دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی: مرد با چشم های اشعه ایکس – “یک قطعه بسیار غیرمعمول از وحشت علمی تخیلی دهه 60”

کارگردانی شده توسط راجر کورمان

بازیگران ری میلاند ، دیانا وان درلیس ، هارولد ج استون ، جان هویت ، دون ریکلز

در اینجا یک گوهر کم ارزش از ثبات افسانه ای راجر کورمن ، مردی با چشم های اشعه ایکس (1963: 1963) (با نام X: مرد با چشم های اشعه ایکس) وجود دارد. من به یاد می آورم که در کودکی در مورد این کتاب های هیولا فیلم می خواندم ، و آن را در اواخر نوجوانی از تلویزیون دیدم ، اما به ندرت مثل فیلم های قدیمی Hammer یا Universal پخش می شد ، و من آن را ندیده ام. دهه ها بنابراین من بسیار خوشحالم که Second Sight آنرا برگردانده است ، و در واقع به آن درمان لوکس داده شده است: نسخه محدود Blu-Ray با چاپ تازه بازسازی شده ، اضافات اضافی (از جمله مصاحبه با راجر کورمن و جو دانته) ، پوستر ، کتاب توسط Jon Towlson و Allan Bryce ، و افتخارآفرینی آثار هنری جلد جدید بسیار عالی توسط گراهام همفریس همیشه درخشان.

برای کسانی که این قطعه بسیار غیرمعمول دهه 60-Sci-fi / وحشت را ندیده اند ، بین تیراندازی برخی از آن فیلم های نمادین Edgar Allan Porm Corman ، هنوز هم ، به درستی ، بسیار مورد توجه قرار گرفته اند ، پیرو دکتر جیمز خاویر (ری میلاند) است ، یک پزشک که در حال کار بر روی مخلوط آزمایشی است که وی به عنوان قطرات چشمی از آن استفاده می کند ، با هدف گسترش چشم انسان. همانطور که او به دوست چشم پزشک خود دکتر سام بران (هارولد جی استون) توضیح می دهد ، در چند دهه گذشته انسان طیف گسترده ای الکترومغناطیسی – ماوراء بنفش ، اشعه X و موارد دیگر – را کشف کرده است که حواس طبیعی آنها را نمی بیند. چه می شود اگر آنها با نگاه خودشان و نه با سازهای ناصحیح؟ تصور کنید که چگونه این امر به پزشک پزشکی کمک می کند – بدون صفحات اشعه ایکس فازی ، آنها به معنای واقعی کلمه می توانند از طریق گوشت و استخوان برای تشخیص یک بیماری ببینند ، درمان صحیح را تدوین کنند.

در حالی که دوستانش او را به خاطر فشار خیلی زیاد هشدار می دهند ، خاویر مایل است که علی رغم کشته شدن یک حیوان آزمایشی ، کار خود را آزمایش کند. استدلال او این است که حیوان نمی تواند درک آنچه که حواس بصری جدید آن را نشان داده است ، اما او ، به عنوان یک موجود منطقی ، هوشمند ، می تواند این کار را یاد بگیرد. او ، خوب ، تا حدی درست است – حداقل در ابتدا. وی دیدگاه جدید خود را افزایش می دهد ، از این رو که می تواند نامه ای را از طریق یک برگه دیگر که روی آن کاغذ پوشانده است ، بخواند ، تا بتواند بیمار را برای عمل جراحی ، زن جوان ببیند ، و می تواند ببیند چه اشتباهی است – متفاوت تشخیص از جراح ، که منجر به نمایش بین این جفت ارز می شود ، زیرا خاویر از قدرتهای جدید خود برای نجات جان خود استفاده می کند.

فیلم پیشنهادی  Mangrove - تریلر فیلم کوچک Axe استیو مک کوئین را ببینید تا 50 سال از اعتراض Mangrove را نشان دهد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *