دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی: عشق بالاتر

یک آمار هوشیار در پایان مدیر حسن اسوالداولین مستند عشق بالاتر زمینه را برای هر آنچه که قبلاً پیش آمده است به ارمغان می آورد – در طول ساخت فیلم ، 200000 آمریکایی بر اثر مصرف بیش از حد مواد افیونی جان خود را از دست دادند. بحران مواد افیونی در آمریکا کانون این فیلم جدید است که از دیدگاه ساکنان کامدن ، نیوجرسی گفته شده است. اما کامدن واقعاً می تواند هر شهری ، هر شهری باشد ، یک یادآوری جدی است که این مشکل فقط به یک مکان ، کلاس یا نژاد منتقل نمی شود. این اپیدمی می تواند همه را تحت تأثیر قرار دهد.

مانند بسیاری از مناطق در ایالات متحده ، کمدن زمانی یک شهر یقه دار امیدوار کننده بود و اکنون با تعطیل کردن تأسیسات اصلی تولید آن ، قربانی مرگ صنعت شد. از كمدن در حال حاضر به عنوان یكی از “پایتخت های قتل” آمریكا ، جرم و جنایت و استفاده از مواد مخدر كه در خیابان های آن شناخته شده است ، یاد می شود. رانندگی در آن خیابان ها داریل گانت به شدت به دنبال دوست دخترش نانی است که فرزندشان را باردار است. و این یک چیز نیست نانی دارای گروهی از افراد است که به طور منظم با آنها زندگی می کند ، یعنی نیکی و ایمان ، خود یک فروشنده مواد مخدر ، که دسترسی و محیطی برای شلیک هروئین و ترک سیگار را فراهم می کنند. برای داریل ، که دائماً نگران فرزند متولد نشده خود است ، هرگز تلاش برای بیرون راندن نانی از چنگ اعتیاد مهمتر نبوده است ، اما او فقط نمی تواند راهی برای خروج از آن ببیند.

این فیلم بیشتر داستان داریل و نانی را از طریق تولد فرزندشان دنبال می کند (که به نظر می رسد با وجود استفاده از مواد مخدر مادرش بدون نگرانی به دنیا آمده باشد) و فراتر از آن. دیدن دردیل برای کمک به نانی ، زنی که او به وضوح دوستش دارد اما دائماً به دلیل موادی که سو استفاده می کند از خانواده دور می شود ، بسیار دلخراش است. در واقع نانی و نیکی حتی در مورد سقوط اعتراف شده و خود تخریبی ناشی از مواد مخدر ، اما همچنین در مورد عدم توانایی بهتر شدن صحبت می کنند. نانی آماده رفتن به اعتیاد نیست ، حتی اگر می داند زندگی با داریل و پسرش می تواند بهتر باشد. به سختی می توان تماشا کرد که او سوزن را بعد از سوزن در بازوی خود قرار می دهد.

فیلم پیشنهادی  The Dry - اریک بانا را در تریلر جدید هیجان انگیز استرالیایی تماشا کنید

اسوالد از نشان دادن صریح استفاده از این داروها ابایی ندارد. در عوض ، او دوربین خود را به مکان هایی نشان می دهد که دیگران را از نگاه دور دور کند. موضوعات این مستند افرادی هستند که ما اغلب شاهد آنها هستیم ، اما کمتر دیده می شود که در زندگی واقعی روی صفحه نمایش نشان داده شوند. آنها افرادی هستند که جامعه نگاهشان را دور می کند ، تمایل به فراموشی دارد و کمک کمی به آنها می کند. عشق بالاتر لزوماً هیچ جوابی ارائه نمی دهد ، اما پاسخ ساده ای وجود ندارد ، حتی برای آن دسته از افراد که می خواهند تلاش کنند و چرخه را بشکنند.

ایمان ، مهندس سابق که در هنگام خرید و فروش مواد مخدر به اعتیاد مبتلا شد ، سعی دارد با انتقال به شهرهای مختلف ، از این بیماری همه گیر شود و فقط مواد مخدر را در همه جا پیدا کند. آنها گریزناپذیر هستند. ایمان خودش را در یک مرکز سم زدایی بررسی می کند ، چیزی که پدرش ، که خودش چندین دهه معتاد است و اکنون بهبود یافته است ، تحسین می شود. اما پدرش نیز به موفقیت ایمان قانع نشده است. از نظر او ، متأسفانه همه چیز بی فایده به نظر می رسد ، و این مسئله را برجسته می کند که این نیز یک مسئله نسلی است. شکستن چرخه در محیطی که درگیر اعتیاد هستید ، کمبود فرصت و خفه کردن شرایط اقتصادی اجتماعی بسیار دشوار است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *