دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی: Spinster – “از عادی بودن rom-com tropes جلوگیری می کند”

ازدواج کنید ، خانه ای بخرید ، فرزندی داشته باشید و از گذشته زندگی شاد داشته باشید. به نظر می رسد جامعه زندگی شخصی ما را با مسیری قابل پیش بینی ترسیم کرده است و هیچ کس فشار بیش از زنان را برای مطابقت با این احساس نمی کند. در حالی که مطمئناً نمونه هایی از زنانی وجود دارد که متناسب با این قالب نیستند ، هنگامی که به سن “خاصی” رسیدید ، این انتظارات می تواند به شما سنگین شود و این سؤال را برای شما ایجاد کنند که واقعاً چه چیزی شما را خوشحال می کند. کمدی جدید indie اسپینستر سفر یک زن را بررسی می کند ، زیرا در طول یک سال با این مسائل دست و پنجه نرم می کند.

اسپینستر با روایت خواندن عاشقانه ناامیدکننده روزی که او با نامزدش ملاقات کرد ، شروع می شود ، با خوشحالی گفتن داستان را به امید اینکه گبی (بروکلین 99را چلسی پرتیتی) عروسی رویای خود را پذیرایی می کند. اما گبی ارتباطی به هیجان عروس ندارد ، “عروسی ها به عنوان قرارداد مالکیت شروع شده اند ،” او اظهار داشت اما در تولد 39 سالگی ، پس از آنكه پسرش ناتان ناگهان تصمیم گرفت از آپارتمان مشترک خود خارج شود ، گبی خود را در محاصره دوستان خوش شانس ازدواج كرده و فرزندانشان می بیند. از او خواسته می شود که آیا اینطور نیست؟ “پشیمان نیستم” بچه ها ، و با یک زن که می پرسد آیا نمی ترسد پیر و تنها بماند.

گبی می ترسد ، و خودش را با علامت دوست داشتنی به استخر دوستی پرتاب می کند ، و یکی از مصائب دوستیابی را بعد از دیگری انجام می دهد تا سعی کند آنچه را که هست بدست آورد. “فرض” خواستن. او شروع به تسلیم این ایده می کند که شاید منظور او این باشد که خودش اسپینسر شود. با این حال ، با راهنمایی همسایه مجرد و زمان سپری شده با خواهرزاده خود ، او متوجه می شود که جاده ای که کمتر سفر می کند ممکن است به هر حال چنین جاده تنهایی نباشد و به او اجازه دهد همه امتیازاتی را که زندگی خود دارد ارائه دهد.

کارگردانی شده توسط آندره Dorfman و نوشته شده توسط جنیفر دیل، اسپینسترتیم خلاق کانادا آنچه را که داستان بسیار شخصی است احساس کرده است. گفت و گو مطمئناً قابل اعتماد و واقع بینانه است ، و در حالی که نکات قابل پیش بینی طرح وجود دارد ، اسپینستر اجتناب از قطارهای معمولی رام کام در حالی که مضامین بزرگی در مورد هنجارهای اجتماعی مورد بررسی قرار گرفته است ، جهت Dorfman یک احساس کاملاً عجیب و غریب ایجاد می کند ، و تنظیم Halifax به این امر واقف است. با این حال ، کارگردان از استفاده از چشم انداز گسترده و دیدنی نوا اسکوشیا چشم پوشی نمی کند تا لحظه ای از وضوح گسترده تر به گبی اجازه دهد.

فیلم پیشنهادی  The Lockdown Hauntings - تریلر مربوط به هیجان جدید وحشت فوق العاده طبیعی هوارد جی فورد را تنظیم کنید ، که در جریان قفل COVID-19 تنظیم و شلیک شد

چلسی پرتی پس از بازی در نقش های قبلی موفقیت آمیز قبلی ، اولین فرصت خود را برای رهبری یک فیلم در آغوش می گیرد و تا حد زیادی نیز کار می کند. هواداران حضور او به عنوان جینا در بروکلین 99 از او قدردانی می کنند ، در حالی که افراد ناآشنا با پرتی ممکن است ساعت تحریک آمیز و یکنواختی معمولی او را به عنوان یک ساعت چالش برانگیز تر پیدا کنند. به گفته وی ، او به خوبی نشان دهنده بدبینی گبی است و به نظر می رسد که اعتماد به نفس او در کنار شخصیت او شکوفا می شود. صحنه های او با نادیا تونن، که آدل خواهرزاده خود را بازی می کند ، و همچنین جاناتان واتون (سرگذشت ندیمه) ، به خصوص جذاب هستند.

اسپینستر فشارهایی که زنان برای بچه دار شدن با آن روبرو هستند را برجسته می کند ، چیزی که به محض ضربه زدن به اواسط دهه سی سالگی ، بطور چشمگیری تقویت می شود. صحنه مهمانی شام که یک مهمان با گبی تماس می گیرد “خود خواه” و پرخاشگرانه به او می گوید که باید “بزرگ شدن” یک یادآوری تمام عیار از انتظارات مردسالاری است که برای بسیاری از ما به کار رفته است. این فیلم مانند من که اغلب در مورد داوری دیگران برای انتخاب هایی که با توجه به شغل و خانواده انجام داده ایم ، با مردم طنین انداز خواهد شد. دیدن شخصیتی مثل گبی که در صفحه بزرگ به تصویر کشیده می شود غیر معمول است ، اما ما شروع به دیدن داستان های طراوت انگیزتری از این دست می کنیم – مواردی که پایان شاد لزوماً عشق ، ازدواج و یا تولد واقعی نیست بلکه در این واقعیت است که تحقق زندگی می تواند باشد. از خیلی جاهای دیگر آمده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *