دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی: Farewell Amor

هفده سال زمان طولانی است. برای سیلویا (جیم لاوسون) ، این به معنای واقعی کلمه یک عمر است. اما همچنین مدت زمانی است که والدینش والتر (Ntare Guma Mbaho Mwine) و استر (زینب جاه) جدا زندگی کرده اند پس از جنگ داخلی آنگولا وقتی والتر به آمریکا عزیمت کرد ، سیلویا و استر سرانجام به شهر نیویورک رفتند تا به او بپیوندند. با سوار شدن به تاکسی والتر از فرودگاه به آپارتمان یک خوابه ای که قصد دارند از آن استفاده کنند ، در خیابان های شلوغ شهر تعجب می کنند. با این حال ، این سه نفر علی رغم خانواده بودن ، پس از هفده سال فاصله عملاً غریبه هستند و بازگرداندن خانواده به یکدیگر در برابر تغییرات عظیم ، کاری آسان نیست.

در نویسنده و کارگردان اکوا مسانگیاولین ویژگی قابل توجه آن است ، خداحافظ آمور، او به طور ماهرانه داستان این خانواده را از طریق سه دیدگاه رقابتی اعضای آن تعریف می کند. در آغاز دیدار مجدد ، والتر آرزو می کند که به گذشته نزدیک خود بپیوندد ، جایی که در غیاب خانواده اش ، عشق جدیدی پیدا کرد و زندگی را برای خود ساخت. برای او دشوار است که به رغم درخواست خود از اداره مهاجرت برای رساندن آنها به آنجا ، برای انجام تعهدات خانوادگی خود رها کند. در عوض ، استر در زمان حال گیر کرده است ، چیزی که بسیار متفاوت از آنچه او در هنگام زندگی با دخترش در تانزانیا تصور کرده و برای آن دعا کرده است. او ناامید است که احساس جامعه ای را که در کلیسا در آفریقا داشته است پیدا کند (علی رغم اینکه کلیسا از “نذورات” سخاوتمندانه او استفاده کرده است). و سپس ، سیلویا وجود دارد ، که می خواهد آینده ای را بسازد ، که می خواهد خود را دوباره از طریق موسیقی و رقص احساس کند. او این فرصت را در آمریكا فرصتی برای رشد و شكوفایی و شاید یافتن حس خویشتن می داند ، زیرا با نظارت شدید روز افزون استر خفه شده است.

این سه داستان توسط Mansangi به خوبی ساخته شده اند و اگرچه در برخی صحنه ها با هم تداخل دارند ، اما از لحاظ حس و بافت کاملاً متفاوت هستند. والتر بی سر و صدا متفکر ، تاریک و اغلب تنهاست. برعکس ، فصل سیلویا اغلب با موسیقی خوب همراه است که به او امکان می دهد فرار کند و برقصد ، مخصوصاً وقتی که در مدرسه شاخه می شود و در کفش راحت تر می شود. سرانجام ، داستانی که استر باید تعریف کند ، منزوی بودن با این است که Mansangi در اطراف خود به طراحی نور و عکس پرداخته است به گونه ای که باعث می شود آپارتمان یک خوابه از نگاه او کلاستروفوبیک تر شود. این سه مورد نه تنها از طریق خون بلکه از طریق رقص نیز به هم پیوند می خورند ، زمین مشترکی که در سراسر روایت به صورت آزادانه بافته شده است.

فیلم پیشنهادی  Nicolas Cage’s History Of Swear Words تریلر جدیدی دریافت می کند

باور اینکه این اولین عملکرد جیم لاوسون است ، سخت است زیرا او در مقابل دوربین و کفش سیلویا بسیار راحت به نظر می رسد. لاوسون ، یک فارغ التحصیل اخیر جولیارد ، برای بازی در نقش بعدی است بتمن مقابل روبرت پتینسون. به راحتی می توان فهمید که چرا ستاره وی در حال افزایش است. کار او در اینجا به خصوص بسیار ظریف است ، برخی ممکن است بگویند حتی جایزه شایسته است ، اما مطمئناً از تجارب او فراتر است. گرچه او تنها کسی نیست که می درخشد. هر سه بازیگر اینجا چیزهای زیادی را برای این مطالعه شخصیت با Ntare Guma Mbaho Mwine ، معروف ترین برای Showtime’s فراهم می کنند چی، از طریق پیچیدگی والتر تلاش می کند تا همدلی را القا کند و زینب جه با وجود استیصال به استر لطافت می بخشد.

خانواده های زیادی وجود دارند که مجبور شده اند موانع مهاجرت را پشت سر بگذارند و سال ها برای پیوستن به یکدیگر جنگ کنند. حتی بیشتر از این ممکن است به دلایل دیگر از بین باشد – تعهدات کاری ، خدمت سربازی ، حبس یا اخیراً بیماری. هیچ وقت داستانی در مورد جدایی از خانواده برای مخاطبان عام به موقع و قابل بیان نبوده است و من صمیمانه امیدوارم که این بدان معنی باشد که افراد بیشتری این فیلم را پیدا می کنند. خداحافظ آمور اولین اثر چشمگیر از Ekwa Mansangi است که صدای خوشامد و متمایزی را به این داستان شخصی وارد می کند ، امیدوارم یکی از داستان های بسیاری باشد که او تعریف خواهد کرد. او روایت پیچیده ای از امید ، ایمان ، ارتباط ، از دست دادن و عشق را با هم ایجاد کرده است که چیزی کاملاً جذاب ایجاد می کند.

خداحافظ آمور اولین بار در جشنواره فیلم ساندنس 2020 به نمایش درآمد. از 11 دسامبر به سینماها می آید و بنا به تقاضا.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *