دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی: Barefoot: The Mark Baumer Story

اگر می خواهید صحبت کنید ، بهتر است پیاده روی کنید. بنابراین بسیاری از ما در زندگی روزمره خود درباره تغییراتی صحبت می کنیم که دوست داریم در جهان اتفاق بیفتد. ما درمورد کارهایی که “باید انجام دهیم” صحبت می کنیم اما شاید هرگز در واقع اقدامی انجام ندهیم. با این حال فعال است مارک باومر این گفته را بسیار جدی گرفت ، و در حالی که تلاش می کرد دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کند ، او را به یک سفر متقابل هدایت کرد.

پابرهنه: داستان مارک باومر پرتره ای از مردی است که زندگی خود را به کمال رسانده است. باومر با فلسفه “یک زندگی برای زندگی” به نظر می رسید که همیشه کارها را در مقیاس وسیع انجام می دهد. فارغ التحصیل دانشگاه براون ، خواه به مدت سه ماه هر روز به عنوان قطعه ای از «هنر پرفورمنس» پیتزا بخورد یا به خط لوله گاز اعتراض کند ، با شور و اشتیاق و فداکاری به هر چالشی برخورد کرد. او می خواست شاعر و هنرمند باشد و در هر فضایی که می تواند هنر بسازد ، خالق آثار آوانگارد. پس از یادگیری این موضوع در مورد باومر ، به نظر می رسد یک جهش عظیم کمتر است که او تصمیم می گیرد تا با پای برهنه در سراسر آمریکا قدم بزند تا توجهات را به تغییرات آب و هوایی جلب کند.

باومر ، که هنگامی که جوان بود به طور مكرر با پدر و مادرش به مسافرت های اردو می رفت ، واقعاً عاشق همه چیزهایی بود كه جهان طبیعی ارائه می داد. باومر که با صرف غذاهای کامل گیاهی به پیاده روی خود می پرداخت ، در اکتبر سال 2016 سفر خود را از پراویدنس ، رود آیلند آغاز کرد و هدف آن این بود که در مورد بحران آب و هوا صحبت کند و 10 هزار دلار کمک مالی برای سازمانی به نام FANG (مبارزه با گاز طبیعی) کسب کند. . در طول راه ، او در وبلاگ خود پست می گذارد و فیلم های You Tube را درباره سفر خود ایجاد می کند. او در حین پیاده روی بسیار پرکار بود ، و گرچه مدتی طول کشید تا جذب شود ، اما سرانجام شروع به برخورد با افرادی کرد که از حضور آنلاین او را می شناختند. او حتی شروع به تهیه مقالات محلی می کند ، سرانجام توجهات خود را به چالش های تغییر اقلیم جلب می کند که به شدت به آنها اهمیت می دهد.

البته مورد مهم دیگر در سال 2016 انتخابات ایالات متحده است و این مستند از سیاست دور نمی ماند. در حالی که باومر به سفر خود ادامه می دهد ، روزهای مبارزات انتخاباتی و بحث ها و تجمع های MAGA را طی می کند. او فیلم هایی را ضبط می کند که علیه دونالد ترامپ صحبت می کنند ، مردی که به طور مداوم نقش انسان را در تغییرات آب و هوایی انکار می کند ، و ویرانی خود را هنگام از دست دادن هیلاری کلینتون ضبط می کند. تا حدی وهم آور است که فیلم آخر باومر از صدمین روز سفر خود اتفاقاً 20 ژانویه 2017 – روز تحلیف دونالد ترامپ است. روز بعد بود که باومر جان خود را از دست داد ، هنگامی که در یک بزرگراه فلوریدا قدم می زد به طرز غم انگیزی توسط یک SUV برخورد کرد ، اتفاقی که مارک پیش بینی کرده بود حتی در اولین روزهای سفر ممکن است اتفاق بیفتد.

فیلم پیشنهادی  مرور: شب - "برخی از تاریک و رضایت بخش نشان می دهد"

برای سومین فیلمساز مستند بلند او جولی سوکولو (زن در آتش) یک جشن مناسب و پرتره از مارک بوامر را ایجاد می کند ، نه تنها به عنوان یک فعال ، بلکه به عنوان یک پسر ، یک همکار و یک دوست. او پس از کشف فیلم های باومر به صورت آنلاین هنگام پیاده روی خود ، طرفدار خود بود و می دانست که می خواهد فیلمی درباره سفر او بسازد. با استفاده از فیلم های You Tube باومر و همچنین مصاحبه با پدر و مادرش ، جیم و مری باومر و سایر افراد نزدیک به مارک ، او موفق می شود لحن فیلم را متعادل کند زیرا در یک منظر سیاسی که از منظر موضوع عجیب و غریب او مشاهده می شود ، حرکت می کند.

اشتباه نکنید ، باومر شخصیت بزرگی دارد که می تواند برخی را عادت دهد و حقیقتاً ممکن است برای برخی از افراد خسته کننده باشد (با آن همراه باشید ، او شما را پیروز خواهد کرد). ویدئوهای وی در شبکه های اجتماعی می تواند بین تعاملات ناجور ، صداقت و گفتگوهایی که گاهی اوقات مخاطب خود را فریاد می زند ، باشد. مادر او خانواده را “از نظر خوب دیوانه” ، پدرش “شدید” و “پرشور” توصیف می کند ، و همه اینها توصیف و توضیحات خوبی هستند که باومر بیش از حد سرشار از شور و نشاط خود را از آن جا نشان می دهد. اما حتی اگر زایمان گاهی غیر متعارف باشد ، بائومر غیرقابل انکار اعتقاد جدی و قلبی به سفر خود دارد و اینکه چگونه می تواند بر تغییر در بحران آب و هوا تأثیر بگذارد ، یک تعهد رشک برانگیز به هدف خود است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *