دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی – پدرخوانده کودا: مرگ مایکل کورلئونه

فرانسیس فورد کوپولا فصل آخر خود را دوباره ویرایش کرده است پدرخوانده سه گانه و عنوان آن را دوباره عنوان کنید پدرخوانده کودا: مرگ مایکل کورلئونه. این فیلم مایکل کورلئونه را در پاییز زندگی اش دنبال می کند ، در حالی که او سعی دارد منافع خانواده اش را در همه موارد غیرقانونی کنار بگذارد و به جرم جنایات وحشتناکی که در طول زندگی خود مرتکب شده است ، فدیه یابد اما شرکای تجاری ، چه قدیمی و چه جدید ، تلاش می کنند تلاش او برای مشروعیت و بخشش را خنثی کنند زیرا شبح خشونت و تراژدی هرگز دور نیست.

وقتی کاپولا ویرایش مجدد خود در آخرالزمان اکنون Redux، تغییرات مهمی مانند طولانی شدن درگیری کیلگور و قرار دادن توالی مزارع فرانسوی ایجاد شد. صرف نظر از شایستگی این تغییرات ، تغییرات مهمی در فیلم بود که اکران مجدد را توجیه می کرد. دشوار است درک کنیم که اهمیت تغییرات در فصل آخر از کجاست پدر خوانده سه گانه این فیلم اکنون با صحنه ای آغاز می شود که در نسخه اصلی اتفاق افتاده است و انگیزه های آغازین مایکل کورلئونه را اندکی آگاه می کند و صحنه آخر نیز پایان کمی متفاوت است. فراتر از این ، فیلم به طور کلی یکسان است و به سختی می توان توجیه یک عنوان بزرگ و طولانی را تجربه کرد.

بهانه خوبی برای بازبینی و ارزیابی مجدد فیلمی است که هنگام اکران در آن بسیار بدجنسی شده است. Sofia Coppola’s برای بازی در نقش مری کورلئونه ، دختر مایکل انتخاب جنجالی بود وینونا رایدر نقش را ترک کرد و عملکرد او تقریباً جهانی مورد انتقاد شدید قرار گرفت. اما عملکرد او آنچنان که انتظار می رود خسته کننده نیست ، ارتباط شخصیت او با پدر قابل لمس است و عاشقانه ممنوع با وینسنتاندی گارسیا) ، پسر نامشروع سانی کورلئونه (جیمز کان) لطیف و دوست داشتنی است. نقاط ضعف واقعی فیلم در جای دیگری مانند امتناع پارامونت از ملاقات قرار دارد رابرت دووال مطالبات پولی این شخصیت تام هاگن را مجبور کرد که کلاً نوشته شود و جای او را بگیرد جورج همیلتون شخصیت کم اهمیت تر مایکل کورلئونه بدون نزدیکترین مشاور و هیئت مدیره اخلاقی خود باقی مانده است. قوس شخصیت وینسنت هنگام رفتن از مجری سرسخت به سرد و محاسبه سرپرست خانواده با ریختن کلاه احساس عجله می کند جو مونتگنا به عنوان جوی زاسا ، رئیس رقیب تهدیدکننده اوباش اشتباه است. عملکرد او بسیار سبک و تقریباً تقلیدی از نقشی است که قرار بود بازی کند.

فیلم پیشنهادی  تریلر جدیدی از کریستوفر نولان دریافت می کند

تالیا شایر، خواهر کاپولا در واقعیت ، به عنوان کانی شگفت انگیز است. شخصیت او اکنون بسیار فعالتر درگیر تجارت کورلئونه ، قلب تپنده سرد خانواده و شخصی آماده “تشک زدن” است.

آل پاچینو همانطور که مایکل در حال پیر شدن ، احساس گناه است ، عملکرد خوبی ارائه می دهد. اما در مقایسه با بازی های تعریف کننده شغل در قسمت های 1 و 2 ، هیچگاه نمی توان وزن انتظار را برآورده کرد ، که در نهایت فیلم از آن رنج می برد. فاصله 16 ساله بین قسمت های 2 و 3 زمان آن است که دو فیلم اول به داستان افسانه هالیوود تبدیل شوند. وزن انتظار غیرقابل غلبه می شود و نتیجه نهایی هرگز نمی تواند امیدهای جمعی ما را برآورده سازد. پدرخوانده قسمت سوم فیلم بسیار خوبی است ، فقط در هیچ کجا به خوبی دو فیلم اول نیست. پدرخوانده کودا: مرگ مایکل کورلئونه، به عنوان یک “نسخه جدید” احساس زاید می کند. یک مرمت به همان اندازه در معرفی این فیلم ها به نسل جدیدی از طرفداران همراه بود و به بقیه بهانه خوبی برای تماشای دوباره آنها بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *