دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی – Ip Man: استاد کونگ فو – “همه بسیار هیجان انگیز در سطح”

به دنبال خط طولانی از Ip Man فیلم یک داستان پیش درآمد دیگری است که در روزهای جوانی اش در سال 1949 اتفاق می افتد. این بار Ip (با بازی دوباره توسط دنیس تو) برای قتل یک رئیس اوباش طراحی شده است و باید با دختر انتقام جویانه او ، دنیای جنایتکار و یک پلیس فاسد مبارزه کند. از نظر ظاهری همه اینها بسیار هیجان انگیز است اما فیلم هیچ وقت برای جزییات این جزئیات صرف نمی کند ، و مبارزات متن آنها را غارت می کند. در برهه ای از زمان احساس می شود نیمی از فیلم از دست رفته است زیرا شخصیت ها به ظاهر با یکدیگر رابطه دوستی برقرار می کنند و خارج از صفحه نمایش معاملات می کنند.

این فیلم با کار آی پی به عنوان کاپیتان پلیس آغاز می شود که سعی در برقراری نظم و یافتن منبع مواد مخدر جاری در گوانگژو دارد. هنگامی که چشم او به رئیس اوباش محلی باند تبر معطوف می شود ، او از طریق دژخیم خود مبارزه می کند. این یک مبارزه سرگرم کننده است اما در آن زمان هنوز نمی دانستم چه کسی یا چرا اتفاق می افتد. تعجب آور است که اوباش شریف و – مهمتر از همه – میهن دوست است. میهن پرستی با ورود ارتش ژاپن به گوانگژو ، در همان زمان پیدا شدن اوباش مرده و چارچوب کادر ، میهن پرستی به یک موضوع اصلی تبدیل می شود. Ip man از پا زدن با پلیس امتناع می ورزد و به زودی مجبور است نشان خود را نیز تحویل دهد. این برای او یک امتیاز کم در فیلم است زیرا او مجبور است کار خود را رها کند تا بتواند با اخلاق بماند. در حدود 1 ساعت و 30 دقیقه ممکن است برای پر کردن زمان اجرا کافی باشد ، اما فیلم با اضافه کردن خطوط بیشتر داستان ، مانند هوشیار شدن “شوالیه سیاه” ، جنگ با ژنرال ارتش ژاپن و مبارزه با دختر در حالی که او سعی می کند نام خود را پاک کند بسته بندی زیاد است و بلافاصله گم می شوید.

فیلم پیشنهادی  The Irregulars - شرلوک هولمز ، هیولاها و موارد دیگر در پیش پرده نمایش جدید Netflix

مدیر جدید این حق رای دادن است لی لیمینگ، که فیلمبرداری ثابت و گاه زیبایی را به فیلم می آورد. سپس این باعث شرمساری می شود که قسمت زیادی از فیلم احساس خالی بودن می کند. در بعضی مواقع فکر می کردم که آیا بهتر است فقط کلیپ هایی خارج از زمینه تماشا کنید ، زیرا به هر حال فیلم عمدتا منسجم نیست. وقتی فیلم چنین شایستگی در سایر زمینه ها به جز تدوین و داستان را نشان می دهد ، کاملا ناامید کننده است. جنگی به یاد ماندنی در زیر باران وجود دارد که عمق خود را از دست می دهد وقتی بعد از جنگ فقط فیلم توضیح می دهد که چرا در وهله اول یک درگیری رخ داده است ، و هیچ مشکلی برای سرمایه گذاری در این جنگ در نهایت پوک می شود.

در چنین زمان کم ممکن است احساس نکنید که تماشای این فیلم باعث اتلاف وقت می شود ، اما واقعاً ناامید کننده است. علی رغم بازیگران و رقص و مبارزه با خوب بودن ، مثل تماشای نیم فیلم بود. فکر می کنم این فیلم در بهترین حالت فقط برای طرفداران سرسخت باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *