسابقه در سال 1970 بحث برانگیز شود. با ورود اولین زن سیاه پوست آفریقای جنوبی ، خانم آفریقای جنوبی (لوریس هریسون) این رقابت همچنین در زمان حاکمیت آپارتاید در آن کشور به عنوان عناوین خبری مطرح می شود که بحث برابری نژادی را به منصه ظهور می رساند. علی رغم ادعاهایی که آنها می خواهند از سیاست دور باشند ، مسابقه پیدا می کند که در آن جا افتاده است. در کنار خانم گرنادا ، جنیفر هاستن ، (گوگو مباتا-راو) این دو رقیب سیاهپوست با این واقعیت کنار می آیند که هرگز به معنای پیروزی نیستند. با مبارزه سالی و شرکت در برابر مسابقه و جنیفر برای پیروزی ، واضح است که یک زن رقابت را راهی برای صعود می داند ، در حالی که یکی آن را راهی برای پایین نگه داشتن زنان می داند.

پنج دقیقه اول فیلم لحن را تعیین می کند بد رفتاری خوب ، بین قضاوت شدید سالی در میز دانشگاه ، به باب هوپ (گرگ کینیر) اعلام اندازه گیری زنان به عنوان مقدمه در مقابل نیروها در ویتنام ، تردیدی نیست که پیام های قدرتمندی در پیش رو دارید. کارگردان فیلیپا لووتورپ دریغ نکنید که این را واضح بیان کنید و به صورت مستقیم ارائه دهید. اما آنچه در اینجا متزلزل است این است که بحث و جدال زیادی وجود دارد. فقط در 106 دقیقه ، فیلم تمرکز بر جنبش فمینیستی و اهمیت برابری نژادی را دشوار می کند ، در اینجا توجه دوم کمتر است. به نظر می رسد با وجود دو گروه که به طرق مختلف برای برابری می جنگند ، تقریباً منبع اصلی کافی برای دو فیلم وجود دارد.

کیرا نایتلی در اینجا لنگر خوبی است ، به طور معمول قابل اعتماد ، اما این Gugu Mbatha-Raw است که برجسته است. او به عنوان خانم گرنادا در تصویر پردازی خود زیبا ، اما ثابت قدم است ، نمونه دیگری از ستاره در حال ظهور. با توجه به رزومه قابل توجه خود که شامل Belle ، The Morning Show و قسمت خیره کننده سان جونیپرو از Black Mirror است ، این بازیگر حضور خود را به عنوان یکی از تماشاگران تقویت می کند. صحنه ای که سرانجام سالی و جنیفر از یکدیگر عبور می کنند و اوضاع آنها با هم تلاقی می یابد ، نکته ای روشن در فیلم است. بازیکنان پشتیبانی ، باکلی و Kinnear فوق الذکر و همچنین لسلی مانویل و Rhys Ifans یک بازیگر چشمگیر را جمع کنید که لنگ نمی زند.

فیلم پیشنهادی  تریلر پرتاب Arkham Horror: Mother’s Embrace را تماشا کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *