دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی Sundance 2021: چگونه پایان می یابد

چگونه پایان می یابد یک فیلم همه گیر و همه گیر است. در عوض ، خیابان های خالی لس آنجلس در روزی قرار دارند که یک سیارک زمین را از بین ببرد ، جهانی پیش از آخرالزمانی را در پیش گرفته است. این اواخر بهار / اوایل تابستان را شلیک کرد ، برای بسیاری از بازیگران درگیر ، این اولین بار است که پس از قفل کار می کنند. اما کارگردان Zoe Lister-Jones (که با شریک زندگی مشترک نویسندگی و کارگردانی کرد داریل وین) می خواست یک “کپسول زمانی” از این لحظه ایجاد کند و “کمی تحرک ایجاد کند ، در حالی که تأثیر مکان احساسی ما را نادیده نمی گیرد.” آنچه این دو با موفقیت خلق کردند ، یک کمدی امیدوارکننده ، متفکر و سرگرم کننده بود که احتمالاً باهوش ترین کرایه مربوط به دوره COVID تاکنون است.

لیزا (لیستر-جونز) در آخرین روز روی زمین بیدار می شود ، همانطور که تصور می کند بیشتر روزها – با اکراه. اما او کاملاً به معنای واقعی کلمه توسط یک زن جوان مشتاق که به وضوح آماده رویارویی با روز است ، از خواب فرو می رود. تنها قسمت عجیب این است که ، این دختر لیزا نیز هست ، مظهر متافیزیکی خود جوان ترش (با بازی Cailee Spaeny) که معمولاً دیگران نمی بینند. تا امروز. از آنجا که امروز آخرین روز وجود زمین و انسان است ، خوب ، آنها در حال حاضر در سطح دیگری بازی می کنند.

لیزا مصمم است که این شب گذشته را بالا و تنها (به تنهایی با خودش) بگذراند ، اما در راه تهیه مواد غذایی ، آنها به یک مرد خوش تیپ که توله سگ حمل می کند (نویسندگان راه قلب این دختر را می دانند) برخورد می کنند که اتفاقاً دوست پسر سابق او ، کسی که فرار کرد. در حالی که سیارک تنها ساعاتی از ضربه فاصله ندارد ، دو لیزا برنامه ای را تنظیم می کنند تا سرانجام در مهمانی “پایان دنیا” دوست مشترک خود مندی ، احساسات خود را نسبت به او اعلام کنند. تنها مشکل رسیدن به آنجاست. اتومبیل لیزا دزدیده شده است ، بنابراین هر دو باید با پای پیاده در شهر گشت بزنند و در ایستگاه ها برای پشیمانی و جبران خسارت در طول مسیر اقدام کنند.

رابطه موجود بین Spaeny و Lister-Jones پس از کار مشترک آنها در The Craft: Legacy (که مورد آخر کارگردانی آن بود) به وضوح فقط شیمی بین این دو بازیگر را تقویت کرد ، چیزی که برای آن ضروری بود چگونه پایان می یابد واقعا بدرخش هنگامی که یکی در حال بازی “کودک درونی” دیگری است ، این به مواردی فراتر از رفتار ، بلکه ارتباط واقعی نیاز دارد. تعامل آسان بین Spaeny و Lister-Jones باعث می شود که لحظه های درون نگرانه تری از سفر لیزا معنادارتر شوند.

فیلم پیشنهادی  Disney's Raya and the Last Dragon تریلر جدیدی دریافت می کند

بیشتر خنده ها در چگونه پایان می یابد از برخوردهای اتفاقی که لیزا ها در محله های مختلف LA یا افرادی که از آنها در لیست چک “پشیمانی و اصلاح” بازدید می کنند برخوردار هستند. اینها شامل افرادی مانند یک دوست پسر قدیمی و خوب نیست (لامورن موریس) ، پدر لیزا (بردلی ویتفورد)، مادرش (هلن هانت) یا دوست صمیمی او (اولیویا وایلد) و اینجا جایی نیست که نمایشهای فاصله اجتماعی از بین می روند (فرد آرمیسن و کالین هنکس موارد برجسته دیگری هستند ، اما بقیه باید بکر باقی بمانند). با نتیجه گیری فیلم ، تعداد بسیاری از آنها وجود دارد که احساس می کنند کمی مجبور هستند و آنچه که از نقطه قوت شروع می شود ، به ضعف فیلم تبدیل می شود.

اگر یک روز ، سالها بعد ، اگر تماشا می کنید ، چگونه پایان می یابد ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چرا همه افراد روی صفحه از هم فاصله زیادی دارند. سپس هنگام ساختن به بالا نگاه خواهید کرد و همه چیز منطقی خواهد بود. همانطور که وین ، کارگردان مشترک بعد از نمایش ، اشاره کرد ، این سال گذشته در بغل گرفتن چیزهای ناشناخته بود اما همچنین در تلاش برای مراقبت از خودمان بود. واضح است که همان کاری است که سازندگان فیلم در این مجموعه انجام داده اند و با در نظر گرفتن مسدود کردن کارها و عمدتا در بیرون فیلمبرداری می کنند. قرار بود فیلمبرداری یک فیلم در طی همه گیر شدن با چالش هایی روبرو شود اما اگر هدف Zoe Lister-Jones و Daryl Wein این بود که در عین احترام به زمان ، سبک زندگی به خرج دهند ، به این مهم دست یافتند. چگونه پایان می یابد ممکن است در مورد پایان جهان باشد ، در زمانی که به نظر می رسید جهان واقعاً در حال پایان است ، اما کاملاً خوش بینانه است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *