دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی Blu-ray: The Night Porter – “فیلم غیرمعمول و تحریک آمیز”

کارگردانی شده توسط لیلیانا کاوانی

بازیگر دیرک بوگارد ، شارلوت رمپلینگ ، فیلیپ لروی

فیلم های فرقه ای نسخه ای واضح و 4K ترمیم شده از بازی کلاسیک بحث برانگیز Cavani’s 1974 را به Blu-Ray ارائه می دهد و گذشت دهه ها از تأثیر آن کاسته نشده است ، توانایی این فیلم در عین جذاب بودن ، جذاب کردن ، تحریک و نگران کننده بودن. ماکس (فکر می کنم بوگارد ، بازیگری که این روزها غالباً غافل می شود) ، به عنوان یک باربر شب مشغول به کار است ، و در 1950s در وین میز کار خود را در یک هتل انجام می دهد ، جایی که او و چندین رفقای قدیمی دیگر به طور منظم با یکدیگر ملاقات می کنند تا برنامه ریزی کنند که چگونه پرونده های جنگ خود را حفظ کنند در SS پنهان شده و خود را از هرگونه عدالت احتمالی برای اقدامات خود به عنوان بخشی از رژیم نازی در امان نگه داشته اند. آنها اطمینان می یابند كه اسناد از بین رفته و با هر شاهد بالقوه ای برخورد می شود تا ایمنی بی هویت آنها را تضمین كند. هیچ تاسفی برای سهم آنها در جنایات انجام شده توسط SS وجود ندارد ، فقط اشتیاق بی رحمانه برای جلوگیری از پاسخگویی به دلیل آن است.

https://www.youtube.com/watch؟v=PGEPttyWq9Q

ماگس ساکت است ، نه فقط مردی که چهره ای کم اهمیت دارد ، بوگارد با او احساس واقعی یک فرد آسیب دیده را که از بسیاری از جهان عقب نشسته است سرمایه گذاری می کند ، نه تنها برای مخفی کردن گذشته خود ، بلکه احساس می کند خودزنی است ، حتی ترجیح می دهد در شیفت شب کار کند زیرا نور شدید روز نور زیادی را در زندگی و گناه او روشن می کند. او از نظر ظاهری کاملاً دکمه دار ، ساکت و باعرق است ، با همرزمان قدیمی SS خود قایق را تکان نمی دهد اما به طور کامل به هیچ یک از آنها ملحق نمی شود. وقتی او را در صحنه ای از آپارتمانش می بینیم ، می بینیم پشت این قسمت بیرونی آرام و بی عیب و نقص ظاهر شده است ، موهایش خسته است ، پرده هایش را در برابر روز آینده می کشد ، می لرزد و گریه می کند زیرا خاطرات زمان جنگ او را غرق می کند.

هنگامی که یک رهبر ارکستر مشهور به همراه همسرش لوسیا (رمپلینگ) به هتل می رسد ، زوجین یکدیگر را می شناسند و باعث بازگشت فلاش باری برای هر دو می شوند: مکس به عنوان یک افسر اس اس در یکی از اردوگاه های مرگ ، لوسیا به عنوان یکی از زندانیانی که چشم او را می گیرد. این یک وارونگی جالب است – از اردوگاه های زمان جنگ که مکس تمام قدرت را در اختیار داشت و می توانست بدون مصونیت از مجازات به دلخواه خود به بهره برداری بپردازد ، اکنون او کسی است که ترسیده است ، بقای احتمالی او را تهدید می کند زیرا او اکنون قدرت بیشتری بر او دارد.

فیلم پیشنهادی  Brewmance - تریلر مستند جدید مربوط به جنبش آبجو سازی پیشه وری آمریکایی را مشاهده کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *