دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی: Getting to Know You (2020)

عشق گاهی اوقات تماماً به زمان بندی مربوط می شود. دور شدن از آن گاهی اوقات نیز به زمان بستگی دارد. گاهی اوقات ما به اندازه کافی خوش شانس هستیم که ستارگان را تراز می کنیم ، اما در دنیای واقعی اغلب عوارضی وجود دارد. اینها معمولاً در یک کمدی رمانتیک در خدمت قوس داستان راحت تر یا مطابق با شادی همیشه ، نادیده گرفته می شوند. با این حال ، فیلم جدید آشنایی با شما، از نویسنده / کارگردان جوان کار-ویگین، همه این چالش ها را در جلو و مرکز قرار می دهد.

ابی (نیکول لیتل) به تازگی از لندن به یک شهر کوچک در شمال انتاریو ، کانادا رسیده است. برادر بیگانه اش به طور غیر منتظره ای درگذشت و در کنار مراسم تشییع جنازه وی ، در شهر است تا وسایل شخصی خود را از خانه اش جمع کند. همانطور که در صندوق ورودی هتل به ظاهر ناکارآمد منتظر می ماند (یک دستگیره در حال اجرا) ، به لوق ()روپرت پنی جونز) او در حال بازگشت از دیدار مجدد دبیرستان خود است که کمی از روند کار ناامید شده است. این دو نفر مکالمه خود را آغاز می کنند و در پایان بر سر نوشیدنی ها و میان وعده های دستگاه فروش می توانند صحبت کنند ، جایی که ابی به داستان لوک گوش می دهد که دلیل اصلی رفتن او به دیدار مجدد – “آن یکی که دور شد” ، دوست دختر دبیرستانش ، کایلا (راشل بلانچارد)

اما وقتی کایلا به طور غیر منتظره در هتل حاضر شد ، تصمیم گرفت که می خواهد با اولین عشق خود علی رغم همسر و بچه هایش در خانه متحد شود ، لوک ابی را استخدام می کند تا به او کمک کند تا راهی برای نجات دادن خانواده کایلا داشته باشد. او که می خواست آقا باشد و نه خانه شکن ، از ابی می خواهد وانمود کند که همسرش است تا کایلا را که اکنون بسیار مصمم است باز دارد و در طی دو روز آینده در شهر کوچک گلوله های برفی دروغ می گوید. این دو شروع به ایجاد یک پیوند نزدیک می کنند ، و در تظاهر به یک زن و شوهر شروع به سقوط برای یکدیگر می کنند.

اکثر کمدی های عاشقانه از یک داستان داستانی مشابه پیروی می کنند – پسر با دختر ملاقات می کند ، پسر با دختر ، پسر و دختر با هم بر می گردند ، پایان. هر عامل پیچیده ای که در وهله اول باعث از هم پاشیدن زوجین شود ، حل می شود یا به سادگی فراموش می شود. اما ، اکنون در زوجین سرمایه گذاری شده است ، به نظر نمی رسد مخاطب هرگز از این نظر بد باشد. کاری که جوآن کار-ویگین انجام می دهد این است که چالش های بسیار واقع بینانه و بزرگسالانه ای که شخصیت هایش با یک قسمت مشخص از داستان عشق بین ابی و لوک روبرو هستند. ابی همچنین دارای فرزندان متاهل است ، اما نه همسرش و نه شوهر کایلا با قلم موی شرور رنگ آمیزی نشده اند. در حقیقت ابی به سختی اصلاً از شوهرش نام می برد. بدون وجود “آدم بد” در این مثلث عاشقانه ، این بدان معناست که مخاطبان نیز باید با معضل اخلاقی داستان عاشقانه خود دست و پنجه نرم کنند ، همانطور که لوک و ابی با احساسات پدیدار خود دست و پنجه نرم می کنند. آنچه که به عنوان یک داستان عاشقانه به ظاهر ساده آغاز می شود ، دارای تفسیر عمیق تری در مورد تعهد ، ازدواج و عشق غیرقابل جبران است.

فیلم پیشنهادی  نقد و بررسی - سوپرمن: مرد فردا

در حالی که این جزئیات در فیلم نامه پیچیدگی هایی را به فیلم اضافه می کند ، اما موفقیت هر فیلم عاشقانه در انتخاب بازیگران نهفته است. اگر شیمی بین این دو لید وجود نداشته باشد ، پس هیچ چیز در ادامه کار نخواهد کرد. خوشبختانه ناتاشا لیتل و روپرت پنی-جونز یک مسابقه عالی است و غوغای آنها اغلب جذاب و باورپذیر است. همانطور که روابط آنها تکامل می یابد ، مبارزه آنها برای حفظ فاصله افلاطونی باعث ایجاد یک تنش جنسی غیرقابل تردید می شود که مخاطب دچار آن خواهد شد. دزد صحنه اما اغلب راشل بلانچارد است تو ، من ، او star جلوه ای کمرنگ و کمدی به فیلم وارد می کند.

آشنایی با شما استقبال خود را اندکی بیش از حد ابراز می کند ، کمی طولانی و در بخشهایی ترسیم می شود ، اما این یک عاشقانه بزرگسال و بزرگ است که اگر به دنبال چیزی کمی سبک تر هستید ، ارزش دیدن را دارد. کار-ویگین ، که از سال 1994 فیلم های مشابه را می سازد ، دستی اعتماد به نفس دارد و به چیزی عمق می بخشد که در غیر این صورت کمی ساکارین می شود. مخاطبان باید با داستان Luke و Abby’s ارتباط برقرار کنند ، یادآوری آرام از اینکه چقدر خوش شانس هستیم که می توانیم ارتباط واقعی پیدا کنیم ، خصوصاً اکنون.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *