دسته‌ها
دانلود فیلم

مرور: زن جوان امیدوار کننده – “تکان دهنده و تحریک کننده”

“شما می دانید که آنها خود را در معرض خطر قرار می دهند.”
“این فقط درخواست آن است.”
“اما او می نوشید.”
“اگر به خوابیدن در شهرت شهرت دارید ، چه کسی شما را باور خواهد کرد؟”
“هیچ کس از ما نمی خواهد وقتی خود را آسیب پذیر کرده ایم بپذیریم.”

اینها همه نقل قول شخصیتهای فیلم است زن جوان امیدوار کننده. به نظر اشنا امدن؟ واقعیت تأسف آور این است که آنها احتمالاً چنین می کنند ، زیرا اگر خانمی قربانی آزار و اذیت یا تعرض شود ، اینها برخی از مواردی است که ممکن است برای جلب سرزنش بیان شود. این بهانه ها در کنار آرمان های زن ستیز وجود دارد که یک زن به جای سرزنش مرتکب برای رفتار منفور خود ، باید “کاری انجام داده” تا باعث حمله شود. در نویسنده-کارگردان زمرد فنلاولین ویژگی استثنایی ، او این موضوع را در کنار بسیاری از موضوعاتی که جنبش #MeToo برجسته کرده و زنان مدتهاست با آنها سر و کار دارند بررسی می کند. بخشی از کمدی تاریک ، قسمت هیجان انگیز ، بخشی از داستان احتیاطی شاید برای برخی ، زن جوان امیدوار کننده در هنگام ارائه برخی از شگفتی ها در طول مسیر ، برخی از سوالات مربوطه را از شما می پرسد.

نزدیک به 30 ، کاسی (کری مولیگان) هنوز در خانه با پدر و مادرش زندگی می کند (جنیفر کولیج، کلنسی براون) بسیار مأیوس آنها. او در یک کافی شاپ کار می کند که حتی مدیرش (درخشان) لاورن کاکس) سعی می کند او را وادار به مراتع سرسبزتر کند. مردم به کاسی نگاه می کنند و با توجه به اینکه وی دانشجوی سابق پزشکی بود ، بسیار آسان و بالقوه را می بینند. اما در حالی که روز او در پاستیل های سبک “مرا قهوه بساز” سپری می شود ، شب های خود را در کلوپ های شبانه سخت و تاریک و بارها می گذراند ، وانمود می کند که دچار بی نظمی شده است. او در مردانی ظاهر می شود که پسرهای بسیار خوبی به نظر می رسند تا زمانی که او را به خانه برمی گردانند ، لیوان او را کمی واضح پر می کند درصورتی که واضح است که نیازی به این کار ندارد و سعی می کند از حالت مصالحه شده اش استفاده کند. هرچند آنها به آنچه انتظار دارند نمی رسند ، درعوض در یک دفترچه کوچک شماره و نامی می شوند که کاسی پنهان نگه می دارد و نشان می دهد چه تعداد از مردان یک درس مهم را آموخته اند.

فیلم پیشنهادی  راسل کرو برای تریلر جدید عصبانیت جاده ای در تریلر Unhinged نیست

همه چیز به همین ترتیب ادامه می یابد تا اینکه او به رایان برخورد می کند (بو برنهام) ، یک همکلاسی قدیمی دانشکده پزشکی که فقط خاطرات خوبی از دوران دانشجویی در کنار هم دارد. آنها به چند خرما می روند و کاسی آرام آرام از تاریکی که او و “ماموریت” او را خورده است خارج می شود. اما هنگامی که رایان نام برخی دیگر از همسالان متصل به خروج ناگهانی کاسی از کلاس مدرسه پزشکی خود را به میان می آورد ، او دوباره انرژی پیدا می کند تا تعطیلی را پیدا کند و به برخی از دست اندرکاران آموزش دهد که واقعاً عدالت چگونه است.

کری مولیگان بهترین عملکرد شغلی را به عنوان کسی ، زنی که از نظر ظاهری قدرت بی امان از خود نشان می دهد ، ارائه می دهد ، اما همچنین بسیار آسیب پذیر و غمگین است. کار با یک فیلمنامه هوشمند و غیر قابل پیش بینی از Emerald Fennell ، این دو در اینجا ترکیبی غیرقابل مقایسه است. مولیگان به خوبی قادر به گفتگوی سریع است که مهاجمان احتمالی او را خسته می کند. او همچنین شیمی خوبی با بو برنهام (نویسنده و کارگردان فیلم Sundance) دارد پایه هشتم) ، به ویژه در یک صحنه همگام سازی لب به خصوص جذاب که آنها به اشتراک می گذارند. در کل بازیگران یک نقطه تاریک وجود ندارد که با آن جمع شود آلیسون بری، مولی شانون و ماکس گرینفیلد تا چند مورد دیگر را نام ببرم.

در حالی که بسیاری از آنها سریع برچسب گذاری می کنند زن جوان امیدوار کننده یک فیلم “انتقام” ، تریلر مطمئناً آنرا بازی کرده است ، لایه های زیادی وجود دارد که می توانید در اینجا آنها را لایه برداری کنید. فنل فیلمی را خلق کرده است که فقط مربوط به قدرت انتقام نیست ، بلکه قدرت پشیمانی و بخشش است – هم دیگران و هم خود ما. این قطعاً هدف آن ارائه بسیاری از موضوعات اصلی جنبش #MeToo است که به فرهنگ تجاوز جنسی ، امتیاز مرد ، آزار و اذیت و باورپذیری زنان اشاره دارد. فنل همچنین زنان را به وظیفه خود به ارمغان می آورد كه به هر دلیلی اقدامات تعرض را بهانه می كنند. آن نقل قول های ابتدای این مقاله؟ اکثر آنها توسط زنان در این فیلم ساخته شده اند و نشان می دهد که واقعاً چه چیزهایی می توانیم یاد بگیریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *