دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی – Stuntwomen: The Untold Hollywood Story

اکنون به نظر می رسد که احتمالاً بیش از گذشته فیلم های اکشن با حضور زنان وجود دارد. اکنون کرایه کتاب های کمیک سنتی Wonder Woman و Captain Marvel را به کانون توجه تبدیل کرده است ، اما زنان همچنین در فیلم هایی مانند Mad Max: Fury Road ، The Matrix and the Fast and the Furious جایگاه اول و مرکز را دارند. در پشت همه این فیلم های اکشن ، زنان بدلکاری بسیار شگفت انگیز نهفته اند که نه تنها برای ساختن هر تعداد شیرین کاری بسیار سخت کار کرده اند ، بلکه برای رسیدن به آنجا نیز بسیار سخت کار کرده اند. آنها نه فقط در صحنه ، بلکه برای برابری در صحنه نیز می جنگند. یک جمله قدیمی وجود دارد (منتسب به کاریکاتوریست باب تاوز) که می گوید: “بعد از همه ، جینجر راجرز هر کاری را انجام داد که فرد آستر انجام داد. او فقط این کار را به عقب و با کفش پاشنه بلند انجام داد. ” قبلاً این تفاوت بیش از گذشته مشهود نبوده است زنان بدلکار: داستان ناگفته هالیوود.

این مستند جدید به کارگردانی آوریل رایت، بر اساس رمان توسط مولی گریگوری، و توسط میشل رودریگز، پنجره ای از پشت صحنه بزرگترین فیلمهای هالیوود را فراهم می کند. این فیلم انواع مجری شیرین کاری را از ، معرفی می کند جانی اپر، زن شگفت انگیز Linda Carter ، به هایدی پول ساز، که برای Black Widow Scarlet Johansson دو برابر می شود. با این حال ، حتی برای مدت کوتاهی به دوران فیلم های صامت سفر می کند ، جایی که بسیاری از زنان قبل از اینکه هالیوود ارزش یک بازیگر را کشف کند و بدلکارانی را برای این کار بیاورد ، مرتباً روی صفحه نمایش اقدام به سرپیچی مرگ می کردند. و آنها تقریباً همیشه مرد بودند ، با کلاه گیس هایی که برای زنان روی صفحه نمایش دو برابر می کردند ، اتفاقی که همچنان که کشف می کنیم اتفاق می افتد.

ظهور فمینیسم در دهه 1970 فرصت های بیشتری را برای زنان بدلكار به ارمغان آورد ، اما حتی در مصاحبه های مختلف نشان داده شده است كه این به معنای آسان نبودن كارها است. این زنان ، و از بسیاری جهات ، در صحنه فیلمبرداری علیه نژادپرستی و نژادپرستی می جنگیدند ، و مجبور بودند بیشتر کار کنند و به طور مداوم خود را در مقایسه با مردان همتای خود ثابت کنند. همانطور که یک مجری یادداشت می کند ، اگر به عنوان بدلکار اشتباهی مرتکب شوید ، به جای اینکه کنار زده شوید ، به دنبال شما می رود. این حرفه ای است که مرتباً فضای خطایی کمی دارد ، اما برای این زنان ، حتی کمتر.

فیلم پیشنهادی  مرور: الگوی آزمون - "مشاهده ضروری"

این فیلم علاوه بر غواصی عمیق در تعصب جنسیتی نسبت به این مجریان ، نگاهی دقیق به آمادگی و مهارت لازم برای اجرای بدلکاری های بزرگ یا کوچک دارد. کارگردان آوریل رایت برای به نمایش گذاشتن تخصص خود از ترکیبی از مصاحبه با زنان بدلکار متناسب با کارشان در صفحه نمایش استفاده می کند. این زنان متخصص رانندگی ، ژیمناست ، متخصص ورزش های رزمی ، متخصصان سقوط زیاد یا حتی متخصصان شیرین کاری آتش هستند. این یک شیرجه رفتن عمیق جذاب به دنیای فیلم سازی و همچنین قدرت و عزم باورنکردنی زنان بدلکار است ، حتی در برابر آسیب دیدگی قابل توجه یا حتی مرگ.

این فیلم اغلب زنان بدلكتر جوان را در حال مصاحبه با یك مجری مسن تر قرار می دهد ، و گرچه این امر گاهاً به تعاملات ناجوانمردانه منجر می شود ، اما تماشای پیوند نسل های مختلف در مورد تجربیاتشان بسیار جالب می شود. یک موضوع طاقت فرسا در این مستند این است که چقدر این مجریان بدلکاری بخشی از یک جامعه هستند و تماشای این زنان برای پرورش یکدیگر ، آموزش با هم ، حل مشکلات و حتی عزاداری با هم هنگام وقوع فاجعه الهام بخش است.

رایت از روایت میشل رودریگز غالباً استفاده نمی کند ، اما واقعاً نیازی به این کار ندارد زیرا داستان هایی که زنان بدلکار می گویند می تواند ساعت ها زمان نمایش را پر کند. اینها زنانی هستند که مطمئناً می توانند خودشان صحبت کنند. این ممکن است در بعضی مواقع احساس بی نظمی کند ، اما جریان آشکاری و جهت کلی وجود دارد. از مصاحبه با کارگردانانی مانند پاول فیگ ، آن فلچر و پل ورهوون استفاده می شود تا مشخص شود که زنان بدلکاری که با آنها کار کرده اند تا چه اندازه در اتمام موفقیت آمیز فیلم هایی مانند Ghostbusters (2016) ، Hot Pursuit و Total Recall اهمیت داشته اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *