دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی: Earwig and the Witch

شهرت استودیو گیبلی به عنوان یک شرکت بالا است و به طرز مطلوبی با دیزنی مقایسه می شود ، اما با چنین انتظاراتی در پشت هر نسخه جدید ، سقوط استودیو اجتناب ناپذیر بود. متأسفانه ، این اولین استودیوی انیمیشن CG است که استودیو جای خود را از دست داده است ، در حالی که فیلم وحشتناکی نیست و در مقایسه با همتایان خود چنین احساسی خواهد داشت.

از بسیاری جهات Earwig و جادوگر آن را ایمن بازی می کند ، و به فرمول آزمایش شده داستان دختری بازگشت که خود را در یک مکان جادویی در حومه انگلیس پیدا می کند و براساس رمانی به همین نام ساخته شده است دیانا وین که اقتباس قبلی را نوشت Howl’s Moving Castle. داستان از ایرویگ پیروی می کند ، دختری که در یک پرورشگاه رها شده و توسط جادوگری به عنوان دستیار وی پذیرفته شده است. Earwig با حیله گری و رفتار با همه بزرگسالان اطرافش از اکثر قهرمانان متفاوت است و اگر بتواند در عوض یک جادو یاد بگیرد ، به سرعت قرارداد کار را امضا می کند. پدر و مادر خوانده او جادوگر بلا یاگا و دیو ماندراک هستند. با گذشت زمان Earwig هنگامی که نوار کاستی را که هنگام ترک خانه پرورشگاه داشت ، به سرنخ هایی درباره فرزند خواننده و زندگی گذشته اش پی برد.

رمز و راز و ماجراجویی در مدت زمان نسبتاً کوتاهی از زمان 1 ساعت و 20 دقیقه رخ می دهد و با این وجود برخی از مشکلات جدی در مورد گام برداشتن فیلم وجود دارد که باعث می شود فیلم نسبت به گذشته بیشتر احساس کند. این فیلم هرگز هیچ حرکتی ایجاد نمی کند یا آن را حفظ نمی کند. کارگردانی شده توسط گورا میازاکی، پسر مدیر تحسین شده هایائو میازاکی، کمبود پرداخت و جهت دهی برای ساختن فیلم به صورت بصری وجود دارد. انتقال به CG زنگ خطر انیمیشن نیست (به پیکسار و آخرین فیلم های دیزنی مراجعه کنید). برخی از سکانس های درخشان وجود دارد که با توجه به سه بعدی بودن Ghibli کلاسیک احساس می شود ، به ویژه هنگامی که فیلم به جای صحنه های داخلی که احساس خستگی و یکنواختی دارند ، حرکت می کند.

فیلم پیشنهادی  استفان توبولوفسکی می گوید یک برنامه تلویزیونی Groundhog Day در حال توسعه است

بازیگران دوبله انگلیسی به خوبی انتخاب شده اند (حتی اگر صدا به ندرت با حرکات دهان مطابقت داشته باشد) از جمله ریچارد ای. گرانت به عنوان ماندراك ، کسی ماسگراویس و دن استیونز، و تیلور پیج هندرسون به عنوان Earwig. Kacey Musgraves در آغاز فیلم نقش کوچکی به عنوان مادر Earwig ایفا می کند اما از طریق نوار کاستی که Earwig را ترک می کند ، آواز او با موسیقی متن زیبایی که به این فیلم انرژی زیادی می بخشد طنین انداز می شود.

Earwig و جادوگر به دلیل Covid-19 به تأخیر افتاد و در ماه دسامبر در تلویزیون ژاپن اکران شد و نمی توانم احساس کنم که این فیلم در تعطیلات کریسمس بیشتر مناسب صفحه نمایش کوچک است. طرح و موسیقی این کار را برای کودکان کوچک عالی کرده است اما بزرگسالان از تلاش استودیو گیبلی که معمولاً می تواند فیلمی بسازد که برای همه سنین جذاب باشد ، تا حدودی ناامید خواهند شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *