دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی: بدن مبارزه می کند – “نگاهی جذاب به نحوه غذا خوردن و نحوه دیدن خود”

از همان زمان بسیار جوان ، ما تحت تصاویر قرار می گیریم که نوع بدن “ایده آل” چیست. از آن گریزی نیست. با یک عروسک باربی یا یک شخصیت اکشن He-Man (من با خودم قرار می گذارم) بازی کنید و حتی در آن سن به شما گفته می شود که شخص باید برای چه کاری تلاش کند. خانم ها باید کمر کوچک ، منحنی درست در مکان های مناسب داشته باشند و فقط در آن مکان ها ، مردان باید عضلانی باشند و آن شش بسته را داشته باشند. در فیلم ها ، تبلیغات و رسانه های اجتماعی ما مملو از این انواع بدن هستیم ، به گفته آنها مطلوب هستند. آنچه علاوه بر سوخت یک صنعت رژیم غذایی میلیارد دلاری ، انجام می دهد ، تغذیه باورهای غلط خود در مورد بدن ما است که می تواند منجر به مسائل مختلف بهداشت روانی شود. نبردهای بدن بازگشت، یک مستند جدید به نویسندگی و کارگردانی ماریان واسمومس، همه اینها و موارد دیگر را کاوش می کند.

Võsumets مصاحبه کرده و مقطع متنوعی از افراد ساکن انگلیس را در طول مدت تقریبا دو ساعت اجرای فیلم خود دنبال می کند. این یکی از بزرگترین نقاط قوت این مستند است ، صحبت با مردان و زنان مختلفی که با مشکلات مختلف تصویر بدن و همچنین مدیریت روابط متفاوت خود با غذا دست و پنجه نرم می کنند. روری وجود دارد ، مرد جوانی که خود را در یک رژیم غذایی لاغر 1500 کیلوکالری در روز نگه می دارد در حالی که حداقل دو بار در روز تمرین می کند قبل از اینکه در آخر هفته به نقطه شکست خود برسد و بیش از 10 هزار کالری کالری انجام دهد. همه اینها برای تلاش و دستیابی به ظاهری عضلانی است که او آنقدر دلش می خواهد. همچنین Imogen وجود دارد ، زنی با نگرانی های دیگر در مورد سلامتی که هم اکنون انگار لاغر بودن ، ننگ اضافه وزن و همچنین “امتیاز نازک” را تجربه کرده است. موجو کاریزماتیک نیز وجود دارد که در کودکی آسیب زیادی دید و از بدن فیزیکی جدا شد. اکنون او به عنوان سخنگو در مورد تصویر بدنی مثبت الهام بخش است.

جذاب ترین موضوع این فیلم شاید هانا باشد ، زنی که از بی اشتهایی عصبی رنج می برد و در نوجوانی تشخیص داده شد. در مصاحبه ها ، حتی مادر اشک آور او اعتراف می کند که وقتی دخترش شروع به لاغر شدن کرد ، فکر می کرد “خوب به نظر می رسد”. بعد از آن در طی این بیماری بود که ماهیت جدی کاهش وزن هانا تشخیص داده شد و او را به سمت درمان سرپایی دو بار در زندگی او ، و درگیری خانوادگی در نبرد برای گرفتن او برای غذا خوردن.

فیلم پیشنهادی  Graboids با پارک Jurassic در تریلر Tremors: Shrieker Island دیدار می کند

اما یک موضوع ثابت در بیشتر داستان های موضوع ، نفرت از شخصی است که حداقل در ابتدا ، به دلیل متناسب نبودن با قالبی که جامعه ایجاد کرده است ، احساس می کنند. این ایده وجود دارد که خوشبختی گوشه گوشه است ، که یک کیلوگرم دیگر کاهش وزن شما را به آن مدینه فاضله ای که آرزو کرده اید می رساند. اما همانطور که آنها در طول مستند با محققان ، متخصصان تغذیه و روانشناسان مصاحبه می کنند ، روشن می شود که این هرگز اتفاق نمی افتد. رابطه ما با غذا به سختی مربوط به خود غذا است ، بلکه به یقین ، روال کار یا کنترل آن مربوط می شود. در حالی که جامعه به ادامه ایده “خوب” و سالم بودن ادامه می دهد ، صنعت رژیم غذایی به این احساسات می چسبد و تجارت بیشتری را پیش می برد که باعث می شود افراد احساس گناه یا بدی کنند ، درصورت عدم کارایی یا عدم چسبیدن. این یک چرخه منفی و بی پایان است.

اگرچه پیشرفت هایی وجود دارد. یک حرکت ضد رژیم غذایی و همچنین افزایش زبان مثبت بدن و تصاویر مورد بحث نشان داده شده است. بدن مبارزه می کند همچنین نگاهی می اندازد ، هر چند مختصر ، که چگونه موانع اقتصادی-اجتماعی می تواند منجر به اختلاف در سطح چاقی شود ، موضوعی که فیلم کامل آن را تضمین می کند. مستند Võsumets نگاهی جذاب به نحوه غذا خوردن و چگونگی دیدن خود در آینه است ، با در نظر گرفتن چندین فاکتور تأثیرگذار. سقوط عمده فیلم این است که از نظر پیامدهای بهداشتی ناشی از اضافه وزن ناموزون باقی مانده و در عوض بر این واقعیت تمرکز می کند که بزرگتر بودن لزوماً به معنای ناسالم نیست. این ممکن است درست باشد ، اما بسیاری از بیماری ها نیز از نظر علمی با چاقی مرتبط هستند که نباید در این بحث نادیده گرفته شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *