دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی Sundance 2021: شگفت انگیز و سیاه چاله

در سیزده ساله سامی (میا چک) در حال مبارزه است. این نوجوان از مرگ مادرش غمگین است و هر کس را در اطراف خود می گیرد ، حتی خودش را با خال کوبی X در پوستش وقتی احساسات خیلی زیاد می شود ، آن را از بین می برد. او در درد خود تنها است و وقت آن است که تابستان باشد ، و تنها انزوای سامی را افزایش می دهد. حتی خواهرش پاتریشیا (کانون اوماچی) برای مقابله به دنیای بازی های ویدیویی خود عقب نشینی کرده است. در میان همه بازی های سامی در نقش پدرش آنگوس (لئوناردو نام) یک اولتیماتوم برای او فراهم می کند – یک دوره در کالج جامعه بگذراند یا به Camp Sparrow Cliff ، مدرسه سخت “اصلاحات” اعزام شوید.

سامی در یک کلاس برای کارآفرینان به پایان می رسد (در واقع با الهام از مادر مدیر که زمانی او را در یک دوره حسابداری تابستانی ثبت نام کرد). معلم او را تشویق می کند که علاقه خود را پیدا کند اما سامی واقعاً چنین علاقه ای ندارد ، تا اینکه یک برخورد پر سر و صدا در حمام کالج. در اینجا او به مارگوت می رود (رئا پرلمن) ، همچنین هنگام کار به عنوان Marvelous Margot شناخته می شود. او یک جادوگر است ، اما همچنین یک زن دمدمی مزاج است که دستمال توالت را احتکار می کند … خوب ، مثل اینکه برای یک بیماری همه گیر آماده می شود. اما ، او برخی از جوان ترهای خود را در سامی ، یعنی عصبانیت ، می بیند و در نهایت او را زیر بال خود می گیرد ، و باعث دوستی غیرمعمولی می شود که اوضاع را برای هر دو تغییر می دهد.

شگفت انگیز و سیاه چاله اولین فیلم سینمایی نویسنده / کارگردان است کیت تسانگ هدف آنها ایجاد فیلمی با موضوع “یافتن امید و انعطاف پذیری در دوران سخت” بود. آنچه او خلق کرد این بود ، و موارد بسیار دیگر – فیلمی که همچنین روشهای مختلف پردازش غم و اندوه و قدرت شفابخشی و دوستی را بررسی می کند. تسانگ از عناصر اضافه شده ای از خیال غریب ، غالباً انیمیشن ، استفاده می کند که در واقعیت آمیخته می شوند و به نوعی احساس ارگانیک می شوند. نتیجه آن افزایش حس جادو است ، حتی بالاتر و فراتر از آنچه مارگوت می تواند انجام دهد.

فیلم پیشنهادی  Imperial Blue - تریلر جدیدترین فیلم هیجان انگیز واقعیت را ببینید

این فیلم وقتی دو نفره پرلمن و چک در حال به اشتراک گذاشتن صفحه نمایش هستند ، بهترین عملکرد را دارد. میا چچ (آیا شما از تاریکی میترسید؟) کشف بزرگی است. چرخش عصبانی او به عنوان سامی دارای یک زیرمجموعه از آسیب پذیری است که واقعاً به شما اجازه می دهد ریشه یابی کنید تا دوباره شادی پیدا کند. پرلمن ، یک لذت است به سلامتی ستاره با آوردن مقداری شن و مزه به مارگوت ، این شخصیت را علیرغم عجیب و غریب بودن و تمایلات جادویی خود ، پایه ریزی کرد.

ممکن است گفته شود که شگفت انگیز و سیاه چاله دزدکی حرکت کردن به شما ، ضربان قلب هنگامی که شما انتظار آن را ندارد. این داستان غیر متعارف روی سن ، جذاب ، سرگرم کننده و در پایان ، به طرز شگفت آوری مهیج است. Tsang به نظر می رسد با خلاقانه تر از اکثر فیلم های این ژانر به همه علائم ضربه می زند. در یک برهه از فیلم ، مارگوت به سامی توضیح می دهد ، “سحر و جادو این است که مخاطب خود را احساس کند. در حالت ایده آل ، یک حس شگفتی است … ”ماموریت انجام شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *