دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی: جادوگران

تا زمان هالووین ، بازسازی فیلم جادوگران با آن هاتاوی در نقش یک جادوگر شیطانی که از کودکان متنفر است ، منتشر شد. کارگردانی داستان خارق العاده رابرت زمکیس بود که سه گانه فیلم بازگشت به آینده را به ما داد. و از جمله تهیه کنندگان فیلم جدید گیلرمو دل تورو و آلفونسو کوارون بودند. کاملاً تعجب آور است که حتی آنها به طور کامل موفق به تبدیل طرح پوچ به جادوی صفحه نمی شوند.

طرح داستان جادوگران که کودکان را به موش تبدیل می کنند ، به لطف نویسنده رولد دال (نویسنده داستان افسانه ای چارلی و کارخانه شکلات) ظاهر شد. این کتاب به کلاسیک ادبیات کودکان انگلیس تبدیل شد و در دهه 1990 فیلمی براساس آن با بازی آنجلیکا هوستون در آن فیلم ساخته شد. در آن روزها ، برای گریم های فیلم شش ساعت کار بر روی تبدیل هوستون به جادوگر کچلی کوهان دار و موشهای اسباب بازی در قاب توسط عروسک گردان هدایت می شدند.

در سال 2008 شایعاتی مبنی بر علاقه گیلرمو دل تورو به اقتباس خود از این کتاب در قالب انیمیشن عروسکی مطرح شد. پس از آن خبری از کارگردان نبود ، ده سال بعد معلوم شد که ایده فیلم جدید همچنان پابرجا است ، اما برنامه های مربوط به آن تا حدودی تغییر کرده است. ابتدا گیلرمو دل تورو تهیه کننده شد و با آلفونسو کوارون پیوست و شخصاً در خلق فیلمنامه نقش داشت. در مرحله دوم ، مدیر پروژه رابرت زمکیس منصوب شد ، که به جای عروسک ها بازیگران و گرافیک های رایانه ای بودند.

فیلم پیشنهادی  بررسی TIFF 2020: آتش سوزی

به هر حال ، رابرت زمکیس نیز در نگارش فیلم نامه شرکت داشت. با این حال ، چندین تغییر قابل توجه در بازسازی آن وجود دارد. بنابراین ، اقدام فیلم جدید در جنوب ایالات متحده اتفاق می افتد و شخصیت های اصلی آن سیاه پوستان آمریکایی هستند (در اصل ، وقایع در انگلیس و نروژ رخ داده است).

اگر نگاهی به نسخه اصلی بیندازیم واقعاً یکی از جذاب ترین ها در ژانر وحشت بود. جادوگران به طور کلی همیشه هنگام فیلم های ترسناک بسیار جالب هستند. آنها در اصل مانند نمادهای سینمای وحشت هستند. لازم به ذکر است که تأثیر فیلم ها واقعاً قابل توجه بود. به عنوان مثال صنعت قمار یکی از اولین کسانی بود که این تأثیر را احساس کرد و بسیاری از توسعه دهندگان بازی های کازینو مانند EGT ، Microgaming و NetEnt شروع به ارائه بازی های اسلات رایگان به عنوان Witches Charm ، Witches Wealth و Wild Witches به مشتریان خود کردند ، جایی که غیر معمول جادوگران به عنوان شخصیت ها و نمادهای اصلی به تصویر کشیده شدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *