دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی Sundance 2021: CODA

CODA مخفف فرزند بزرگسالان ناشنوا و روبی روسی است (امیلیا جونز) فقط این است ، تنها عضو شنونده خانواده اش. زندگی در یک شهر کوچک در ماساچوست روبی یک دانش آموز ارشد در دبیرستان است ، اما این تنها یکی از مسئولیت های بسیاری است که دارد. بقیه عمدتا شامل کار با پدرش ، فرانک (تروی کوتسور) و برادر لئو (دانیل دورانت) صبح زود در کشتی ماهیگیری خود. روبی بخشی جدایی ناپذیر از تجارت است و به مذاکره در مورد قیمت صید روز در خانه حراج کمک می کند و سپس به مدرسه می رود قبل از اینکه دوباره به خانه خانواده گره خورده خود ، از جمله مادرش جکی ()مارلی متلین)

اما علی رغم اینکه با موسیقی به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از زندگی اش بزرگ نشده است (اگرچه پدرش عاشق رپ گانگستری است زیرا وی می تواند لرزش های باس را احساس کند) ، روبی با صدای خواننده با استعداد متولد شده است. او موسیقی خود را با صدای بلند پخش می کند و در طول مدت حضور در قایق آواز می خواند. این صدا توجه استاد کر او را آقای Villalobos جلب می کند (اوژنیو دربز) که احساس می کند باید استعداد خود را پرورش دهد و او را به آزمایش در کالج معتبر موسیقی Berklee تشویق می کند. درست زمانی که روبی در حال یافتن صدای خود و در آغوش گرفتن عشق او به آواز است ، تجارت خانوادگی نیز پیشرفت می کند و به طور فزاینده ای از روبی مجبور می شود که بین خانواده ناشنوا و جامعه خود تفسیر کند و در عین حال وی را مجبور به انتخاب بین آنها و رویاهای خود کند.

طولی نمی کشد که با صدای روح انگیز روبی آشنا می شویم و امیلیا جونز در نقش او به عنوان نوجوان می درخشد. روبی به عنوان تنها عضو شنوا در خانه ، مجبور شده است سریعتر از آنچه باید بزرگ شود – سفارش دادن به خانواده در رستوران ها ، تفسیر (کاملا خنده دار در یک صحنه) در قرارهای پزشکان یا جلسات جامعه. خانواده به شدت به او اعتماد می کنند و جونز او را به گونه ای قانع کننده با محبوبیت پیروز و زیربنایی از آسیب پذیری به تصویر می کشد که گناه و ناامیدی را نشان می دهد روبی احساس می کند می خواهد از این فشار مداوم جدا شود. جونز زبان اشاره آمریکایی (ASL) را برای این نقش آموخت ، چیزی که تا امروز نیز یاد می گیرد و مطمئناً با سه همبازی برجسته ناشنواش به شیمی آسان او کمک کرد.

فیلم پیشنهادی  نسخه های Blu-ray و DVD ایالات متحده: گلادیاتور ، جمعه سیزدهم ، تیرانداز از خفا: پایان Assassin ، LEGO Shazam و موارد دیگر

کوتسور ، دورانت و متلین (برنده اسکار برای فرزندان خدای کوچکتر) خانواده Rossi را به تماشای بین وقت خانواده Tinder در کنار میز غذاخوری و اشتهای سیری ناپذیر فرانک و جکی برای یکدیگر تبدیل می کند. با این حال همه آنها بازیگران فوق العاده ظریفی هستند ، به خصوص در مکالمات جدی تر که شامل وابستگی کدشان با روبی و تلاش برای درک عشق او به موسیقی است. آنها یک پویایی خانوادگی ایجاد می کنند که کاریزماتیک و صمیمی است. انتخاب بازیگران ناشنوا در این نقش ها ضروری بود – تنها احساس واقعی بودن این فیلم و تنها راه ساخت این فیلم.

نویسنده-کارگردان Siân Heder فیلمی را خلق کرده است که در سطح آن ، یک درام خانوادگی کمدی و هوشمندانه کمدی و روی سن است. مطمئناً مضامین مشترکی وجود دارد و بله ، کاملاً فرمولی است. در مورد اینکه این داستان به کجا می انجامد هرگز تردیدی وجود ندارد ، اما در بسیاری از جنبه های دیگر بسیار برتر است که هرگز تسلیم احساسات بیش از حد نمی شود. این نیز یک داستان لایه ای و دقیق از یک جامعه کم نماینده است. هدر هوشمندانه از صدا استفاده می کند تا نشان دهد صدای بلند یک خانوار در حالی که هیچ کس سعی در سکوت نداشته باشد. او همچنین از ایجاد این صدا برای ایجاد تأثیر عاطفی نمی ترسد. این فیلم زیبایی باورنکردنی زبان اشاره و توانایی آن در انتقال گاهی بیش از کلمات را به ما نشان می دهد در حالی که جهل و موانعی را که جامعه ناشنوایان با آن روبرو هستند نیز نشان می دهد. CODA مطمئناً یک جمعیت کاملاً دلچسب و دلچسب است ، اما یکی از مخاطبانش است که هرگز چیزی کمتر از واقعی بودن ندارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *