دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی Sundance 2021: عوامل انسانی

زن و شوهر مشترک صاحبان یک آژانس تبلیغاتی جان (مارک واشکه) و نینا (سابین تیموتئو) چشم به چشم نمی بینند جان به تازگی از یک حزب سیاسی برای کمک به اداره ارتباطات مربوط به کارزار انتخاباتی خود علاقه مند شده است – آنها می خواهند چیزی تحریک آمیز و عاری از همدلی برای پیروزی آنها داشته باشد. با این حال نینا ناراحت است و هرگز نمی خواهد با تجارت خود وارد طیف سیاسی شود. با اعلام عمومی مشارکت شرکتشان ، ساختمان آنها خراب می شود ، فقط تنش هایی را افزایش می دهد که به نظر می رسد روابط فزاینده ای است. برای تلاش و یافتن قدرت بازیابی ، این دو فرزند خود را اما (ژول هرمان) و حداکثر (Wanja Valentin Kube) و همچنین موش حیوان خانگی زورو در خانه تعطیلات خود در بلژیک.

اما اگر آنها به استراحت و آرامش امیدوار بودند ، عکس این است که در انتظار آنها است. جان برای تهیه مواد غذایی به سمت داستان مواد غذایی می رود ، اما هنگام بازگشت به خانه او صدای جیغی را از داخل می شنود. این نینا است و او از متجاوزان در خانه شنیده است که حتی وقتی در حین فرار دیوانه وار او را مبهوت می کنند ، زخمی می شوند. آنها به پلیس زنگ می زنند ، اما نینا تنها کسی است که با این افراد ، ماکس در اتاقش و اما در طبقه پایین با این افراد روبرو شده است و او جزئیات زیادی را به خاطر نمی آورد. یا بالاخره حتی افراد متجاوز هم بودند؟ اعضای خانواده شروع به زیر سوال بردن همه اتفاقات می کنند ، با دیدگاه های مختلف ، از جمله نینا که حتی به خودش شک می کند. این گمانه زنی ها خود را در هر کنش متقابل فرو می ریزد و درزهای شکننده ای را که خانواده آنها را در کنار هم نگه داشته است ، تضعیف می کند.

کارگردان رونی تروکر همیشه هنگام تماشای این فیلم شما را متعادل نگه می دارد ، نه تنها از منظر بلکه از نظر زمان تغییر می کند و نشان نمی دهد که حرکتی اتفاق افتاده است تا زمانی که در داستان عمیق تر باشید. این یک ساختار پیچیده برای روایتی است که توجه کامل شما را می طلبد. چشمک بزنید و ممکن است سرنخی را که مانع سردرگمی می شود از دست بدهید. این فیلم حتی زبان را تغییر می دهد ، شخصیت هایی که بین فرانسه و آلمانی در حال انتقال هستند. دوربین ها بسته به اینکه کدام شخصیت در یک زمان خاص روایت را کنترل کند ، هوشمندانه متفاوت حرکت می کنند و فضای بیشتری را در خط داستانی مربوطه ایجاد می کنند. این حتی شامل نمایی از چشم زورو موش است. در حقیقت ، صادقانه ترین دیدگاه در عوامل انسانی از یک بازیگر می آید که اصلاً انسان نیست.

فیلم پیشنهادی  نقد و بررسی: پدر - "یک شکم ویرانگر زیبا از یک فیلم"

علاوه بر جو محیطی ، بازیگران در ایجاد تنش و ناامیدی از طریق هر یک از شخصیت های خود ، ایجاد فشار داخلی ، بسیار عالی عمل می کنند. با اجرای عالی بازی های واشکه (که من را به یاد یک جود لاو آلمانی انداخت) و تیموتئو ، که بیشتر وقت نمایش را در اینجا به اشتراک می گذارند ، هر یک از اعضای بازیگر در خلق یک نگاه اجمالی منحصر به فرد خود در دنیای اطرافشان بسیار عالی عمل می کنند. بله ، حتی زورو

روشی که هر یک از ما به عنوان انسان ، واقعیت های خود را بر اساس باورهای خود دستکاری می کنیم ، یک پیش فرض جذاب برای کشف است. با این حال ، در حالی که عوامل انسانی یک تجربه جالب از منظر و چگونگی دید شما نسبت به جهان است (هم از نظر جسمی و هم از نظر روانشناختی) روش شما را برای دیدن عکس منحرف می کند ، فینال فیلم کوتاه است. تروکر در ایجاد این حس پیشگویی در کل کارهای خوبی انجام داده اما هرگز نتیجه ای را که این پیش بینی را برآورده می کند دنبال نمی کند. در تلاش برای مبهم ماندن ، فیلمساز انتظار رسیدن به یک اوج خیالی را از دست می دهد ، واقعیتی که هرگز به هیچ وجه خیلی زیاد نیست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *