دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی Sundance 2021: Judas and the Black Messiah

در شب 4 دسامبر 1969 ، پلیس شیکاگو با حمله به آپارتمان فرد همپتون ، وی را ترور کرد در حالی که بعد از خوردن یک داروی خواب آور بیهوش بود. دوست دختر باردار او ، دبورا جانسون ، تقریبا در موعد مقرر ، در کنار او بود. فرد همپتون ، که یکی از رهبران حزب ایلینوی حزب پلنگ سیاه بود ، در 21 سالگی زندگی خود را به پایان رساند. پلیس شیکاگو در هنگام حمله نود و نه شلیک کرد و یک نفر دیگر (مارک کلارک) را کشت و دیگران را زخمی کرد. پلنگ ها فقط یکبار شلیک کردند.

تاریخ مرگ زودرس همپتون در کارگردان به تصویر کشیده شده است شاکا کینگویژگی دوم ، یهودا و مسیح سیاه. این داستان از دریچه مردی که سرانجام به او خیانت خواهد کرد ، عنوان تیتراژ یهودا ، ویلیان اونیل ، را روایت می کند (لاکیت استنفیلد) ما او را با کلاه بلند و کلاه لبه ای گسترده ای که بیشتر صورتش را پوشانده است ملاقات می کنیم و در کلاهبرداری برای سرقت اتومبیل ها یک نشان می زند. چرا یک نشان؟ همانطور که بعدا توضیح داد ، “یک نشان ترسناک تر از اسلحه است.” و حیله او کار می کند ، تا زمانی که این کار انجام نشود. دستگیری وی توسط روس میچل ، مأمور FBI ، یک فرصت تلقی می شود (جسی پلمونز) که برای نفوذ به حزب پلنگ سیاه شیکاگو با O’Neal معامله می کند. هدف او؟ برای نزدیک شدن به فرد همپتون (دانیل کالوویا) ، که ظهور آن در درون حزب به عنوان یک تهدید تلقی شده و FBI (از جمله پوشیدن پروتز) مارتین شین همانطور که ج. ادگار هوور) می خواهد خنثی کند.

در حالی که این فیلم فقط از منظر تاریخی جذاب است ، اما اجراهای برجسته است یهودا و مسیح سیاه. کالوویا ، که البته قبلاً توانایی های قابل توجه خود را در فیلم هایی مانند این ثابت کرده است برو بیرون و بیوه ها، تمام جذابیت و عزم لازم برای آوردن این رقم به صفحه نمایش را به همپتون تزریق می کند. وقتی به عنوان رئیس ، او در برابر مخاطبان قابل توجه خود قرار می گیرد که با قدرت درباره انقلاب موجود صحبت می کنند ، می توانید آتش درون او را احساس کنید. “من انقلابی هستم!” او اعلام می کند و همه معتقدند. این همان جذابیتی است که به او اجازه می دهد برای جذب نیرو ، متحد دشمنان و در نهایت تشکیل ائتلاف رنگین کمان را انتخاب کند. کالوویا این عناصر را با حرارت تصرف می کند.

در حالی که همپتون دستورالعمل روشنی دارد ، این O’Neal و Mitchell هستند که از طریق سایه های خاکستری عمل می کنند ، و Shaka King کارگردان این فیلم را قبول می کند ، نشان می دهد که چگونه هر یک از قسمت های آنها در قتل نهایی Hampton تنظیم شده است. سرانجام میچل ، که به عنوان نماینده ای که به او ‘نیل “فرصت” می دهد ، کار می کند ، در نهایت ابهام اخلاقی و شخصیت “پسر خوب” خود را کاملاً خنثی می کند تا دست خبرچین احساساتی خود را به زور تحمیل کند. این زمانی است که این اتفاق می افتد که Plemons به ویژه قوی است ، یک دشمن ترسناک که همه کارت ها را در اختیار دارد. استنفیلد با مهارت می تواند هر دو طرف حصار را بازی کند ، همانطور که شخصیت او باید – در بعضی مواقع تقریباً در فریب خود لذت می برد ، از مزایای وضعیت خبررسانی خود لذت می برد و سپس به سرعت به صداقت باورپذیر روی می آورد. ما هرگز فراموش نمی کنیم که از ابتدا او یک مرد متهم بود. از آنجا که نتیجه خیانت او در نهایت به O’Neal رسید ، شکست عاطفی استنفیلد مهار اما قدرتمند است.

فیلم پیشنهادی  Arrow Video FrightFest از ترکیب August Digital Edition خبر داد

اگر ذکر هم نمی کردم ، ناامید می شوم دومینیک فیش بک که نقش دبورا جانسون ، شریک همپتون را بازی می کند. او همچنین در اینجا عملکرد خارق العاده ای دارد ، شاید روح این قطعه به قلب کالوویا. کینگ تصمیم می گیرد در آخرین لحظات فیلم چهره فیش بک را ببندد ، فقط مرگ همپتون در پس زمینه ، و اثر فقط واکنش احشایی هر آنچه را که پیش از این بوده است ، تشدید می کند. در این لحظه او مصمم و بی تردید است ، اما عصبانیت در استخوان های شما طنین انداز می شود.

کینگ کار خود را با احتیاط انجام می دهد ، و در حالی که یهودا بیش از دو ساعت اجرا می شود ، قدم زدن سریع و داستان محور است. جزئیات در فیلمبرداری ، طراحی صحنه و لباس همه به جو می افزاید. تنش با یک نتیجه ناسازگار از افزایش می یابد مارک ایشام و ترومبونیست کریگ هریس همچنین برخی از عناصر کوبه ای تزریق شده جاز را برای تأثیرگذاری بعدی در فیلم اضافه می کند. با این حال هنوز احساس می کنم یهودا و مسیح سیاه فقط اینجا سطح را خراشیده و می خواست کمی بیشتر به شخصیت های فرد همپتون و ویلیان اونیل و رابطه آنها بپردازد. با این وجود فقط تاکنون شما می توانید با استفاده از مواد گسترده مورد نیاز در این فیلم همراه باشید ، و هنوز هم به عنوان قطعه مهم سینما طنین انداز است. اگرچه این یک فیلم کامل نیست ، اما در نهایت عملکرد و میزان ارتباط آن این فیلم را بالا می برد تا تبدیل به اثری جذاب و قدرتمند شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *