دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی Sundance 2021: Ma Belle ، زیبایی من

Ma Belle ، زیبایی من به بررسی نوعی رابطه می پردازد که اغلب در فیلم – چند ضلعی نشان داده نمی شود. این روابط صمیمی بین بیش از یک شریک معمولاً نه عمیقا کاوش می شود و نه روی صفحه نمایش نشان داده می شود. در حقیقت یکی از تنها خاطرات من با دیدن یکی از مواردی که به شدت به کمدی وابسته به عشق شهوانی یا کمدی متکی نبود ، مربوط به سال 2017 بود پروفسور مارستون و زنان عجیب. بله ، آن فیلم دارای درجه ای از تصویرگری جنسی بود ، اما در اصل این فیلم در مورد سه نفر عاشق بودند. که در Ma Belle ، زیبایی من، نویسنده / کارگردان ماریون هیلاولین ویژگی او ، او قصد دارد یک نگاه صمیمی به یک رابطه پلی آمور که از هم پاشیده است و آسیب عاطفی که به بار آورده است.

ما با برتی ملاقات می کنیم (آیدلا جانسون) تمرین یک ترانه ، خواندن چیزی که او هنرمندانه در کنار همسرش فرد ارتباط برقرار نمی کند (لوسین گویگنارد) که در حال نواختن گیتار است. او تمرین خود را ترک کرد و گفت که آهنگ را دوست ندارد و واضح است که این اولین بار نیست. فرد قرار بود با گروهش در یک تور بزرگ اروپایی قرار بگیرد ، برتی که آواز خود را می خواند ، اما اکنون این کنسرت به خطر می افتد. برتی بیشتر روزهای خود را با غر زدن در خانه بزرگ مزرعه می گذراند ، و در استخر خود با خواندن جین ایر خسته می شود یا در بازار روستای مجاور خرید می کند. به نظر می رسد او در حالت سکون و عقب نشینی از محیط پیرامون خود است.

با این حال ، فرد برای Bertie یک سورپرایز دارد ، یک روز یک زن را به نام Lane (فلفل هانا) ، در ایستگاه قطار و آوردن او به خانه. گرچه در ابتدا کاملاً مشخص نیست که رابطه آنها با یکدیگر چیست ، اما یک تنش عصبی بین این دو زن وجود دارد که قابل لمس است. از طریق اطلاعاتی که به آرامی در حال گسترش است ، می فهمیم که این سه نفر مدتی پیش در حالی که در نیواورلئان زندگی می کردند با هم رابطه چند جانبه ای داشته اند. فرد امیدوار بود که کاری کند که برتی را از افسردگی و رکود خلاقیت خارج کند ، فکر کرده بود حضور لین انرژی جدیدی را به زندگی آنها تزریق می کند. اما پویایی تغییر کرده است و حسادت و حقیقت در مورد روابط برتی ، لین و فرد در شرف بروز است.

فیلم پیشنهادی  Emma Stone در تریلر فیلم جدید لایو اکشن دیزنی ، Cruella است

ایجاد پیچیدگی یک رابطه چند جانبه به صفحه نمایش قسمت عمده ای از تمرکز ماریون هیل بود. هویت جنسی این زنان از قبل مشخص شده بود ، به این معنی که هیل می توانست در عوض وقت خود را صرف بررسی پیچیدگی های رابطه کند ، آنچه آنها را به سمت یکدیگر سوق می دهد و در نهایت آنها را از هم دور کند. گرچه فرد قطعاً بخشی از این معادله است ، این برتی و لین هستند كه در اینجا مورد توجه قرار می گیرند ، اما سخت است كه آرزوی آشتی بین طرفین را داشته باشیم. حقیقت روابط آنها چنان کند رخ می دهد که این فیلم هرگز در واقع به مخاطب فرصت نمی دهد تا بداند در چه زمان هایی شادتر بوده است ، هیچ مرجعی برای چگونگی وخیم شدن اوضاع و یا زندگی مشترک آنها وجود ندارد. باعث عدم سرمایه گذاری من شد.

در حالی که سه رهبر اصلی در اینجا کارهای خوبی انجام می دهند ، به خصوص Idella Johnson که یکی برای تماشاست (و گوش دادن به او! او صدای باورنکردنی دارد) ، شخصیت های آنها هرگز احساس شور و شوق نسبت به یکدیگر ندارند. در حالی که فرد سعی می كند از همسرش حمایت كند ، این بار را بیشتر به دوش لین می اندازد و ما به راحتی تماشا می كنیم كه برتی هر آنچه را كه لازم دارد از لین می گیرد و لین آرام آرام به اعتیاد مخرب خود به برتی و تأثیر آن بر زندگی او پی می برد. صحنه های بین این سه احساس کمی فقدان می کنند ، و باور اینکه آنها همیشه عاشقانه بوده اند دشوار است ، زمانی دوباره که برخی از مراجع به سود این رابطه ناکارآمد است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *