دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی: Stowaway – “در قرار دادن یک فضای جدید برای یک معضل اخلاقی قدیمی بسیار عالی است”

فضا ، مرز نهایی. این از ابتدای زمان شیفتگی ما را به خود جلب کرده است ، و به نظر می رسد که این شگفتی به ویژه هنگامی که به اولین قدم های انسان در مریخ به عنوان “جهش غول پیکر بشریت” بعدی نگاه می کنیم ، تازه شده است. بنابراین منطقی است که صنعت فیلم از این الگو پیروی کند داستان های جدیدی از اکتشافات فضایی فراتر از ماه که به نظر می رسد بیشتر مبتنی بر واقعیت علمی هستند تا داستان علمی. که در Stawaway، کارگردان جو پنا، که سکان دار فیلم 2018 بود قطب شمال که Mads Mikkelsen را به عنوان مردی در تلاش برای زنده ماندن از عناصر بازی کرد ، نگاهی دوباره به معنای زنده ماندن می اندازد ، این بار در میان ستاره ها.

مارینا بارنت (تونی کولت، با استفاده از لهجه بومی استرالیایی) آخرین ماموریت خود را در فضا انجام می دهد ، اما این یک ماموریت طولانی است. این فضانورد پیشکسوت در حال انجام یک سفر دو ساله به مریخ و هدایت خدمه ای است که توسط دانشمندان Zoe Levenson (آنا کندریک) و دیوید کیم (دانیل دا کیم) واضح است که این دو دانشمند در اکتشافات فضایی تازه کار هستند ، دیوید در مراحل اولیه پرواز دچار بیماری حرکت می شود ، اما آموزش آنها هنگامی که با کشتی طولانی مدت خود پهلو می گیرند شروع می شود و این سه نفر برای راه اندازی خانه جدید و شروع تحقیقات آنها

اما در اوایل پرواز مارینا یک قطره خون روی زمین پیدا می کند. هنگامی که وی تحقیق می کند ، کسی را که در بین کارهای داخلی کشتی گیر افتاده ، بیهوش و مجروح شده است ، پیدا می کند که یک ماده تخریب کننده دی اکسید کربن آسیب دیده است. Zoe مرد ، مایکل آدامز را شفا می دهد (شامیر اندرسون) ، یک مهندس سازه که هرگز قرار نبود آنجا باشد ، با این حال ، اسکرابر CO2 آنها جبران ناپذیر است. آنها با منابع محدود برای پشتیبانی از خدمه چهار نفره و مأموریتی دو ساله در انتظار آنها ، آخرین معضل اخلاقی را برای خود باقی می گذارند.

فیلم پیشنهادی  Finding You - تریلر درام عاشقانه جدید با بازی رز رید ، جدیدیا گودکر ، ونسا ردگریو و موارد دیگر را مشاهده کنید

هرکسی که تا به حال کلاس فلسفه رفته یا تماشا کرده باشد مکان خوب برای این موضوع ، مخمصه آنها را به عنوان یک نوع “مشکل واگن برقی” تشخیص خواهد داد. در نسخه اصلی آن ، یک ماشین قطار فراری وجود دارد که از مسیرهای مستقیم به سمت یک گروه پنج نفره که قادر به حرکت نیستند ، پایین می آید. با این حال ، اگر اهرم را عوض کنید ، می توانید واگن برقی را دوباره به سمت یک نفر هدایت کنید. در اصل می توانید سرنوشت یک نفر را انتخاب کنید ، اما جان پنج نفر را نجات می دهید. و در Stawaway این دقیقاً همان اتفاقی است که می افتد – فقط با اکسیژن کافی برای سه نفر برای رسیدن به مریخ ، آنها تصمیم می گیرند که آیا مأموریت سفر خود را فدا کنند یا زندگی همه سرنشینان را به خطر بیندازند.

Stawaway یک روایت فضایی استریپ است که بیشتر درام است تا علمی-تخیلی. منهای برخی از راهپیمایی های فضایی پر از جلوه های ویژه نزدیک به پایان ، این فیلم تقریباً مانند یک نمایش صحنه ای احساس می شود. چهار شخصیت اصلی در اطراف یکدیگر می چرخند و قطب نمای اخلاقی واقعی یکدیگر را نشان می دهند. شما هرگز در زمین به دیگران از طریق مکالمه بین خدمه موجود در کشتی – نه همسر دیوید ، نه خواهر مایکل – به دیگران معرفی نمی شوید. حتی وقتی شخصیت کولت با کنترل زمین صحبت می کند ، شما فقط طرف مکالمه او را می شنوید ، یک تصمیم جالب در داستان سرایی که شخصاً دوستش داشتم. نوشته شده توسط پنا و رایان موریسون (که همچنین نویسندگی مشترک داشت قطب شمال) ، مشخص است که این دو در داستان های زنده ماندن و انزوا رشد می کنند ، و آنها این چهار شخصیت را قاطعانه تنها نگه می دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *