دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی Sundance 2021: عبور

عبور کردن، اولین کارگردانی از تالار ربکا بر اساس رمان سال 1929 توسط نلا لارسن. این داستان از ایرن است (تسا تامپسون) و کلر (روت نگا) ، دو زن سیاه پوستی که با پوست روشن تر می توانند به عنوان سفید پوست “عبور کنند”. با این حال ، هر زن در دو طرف خط رنگ زندگی می کند ، ایرن با همسرش برایان زندگی در هارلم را ساخت (آندره هلند) و کلر انتخاب کردند که برای سفیدپوستی عبور کنند ، و با یک نژاد پرست نفرت انگیز ، جان ، ازدواج می کنند (الكساندر اسكارسگارد) که بدون اطلاع از هویت نژادی خود باقی مانده است.

ما با ایرن آشنا می شویم وقتی او در مرکز شهر مشغول کار است و سعی دارد برای تولد پسرش اسباب بازی خاصی پیدا کند ، کلاه لبه ای پهن که بخشی از صورت او را می پوشاند زیرا او خرید خود را در فروشگاه اسباب بازی های سفید انجام می دهد. واضح است که این مسئله باعث ناراحتی او می شود در حالی که با عجله در این بعد از ظهر گرم سوز می کند. تاکسی او را برای تسکین از گرما به اتاق چای در هتل Drayton می برد و اینجاست که یک زن بلوند در آن اتاق تماس چشمی برقرار می کند. او سعی می کند تا او را نادیده بگیرد اما این زن به میز خود راه پیدا می کند و ایرن متوجه می شود که این یک دوست دبیرستانی قدیمی از شیکاگو ، کلر است ، که مشتاق این است که عقب بیفتد.

به نظر می رسد این زنان از زندگی فعلی دیگری تعجب متقابل دارند ، آیرن متوجه می شود كه كلار چه چیزهایی را رها كرده و كلر فقط به آنچه كه به دست آورده است می اندیشد ، متعجب از اینكه آیرن همان را انتخاب نمی كند. اما پس از اتصال مجدد آنها ، کلر شروع به ورود به زندگی آیرن می کند و دوباره فرهنگی را که مدتها از آن باقی مانده بود ، کشف می کند. همانطور که کلر وقت بیشتری را با آیرن و خانواده و دوستانش می گذراند ، خطوط عبور می کند ، حسادت ها برافروخته می شود و شیوه زندگی هر زن تهدید می شود.

عبور کردن به شدت به دو نتیجه خود اعتماد می کند ، تسا تامپسون با پیچیدگی قابل تشخیص در نقش ایرن بازی می کند. کلر در اینجا کاملاً از دریچه ایرن دیده می شود و روت نگا سرزنده و احساساتی است و در هر صحنه کاملاً درخشان است. کارگردان ربکا هال ، که فیلمنامه را نیز اقتباس کرده است ، استعدادهای بازیگران بازیگری خود را در این اولین بار به خوبی برجسته می کند. اما علاوه بر بازیگران عالی حمایت ، که شامل نیز می شود کمپ بیل به عنوان یک نویسنده ، شهر نیویورک خودش شخصیت مهمی را در فیلم هال بازی می کند ، شهری که در دوران ممنوعیت با زیبایی و ظرافت بسیار زیادی گرفته شده است.

فیلم پیشنهادی  HBO در حال کار روی یک برنامه تلویزیونی Hellraiser است

این ، بیش از هر چیز ، همان جایی است که اولین سالن به طور کامل می درخشد. عبور کردن همانطور که پیدا خواهید کرد یک فیلم زیبا است. کارگردان کاملاً سیاه و سفید ، از هر اونس نور و سایه به نفع خود استفاده می کند. سالن و فیلمبردار ادو گراو (مردی مجرد، دفن شده) تصاویر بصری خود را به همان نسبت ابعاد 4: 3 محدود می کنند ، که یادآور یک دوره متفاوت فیلم است ، اما همچنین مناسب برای ایجاد تمرکز در حالت های ظاهری ظریف تامپسون و نگا است. هال همچنین توجه ویژه ای به طراحی صدا دارد ، هر نویز محیطی به صورت متداول در کنار نمره زیبایی از Devonté Hynes.

اما با همه زیبایی و سبک آن ، عبور کردن به نظر می رسد که از نظر ماهوی تسلیم می شود ، به ویژه از طریق عمل دوم آن. در حالی که هال برخی از سرنخ های زیر زمینه جنسی زیر روابط ایرن و کلار را می دهد ، شدت و اشتیاق هرگز به طور کامل رشد نمی کند. همان جایی است که ای کاش با مطالب اصلی موضوع (که هدف من اصلاح آن است) کمی آشنایی داشته باشم تا بتوانم در مورد روابط جذاب این دو زن اطلاعات بیشتری کسب کنم. این فیلمی است که احتمالاً چندین بار مشاهده دارد تا کاملاً مورد استفاده و کاوش قرار گیرد. با این مشاهده ، این احساس عاطفی خود را برای من از دست داد ، من احساس می کردم در مورد ابهام است عبور کردن به عنوان رابطه کلر و ایرن. اگر ربکا هال در حال تماشای اولین کارگردانی با چیزی به این بلند پروازانه باشد ، خوشحالم که در این سفر همراه هستم. احتمالاً چه سواری زیبایی خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *