دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی Sundance 2021: جوکی

بدیهی است که نویسنده-کارگردان کلینت بنت اولین ویژگی خود را از منظر شخصی ساخت. او اولین کسی نیست که داستانی را در پیست اتومبیلرانی تنظیم می کند ، محلی طبیعی برای رقابت پرتنش و پایان های چشمگیر ، اما به گفته من او اولین کسی است که در یک مسیر مسابقه کار می کند از یک ویژگی فیلمبرداری می کند. پدرش یک سوارکار بود و واضح است که Bently در تلاش است داستانی ناگفته را تعریف کند که فقط پیروزی در دربی یا پیوند بین انسان و اسب نیست. او آنجاست تا روی افراد پشت صحنه ، عرق آنها (به معنای واقعی کلمه) و رانندگی تمرکز کند. این چشم انداز داخلی و یک عملکرد سرب دگرگون کننده است که ایجاد می کند جوکی یک تجربه عمیق

از اولین معرفی ما به جکسون (کلیفتون کالینز جونیور) مشخص است که او روزهای بهتری دیده است. او حداقل سه بار کمر خود را شکسته و لرزش دست دارد که سوارکاری او را حتی بیشتر خطرناک می کند. حتی دامپزشک پیست از او التماس می کند که به دکتر برود. اما او هنوز هم در حال مسابقه است ، سوار بر اسب برای همان مربی ، روت (مولی پارکر) برای دهه ها. این دو از داخل و خارج یکدیگر را می شناسند زیرا مسابقه همه چیز در مورد زیرنویس ، نحوه سوار شدن بر اسب ، نحوه در دست گرفتن مهار یا نحوه نشستن در زین است. روت می داند که چیزی درست نیست ، اما جکسون قرار نیست کاری را که در آن بزرگ است متوقف کند ، کاری که با آن شناخته می شود.

سپس روزی چهره جدیدی در مسیر مسابقه برای او برجسته می شود ، سوارکاری که در پیست های دیگر دیده است و به نظر می رسد مسیر او را دنبال می کند. یک وعده غذایی با گابریل جوان (مویزس آریاس) کشف می کند که چرا اکنون در پیست ققنوس است ، زیرا خودش را پسر جکسون می داند. اکنون او فقط اختلاف بین تلاش برای موفقیت و سلامتی او نیست بلکه او در حال تعادل است بلکه این سوال نیز وجود دارد که آیا باید به هم متصل شود و آیا گابریل می تواند میراث خود را ادامه دهد. آیا او حتی از او می خواهد؟

جوکی در اینجا زمینه جدیدی ایجاد نمی شود ، فیلم های ورزشی دیگری نیز وجود دارد که با ورزشکاران پیر و تمایل آنها برای ادامه مخالفت (به عشق بازی، طبیعی ، کشتی گیر) ، اما این عملکرد تکان دهنده بازیگر فوق العاده بازیگر کلیفتون کالینز جونیور است که این را به یک نمونه استثنایی تبدیل کرده است. کالینز جونیور سابقه طولانی به عنوان بازیگر دارد و یکی از چهره هایی است که فقط می دانید قبلاً دیده اید. Westworld احتمالاً آخرین نقش قابل تشخیص وی بود. اما این قسمت برای او ساخته شده است و با این فرصت هدایت او مهار (به اصطلاح) می شود. از آنجا که مسابقه در مورد آن ظرافت ها است ، او آنها را بازی می کند ، از لحظات آسیب پذیر تا شادی در آن زین ، دوربین همیشه جکسون را دنبال می کند.

فیلم پیشنهادی  مقاله ویدئویی: عصر خالی

این دوربین حتی در هنگام مسابقات جکسون را دنبال می کند. در حالی که اکثر فیلمهای این طبیعت عقب می کشند و گالوپ آخر را مستقیماً از جایگاه به شما نشان می دهند ، Bently و فهرست عکس او آدولفو ولوسو نزدیک شوید. برد یا باخت ناشی از عبارات جکسون یا کثیفی صورت او است زیرا هرگز مسئله اسب نیست ، یا نتیجه ، مربوط به اسب دوانی است. این در مورد مسابقه او با زمان است. این اصالت درست در فیلم اجرا می شود ، حتی وقتی یک جلسه مستند مانند کمی با جوکی های واقعی داریم که در مورد عوارضی که این ورزش بر بدن آنها وارد کرده صحبت می کند. این کمی یادآور سبک Chloé Zhao است و مطمئناً بی رحمی این ورزش را به خانه هدایت می کند.

کلینت Bently برای خود یک ستون بلند قرار داده است جوکی، ادای احترام مناسب و صادقانه ای به پدرش. اگرچه برنامه زودهنگام و اواخر مسابقه سواری در مسیر مسابقه منجر به چند عکس شبح تکراری در برابر طلوع و غروب خورشید می شود ، اما این فیلم زیبا است. این گفت که قدرتمندترین لحظات به سادگی در چهره جکسون بازی می کنند. جوکی برداشتی ریز و اصیل از آنچه معمولاً در این ژانر می بینیم است. این شما را در مسیر قرار می دهد به گونه ای که تقریبا می توانید خاک را احساس کنید و در عین حال در به تصویر کشیدن شخصیت اصلی آن بسیار صمیمی است. اگر با خیال راحت قادر به انتشار نهایی آن هستید ، این مورد را در صفحه بزرگ مشاهده کنید – مطمئناً نمی توانم صبر کنم تا آنجا را دوباره مرور کنم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *