دسته‌ها
دانلود فیلم

نقد و بررسی Sundance 2021: Mayday

“مريم. آلفا یانکی دلتا آلفا یانکی “

این کلمات بارها و بارها و با استفاده از الفبای آوایی استفاده شده در انتقال رادیوی نظامی تکرار می شوند. اما چیزی متفاوت است. اگر آن الفبا را می دانید ، می دانید که مایک برای حرف M ایستاده است ، نه مری ، و این یک سرنخ ظریف و هوشمندانه از جهان زنانه است که شما در آن کشف خواهید کرد روز مه.

آنا (گریس ون پاتن) در محل کار خود است ، در حالی که طوفانی سخت شروع می شود به آماده شدن برای یک مهمانی عروسی کمک می کند. او سعی می کند از رئیس بد دهن و بد دهنی خود که به او می گوید ، “خودت را تمیز کن. من باید به آن صورت نگاه کنم “. وقتی عکاس رویداد از او بپرسد به عنوان کسی معرفی نمی شود. عروس ، پس از ورودش ، بدبخت به نظر می رسد ، اما فقط دستیار حمام به او می گوید: “من می دانم که یک کابوس احساس می شود. آن طبیعی است.” همه زنانی که در این دیوارها هستند سنگینی از طبیعت های مختلف را به دوش می کشند. اما وقتی حادثه ای آنا را در میان طوفان به ساحلی عجیب منتقل می کند ، او خود را در دنیایی کاملا متفاوت می یابد.

آنا در حالی که می خواست برای دیدن محیط جدید خود تمایل پیدا کند گفت: “شما تمام زندگی خود را درگیر جنگ بوده اید ، فقط این را نمی دانید.” او به سرعت به گروهی از سربازان زن از جمله Bea (هاوانا رز لیو) و گرت (سوکو) رهبر آنها مارشا است (میا گوت) ، یک اقتدار بدون مزخرف. آنا به نظامی مانند لباس فرم و شغل داده می شود و به یک تیرانداز تبدیل می شود. مارشا می گوید: “دختران تیراندازهای عالی می سازند.” “آنها باید ساعتها موقعیتهای ناخوشایند را تحمل کنند و خود را نامرئی کنند.” حریف آنها در این جنگ بی پایان؟ به نظر می رسد هر مردی که راهی ساحل شود ، بسیاری از آنها توسط تماس رادیویی “دختر در مضطر” (“آنها دخترانشان را نرم تر ، با اقتدار کمتر”) “مری” مجذوب خود می کنند. آلفا یانکی دلتا آلفا یانکی. ” اما همانطور که آنا احساس جدیدی از آزادی و توانمندسازی با متحدان جدید خود پیدا می کند ، او همچنین شروع به زیر سوال بردن انگیزه های آنها می کند ، و بیشتر به دنبال تلاش برای یافتن راهی برای بازگشت به خانه خود می افتد.

فیلم پیشنهادی  رابرت پتینسون ، تام هلند ، جیسون کلارک و رایلی کئوگ را در تریلر فیلم The Devil All The Time تماشا کنید

نویسنده / کارگردان کارن سینور اولین پروژه جاه طلبانه ای را با ایجاد کرده است روز مه، تمثیلی برای تجربه زن. او در طول فیلمنامه خود گفتگوی جسورانه و غیرمنطقی فمنیستی دارد که هرگز سعی نمی کند خود را به عنوان چیز دیگری درآورد. و چرا باید این جهانی است که زنان در آن مسئولیت دارند. با این حال این نیز جهانی است که هرگز به طور کامل کاوش و توضیح داده نمی شود. افسانه های این سرزمین خیالی تا حد زیادی یک رمز و راز باقی مانده است. به نظر می رسد بخشی از این امر به این دلیل است که ما در واقعیت وقت کافی با آنا و سایر زنان نمی گذرانیم تا شناخت کافی از بازیکنان داشته باشیم. به نظر می رسد بسیاری از مردانی که زنان از آنها استفاده می کنند مربوط به گذشته آنها هستند ، اما ما یا از این موضوع بی اطلاع هستیم و یا آنها را از ثانیه هایی که در صفحه نمایش گذرانده اند به یاد نمی آوریم. فقدان جهان و شخصیت سازی در اینجا باعث می شود فانتزی جذابیت کمتری داشته باشد.

سینور این داستان را بر اساس افسانه های آژیر یونانی بنا نهاد – یک پرنده نیمی ، یک زن موجود نیمه زن که ملوانان را با آواز مسحورکننده خود به مرگ می کشاند. این ظاهراً جذابیت نویسنده / کارگردان را دارد ، اما او همچنین بسیاری از علاقه های دیگر خود را در این ترکیب قرار داده است – جنگ جهانی دوم ، فیلم های اکشن ، داستان های سنی ، حتی در یک مرحله با وارد کردن یک شماره موسیقی نسبتاً تصادفی. من همه برای براندازی ژانر هستم ، اما این یک ترکیب عجیب و غریب است و فقط یک طرح قوی وجود ندارد که بتواند همه اینها را جمع کند. این فیلم به احتمال زیاد با سال 2011 مقایسه می شود ساکر پانچ (هر چند Zack Snyder-y بسیار کمتر) ، و در حالی که روز مه بعضی کارها را خیلی بهتر انجام می دهد ، حتی آن فیلم داستان منسجمی داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *