دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی: انفرادی – “تصاویری مبتکرانه و چشمگیر”

منفرد، مجد، تنها، منزوی، انفرادی اولین اثر بلند برای نویسنده / کارگردان است لوک آرمسترانگ. این تریلر علمی تخیلی در سال 2044 تنظیم شده است ، جایی که منابع زمین کم شده است تا جایی که زندانیان به فضا فرستاده می شوند تا در کل زندگی در کلنی های خارج از جهان کار کنند. داستان به شرح زیر اسحاق هاولوک (جانی ساخون) ، سرباز سابق که در ابتدای فیلم ، از مردانی مرموز که لباس مشکی با اسلحه پوشانده شده است ، در حال فرار است. اسحاق اسیر شده و از خواب بیدار می شود که در غلاف فرار یک کشتی فضایی ، اکنون یک زندانی ، که برای کار در یک مستعمره خارج از کشور فرستاده شده است ، بیدار می شود. در غلاف با او زندانی همکار آلانا مهارت (لوتی تودهورست) و رایانه غلاف. در بین آنها ، آنها برای ترسیم یک مسیر برگشت به زمین و کشف حقیقت موجود در مورد مخمصه خود ، با زمان مسابقه می کنند.

آرمسترانگ و فیلمبردار فیلمبرداری در هنگام قفل کردن ، کار بسیار خوبی در ایجاد دنیای آینده نگرانه با صحنه های خارجی محدود ، با استفاده از CGI با زیرکی هوشمند و گرفتن افق لندن در آینده انجام می دهند. صحنه های افتتاحیه در خیابان های لندن مراقب هستند تا چشم را به سمت پیش زمینه و به دور از هرگونه نشانه های پیش زمینه ای از فناوری فعلی بکشند. آرمسترانگ پیش از این به ایجاد جلوه های بصری در فرانشیزه هایی مانند باند ، مارول و جانوران خارق العاده و تخصص او در ایجاد راه های ابتکاری برای فرو بردن مخاطبان در دنیای آینده نگر با بودجه ای که نمی تواند یک هفته غذا در یک حق رای دادن به هالیوود را پوشش ندهد مشهود است. با در نظر گرفتن این موضوع ، فیلم به نظر می رسد عالی برای آنچه که هست ، یک هیجان انگیز کم هزینه و هیجان انگیز علمی تخیلی است. موسیقی متن توسط وینس کاکس جوی است و موسیقی صحنه باز ، به ویژه ، خاطرات را برانگیخته است Blade Runner، که امیدها را بالا می برد. متأسفانه ، امید طولانی نمی ماند.

فیلم پیشنهادی  مرور: یک اشکال در ماتریس - "یک بحث جذاب"

نوشتن از عدم تمرکز رنج می برد ، جایی که نقشه های مختلفی برداشت می شوند و بدون نتیجه و قوس باقی می مانند. رفتار اخلاقی با زندانیان ، نفوذ رسانه ها و اعتیاد به قمار همه دستگاه های توطئه ای است که در نقاط مختلف فیلم معرفی می شوند و سپس بدون هیچ نتیجه گیری رضایت بخش واقعی برای هر یک از آنها دور ریخته می شوند. همچنین فیلم های سوراخی مختلفی در طول فیلم وجود دارد ، از جمله اینکه چرا در جعبه ای با گیاهان آتش سوزی رخ می دهد؟ چگونه یک برنامه خبری تلویزیونی زنده وقتی “کنترل ماموریت” به آن اعتراض می کند و به چه دلیل این فیلم نامیده می شود ، با فضای زندان با غلاف زندان در فضا ارتباط دارد منفرد، مجد، تنها، منزوی، انفرادی چه زمانی شخصیت اصلی تا به حال در سلول آنها به تنهایی وجود ندارد؟

شخصیت ها در بهترین حالت دو بعدی هستند و داستان اصلی هوولوک به عنوان سابق نظامی با یک دوست دختر است که بعدا فهمیدیم مشکل قمار بازی دارد و در تلاش است تا بدهی های خود را پرداخت کند. این میزان توسعه شخصیت است. هیچ مشکلی با چنین توصیفات شگرف وجود ندارد ، هنگامی که فیلم می تواند میلیون ها دلار از نظر عملی به CGI پرده بکشد و CGI بتواند ما را از حفره های نقشه شکاف نولان ، تحویل Unobtanium یا Arnie خطوطش منحرف کند. اما فیلم های مستقل و بدون بودجه آن تجملات را دارند و فقط می توانند با فیلم های بزرگتر و با بودجه استودیو در نوشتن رقابت کنند. در شرایطی که منفرد، مجد، تنها، منزوی، انفرادی، این یک فرصت عالی است که از دست رفته است. درام بزرگی می تواند در بیشترین فضاهای فضایی وجود داشته باشد. این عادلانه است که بگوییم که هر فیلم نمی تواند باشد 12 مرد عصبانی ، خواب یا ماهاما توجه برخی به شخصیت ها برای ترغیب مخاطب نسبت به آنچه اتفاق می افتد بسیار طولانی پیش می رود. با پایان این فیلم ، مخاطب شخصیت های درگیر بسیار کمی می داند و حتی به آنها اهمیت کمتری می دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *