دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی Sundance 2021: جستجوگران

خوب ، من اعتراف می کنم ، بیش از یک بار که یک شب را گذرانده ام و یک وقت لذت بخش را با کشیدن انگشت به سمت راست و چپ از طریق یک برنامه دوست یابی با یک دوست گذرانده ام. در واقع ، این حتی امسال در یک فیلم دیگر Sundance بازی می کند ، CODA، جایی که زمان خانواده شامل جستجوی پروفایل های Tinder بود. اما یکی از دلایل لذت بخش بودن آن برای من این است که من پوستی در بازی ندارم ، من کسی نیستم که مجبور است پیگیری کند ، من کسی نیستم که جستجو می کند. قرار ملاقات سخت است و یافتن یک فرد خاص برای گذراندن وقت با حتی یک چالش بیشتر. در پایان ، همه در جستجوی چیزی هستند و مدیر پاچو ولهz با هدف گرفتن این روند در مستند خود ، جستجوگران.

او با پرسیدن هر یک از سوژه های شهر نیویورک خود شروع می کند ، “به دنبال چه هستید؟” و پاسخ ها به طور قطع متفاوت است. برخی از افراد فقط به دنبال ‘اوقات خوب’ هستند ، برخی دیگر شریک زندگی ، دیگران هنوز پدر قند هستند. Velez ، که یک نفره است ، حتی در پایان این سوال را از خود می پرسد ، و در طول فیلم برای یک برنامه دوست یابی ثبت نام می کند. این س alsoال برای طیف وسیعی از افراد – سنین ، نژادها ، جنسیت و ترجیحات جنسی مختلف – نیز مطرح شده است. هنگامی که از ما خواسته شد ، ما تماشای آنلاین آنها را مانند تماشای از پنجره مشاهده می کنیم – متن ها در صفحه نمایش نشان داده می شوند ، پروفایل های همسریابی پرواز می کنند (تار برای محافظت از بی گناهان – شما هرگز نمی توانید ببینید که آنها به چه کسی نگاه می کنند) همه در حالی که واقعا تمرکز می کنید ، نزدیک بالا ، در “جستجوگران” خود.

چند مسئله در مورد این روند وجود دارد که می تواند ایجاد کند جستجوگران یک ساعت سخت اصلی ترین مورد این است که این فیلم فقط می تواند به اندازه موضوعاتش جالب باشد و بسیاری از آنها کاریزماتیک تر از بقیه هستند. یک اختیاری فوق العاده پر جنب و جوش وجود دارد که در مورد خودکشی به مرد جوانی صحبت می کند و باعث می شود من فقط آرزو کنم که به این زیبایی برآیدم. یک زن وجود دارد که تمام روش هایی را که مردان سعی می کنند در پروفایل های همسریابی خود بیان کنند که می خواهند رابطه برقرار کنند توصیف می کند (بعنوان یک یادداشت ، وی این عمل را انتقاد نمی کرد ، بلکه فقط نیاز به رمزگشایی را توضیح می داد). اما همچنین مواقعی وجود دارد که ممکن است کسی برای ابدیت بگوید: “بگذر. عبور. Pass ، “بدون هیچ جزئیاتی زیرا آنها در گزینه ها پیمایش می کنند. نشستن در این لحظات می تواند دردناک باشد و سرگرم کننده تر از تماشای عذاب کسی در مورد متن مشخصات دوست یابی خود نیست.

فیلم پیشنهادی  All Hail the Popcorn King - کلیپ جدیدی از مستند جو R. Lansdale را تماشا کنید

کارگردان Velez این مستند را کوتاه ، کمی بیش از 80 دقیقه نگه می دارد ، که همانقدر خوب است که به نظر نمی رسد یک پایان نامه یا س oveال اصلی باشد که او سعی دارد به آن پاسخ دهد. چند لحظه لمس کننده وجود دارد ، یک مرد از عشق از دست رفته خود تعریف می کند و غمگین می شود ، یکی در مورد تعرض توسط شخصی که در برنامه پیدا کرده اند صحبت می کند. اما ما چنان معرفی مختصری در مورد این موضوعات داریم که به سختی زمان لازم است تا بدانیم آنها به دنبال چه چیزی هستند ، چه برسد به اینکه سرمایه گذاری شود.

در حالی که ولز در حال بازدید از یک شهر همه گیر در شهر نیویورک در میان مردم ماسک پوش است ، او هنوز عکس هایی از زوج های عاشق را پیدا می کند ، که در امتداد پل بروکلین سلفی می گیرند ، در مراسمی کوچک در خارج از خانه ازدواج می کنند ، و هنگامی که در خیابان قدم می زنند ، دست های یکدیگر را گرفته اند. به نظر می رسد که برای برخی از جستجوها ارزش آن را داشت ، اما این که آیا برای افراد مورد مطالعه است جستجوگران ما هرگز نمی دانیم این بدان معنا نیست که ما به ارتباط انسانی که آرزوی آن را دارند اهمیتی نمی دهیم ، فقط این است که هیچ هدایتی در اینجا وجود ندارد که به ما در رسیدن به آنجا کمک کند. برای من، جستجوگران در واقع من را به جستجوی موضوع اصلی واگذار کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *