دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی: رز جولی را بازی می کند – “درام خانوادگی ، قسمت هیجان انگیز ، فیلم انتقام بخشی”.

“من همیشه به تو فکر می کنم ، به نوع زندگی که ممکن است داشته باشی … آیا تا به حال به من فکر می کنی؟”

گل سرخ (آن اسکلی) این سوال را در داخل ، رو به روی امواج در ساحلی بادی ، از مادرش می پرسد. مادر بیولوژیکی او. رز ، تنها فرزندی که در یک خانه فرزندخوانده به ظاهر دوست داشتنی تربیت شده بود ، اکنون به دنبال پاسخ در مورد مادر متولدش است. رز دانشجویی است که در یک برنامه دامپزشکی در دوبلین ثبت نام کرده است ، جایی که آنها در حال حاضر در حال مطالعه واحدی درباره اتانازی هستند. یک مدرس اظهار می دارد که 90٪ از اتانازیای سالم به دلیل مسائل بد رفتاری است ، بیش از اندکی پیش بینی آنچه در آینده رخ می دهد. اما ، اکنون هنگامی که او با تعمق در اتاق خوابگاه خود قدم می زند ، به شماره تلفنی که نوشته شده است و او را در مسیری برای کشف گذشته اش هدایت می کند ، نگاه می کند.

پس از شماره گیری برای الن ویز (اورلا بردی) ، او تلفن را قطع کرد. اما دفعه بعدی که رز با او تماس گرفت ، به الن گفت که او دخترش است ، که نام او را در شناسنامه خود گذاشت. الن ، سر صحنه فیلمبرداری برای بازی در نقش بازیگر ، حقه بازی می کند و قطع می شود. این یک فرزندخواندگی بسته بود و او هرگز واقعاً تمایل به تماس نداشت. با این حال ، رد با عدم پذیرش تحریک می شود ، و بدون اعلام خبر در لندن می آید تا با مادرش ارتباط برقرار کند. رز ناامید است که خودش را کشف کند. او جولی را یک موجود جداگانه می داند ، “من واقعی” ، شخصی که ممکن بود هرگز به او واگذار نشده باشد.

الن در ابتدا ورود رز را تهدیدی برای زندگی فعلی خود و دخترش دیگر او می داند. اما سرسختی رز ، الن را مجبور می کند رازی را فاش کند که دهه هاست از آن صحبت نکرده است. یکی از مواردی که باعث می شود رز به کشف پدر بیولوژیکی خود ، پیتر (آیدان گیلن) تحت عنوان نامی که هنگام تولد بر او نهاده شده است. در نقش جولی برای اینکه به طور ناشناس به او نزدیک شود ، تقابل رز با پدرش او را به راهی تاریک و ناآرام آور سوق می دهد زیرا او چیزهایی را در مورد گذشته خودش کشف می کند که ممکن است احساس شکننده بودن خودش را به خطر بیندازد.

فیلم پیشنهادی  عکسبرداری اصلی از زندانیان بهشت ​​آغاز شده است

رز جولی را بازی می کند سوختن آهسته یک فیلم است ، ساکت و در عین حال کم تأثیر. با تماشای رز که تاریخچه شخصی خود را کشف می کند و واکنش او نسبت به واقعیت ریشه اش ، فریبنده و غوطه ور است ، علی رغم اینکه فیلم اغلب از نگاههای طولانی مدت که به سرعت ناراحت کننده هستند ، زندگی می کند. این عمدتا تا حدی به دو اجرای عالی Skelly و Brady منجر می شود که احساسات درونی آنها اغلب باید در حالت های صورت فرو رفته تر عمل کنند. وقتی رز با الن روبرو می شود ، همانطور که ترس الن قابل لمس است ، شکستگی قلب که به آرامی از روی صورت او عبور می کند ، روده آزار می دهد. این دو بازیگر قادرند بدون گفتن هیچ کلمه ای حرف های زیادی بزنند و این فیلم را به سطح جدیدی می رساند. Skelly ، که در آستانه بازی در سری جدید HBO است نوری ها، برای ادامه کار حرفه ای او جالب خواهد بود.

نویسندگان و کارگردانان جو لاولر و کریستین مولی یک فیلم درام خانوادگی ، قسمت هیجان انگیز ، بخشی از فیلم انتقام ایجاد کرده اند. با این کار به این روش ظریف و قابل تأمل ، آنها ثابت می کنند که هیچ یک از آنها برای قدرتمند بودن نیازی به بزرگ و بلند بودن ندارند. اگرچه چند عنصر طرح وجود دارد که هرگز کاملاً مورد بررسی قرار نمی گیرند (به عنوان مثال ، رز در حال مصرف دارویی است که واقعاً هرگز مورد بحث قرار نگرفته است ، آیا الن نیز به همین ترتیب مبتلا شده است؟) در کل این یک تریلر خوش ساخت است که در حالی که اغلب سرد است و در بعضی مواقع نیز وهم آور است ، هنوز هم ارتباط پیدا می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *