دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی Sundance 2021: Land – “زیبایی متضاد و سختی طبیعت را نشان می دهد”

غم و اندوه انگیزه ای قدرتمند است. این می تواند ما را به انواع مختلف هدایت کند. برخی ممکن است به دیگران اعتماد کنند و به اطرافیان خود نزدیکتر شوند در حالی که دیگران ممکن است عقب نشینی کنند و دور شوند. بعد از یک فاجعه خانوادگی او را در یک ویرانه قرار داد ، ادی (رابین رایت) او را به شدت عقب نشینی می کند و زندگی خود را در شیکاگو پشت سر می گذارد تا به وایومینگ برود. او دشوار است که در کنار مردم باشد زیرا آنها فقط می خواهند او “بهتر شود” بنابراین او خود را از هر کسی که مراقبت می کند دور می کند. او وسایل را جمع می کند ، تلفنش را خندق می کند ، یک کابین فرسوده خریده و سپس از مالک قبلی می خواهد که ترتیب بدهد که ماشین اجاره ای و تریلر او را با خود ببرد. او فکر نمی کند که این ایده خوبی است ، هیچ کس نباید بدون وسیله نقلیه در آنجا باشد. و او درست می گوید

مسئله این است که ، ادی بیش از حد در مورد اینکه همه چیز درست است یا نه نگران نیست (و با دیدن اینکه او یک دختر شهرستانی است که نمی تواند چوب خرد کند به احتمال زیاد زیاد است). غم و اندوه او را کور کرده است به این واقعیت که ، به همان اندازه که تعیین شده است ، طبیعت یک مخالف قدرتمند است. کابین فراتر از آن است که فاقد آب ، برق ، پنجره گمشده ، سقف نشتی و فضای خارج از منزل باشد که بتواند باعث نگرانی شود. او شب ها با صداها بیدار می ماند ، صدای خش خش حیوانات وحشی خارج از درب او ، ندای گرگ ها از دور. همانطور که زمستان فرا می رسد و وسایل کم می شود ، انعطاف پذیری ادی فقط او را تا این حد می رساند ، زندگی او در معرض خطر ناامید کننده قرار می گیرد تا اینکه یک کوهنورد دیگر ، میگل (دمیان بیشیر) او را پیدا می کند و به او می آموزد که چگونه برای زنده ماندن در واقع در خشکی زندگی کند.

در حالی که او قسمت های مختلفی را کارگردانی کرد خانه کارت ، زمین اولین کارگردانی رابین رایت است. این یک فیلم زیبا با فیلمبرداری خیره کننده از است بابی بوکوفسکی. بله ، دشوار است جلوه دادن کوههای راکی ​​آلبرتا (ایستاده برای وایومینگ) دشوار است ، اما مناظر گسترده ای وجود دارد که به معنای واقعی کلمه نفس شما را می گیرد. دیدن این مورد در یک صفحه نمایش بزرگ (به جای جشنواره مجازی) فقط تأثیر این تصاویر با شکوه را تقویت می کرد. وقتی می فهمید که آنها این فیلم را فقط در 29 روز و با انواع و اقسام هوای سخت گرفته اند ، محصول نهایی قابل توجه تر است.

فیلم پیشنهادی  بررسی TIFF 2020: Wolfwalkers

هرگز برنامه رایت نبود که برای این فیلم جلوی دوربین هم برود ، اما تصمیم آخرین لحظه سود مخاطب است. برای بیشتر این فیلم او در اندیشه آرام دیده می شود ، اما هرگز سوالی در مورد احساس ادی وجود ندارد. زمین اثبات می شود ویترین خوبی برای استعدادهای قابل توجه بازیگری رایت است. او و بیرچیر شیمی شگفت انگیزی دارند و این فیلم روابط آنها را به عنوان یک رابطه افلاطونی ساخته شده بر اساس تحسین متقابل حفظ می کند ، تغییر خوشایند نسبت به نمونه معمولی که ممکن است سعی کرده باشد یک عنصر عاشقانه غیر ضروری را در اینجا اضافه کند. گفتگوی زیادی بین این دو وجود ندارد و در واقع بسیاری از قدرتمندترین لحظات فیلم در سکوت آن به سر می برند.

نیمه پشت زمین برای من کمی بهتر از حالت اول بود ، زیرا تماشای این که ادی تصمیمات زیادی علیه منافع شخصی خود می گیرد بسیار ناامید کننده می شود. فکر می کنم حرف او را ثابت کنم که مردم فقط می خواهند او در آخر “بهتر” شود ، اما رایت کار شخصیت را به اندازه کافی انجام می دهد تا شما را برای رسیدن به ادی در برابر آنچه غیرقابل عبور است ، موفق کند. زمین زیبایی متضاد و سختی طبیعت را نشان می دهد. می دهد یا می گیرد. اما رفتن به این سفر با ادی برای دیدن اینکه او سرانجام بر زندگی جدید خود تسلط پیدا می کند و قدرت شفا بخشیدن به محیط اطراف خود را می بیند ، با یک فینال تأثیرگذار و مهیج به شما پاداش می دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *