دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی Sundance 2021: Cryptozoo

از کجا شروع کنیم Cryptozoo مگر اینکه بگویم که شما قطعاً چیزی شبیه به آن ندیده اید. گنجاندن این برنامه در برنامه Sundance’s NEXT ، که فیلم سازی مبتکرانه و آینده نگرانه را جشن می گیرد ، مطمئناً مناسب است. این فیلم توسط نویسنده-کارگردان ساخته شده است داش شاو و انیمیشن توسط Animation Director ساخته شده است جین سامبورسکی، یک انیمیشن مستقل با طول و کشش دستی است که برای بزرگسالان طراحی شده است. همچنین مملو از سورئالیسم ، آرمان گرایی و دوز سالم فمینیسم است. تعریف آن سخت است Cryptozoo، فیلمی که ممکن است معنای آن برای یک مخاطب از زمان ساخت پنج سال پیش تاکنون کمی تغییر کرده باشد.

Cryptid حیوانی است که وجود آن مورد اختلاف یا بی اساس است. اینها شامل موجوداتی مانند گریفین ، سنتور ، پری دریایی ، کراکن یا ققنوس است. برای لورن گری جوان (دریاچه بل) ، این برخورد کودکی با موجودی افسانه ای به نام باکو بود (موجودی افسانه ای ژاپنی که از کابوس ها تغذیه می کند) که وی را به سمت حفاظت از رمزپایه ها سوق می دهد. او که اکنون یک فرد بزرگسال است ، به دانشکده دامپزشکی رفته است ، اما به جای اینکه روزهای خود را با سگ و گربه بگذراند ، آنها را صرف آزاد کردن دخیل ها از تجارت در بازار سیاه و زندان های ناگوار می کند.

در عوض ، او موجوداتی را که نجات می دهد به Cryptozoo ، “پناهگاهی” که توسط Joan اداره می شود ، می برد (گریس زابریسکی) لورن این مکان را راهی برای پر کردن ترس از ترس انسانهای ناشناخته نسبت به رمزپایه ها می داند ، اگرچه این باغ وحش هنوز دقیقاً همان است – باغ وحشی که Joan براساس سودآوری ایجاد کرده است. وقتی خبر می دهند كه باكو در واقع در خطر اسیر شدن توسط دولت آمریكا به دلیل اسلحه سازی است ، لورن و همراه وی مانند مدوزا ، فیبی (آنجلیکی پاپولیا) برای نجات از آن خارج شوید و قبل از اینکه خیلی دیر شود آن را به Cryptozoo برگردانید.

Cryptozoo، خواه عمدی باشد یا نه ، از یک جنبه سیاسی قابل توجه برخوردار است. در واقع در آغاز یک شخصیت رویایی در مورد طوفان به پایتخت تصویب می کند. این فیلم پنج سال پیش و در واقع مفهوم سازی شد مایکل سراکه شخصیتش این رویا را بازگو می کند ، چهار سال پیش قسمت خود را ضبط کرده است. در این فیلم ، مردم علیه دولت برای ایجاد یک جامعه ایده آلیست قیام می کنند (این اتفاق در دهه 1960 اتفاق می افتد) اما نمی توان درباره موازات وقایع اخیر تأمل کرد.

فیلم پیشنهادی  شب خاموش ، شب مرگبار در حال راه اندازی مجدد است

اما بسیاری از مضامین وجود دارد که پیرامون ایده اصلی این موضوع که آیا دخیل ها و انسان ها می توانند به صورت مسالمت آمیز وجود داشته باشند ، حلقه می زنند. محیط زیست در اینجا نیز در مرکز و مرکز قرار دارد ، زیرا اگر به مسیر تخریب زیستگاه ادامه دهیم ، باغ وحش های فعلی ما ممکن است در واقع تبدیل به “کریپتوزو” شوند که مملو از موجودات افسانه ای منقرض شده ای است که در زمین ما پرسه می زدند. باز هم ، بحث در مورد باغ وحش ها و تلاش های آنها برای محافظت از حیوانات در پس زمینه حبس حیوانات نیز موضوعی است که شخصیت لورن مستقیماً با آن دست و پنجه نرم می کند. در اینجا چیزهای زیادی برای باز کردن وجود دارد.

این انیمیشن به خودی خود درخشان و پر جنب و جوش است ، اما همچنین خشن و گاهی تحریک کننده است. در پانزده دقیقه اول برهنگی پیشانی و خون زیادی وجود دارد. همچنین یک شخصیت وجود دارد که فقط برای کل فیلم برهنه باقی مانده است (کسی لطفاً لباس هایی به او بدهد!). سرعت فریم پایین که باعث می شود انیمیشن کمی ‘متلاطم’ به نظر برسد سبکی است که می تواند عادت کند. جایی که شاو در ایجاد این دنیای پویا و مفصل که شخصیت های انیمیشن او در آن زندگی می کنند عالی است. اگرچه برای کسی که بازیگران کمدی خوبی مانند سرا ، بل و جیسون شوارتزمن کارگردان هرگز از استعدادهای کمدی آنها در تحویل صدا از طریق آنها استفاده نمی کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *