دسته‌ها
دانلود فیلم

Stanley KuBLOG: Eyes Wide Shut – یک نگاه گذشته استنلی کوبریک

چشمان بسته در جشنواره فیلم ونیز افتتاح شد و آخرین فیلمی بود که قبل از انتقال به ایتالیا در سال 1999 در انگلیس دیدم. دوباره آن را در یک خانه پر از ایتالیا به ایتالیایی دیدم. به عنوان آخرین فیلم پس از مرگ استنلی کوبریک این یک وزن انتظار و ریخته گری از تام کروز و نیکول کیدمن، زوج قدرت دهه نود ، جمعیت کامل را هیجان زده کرد. شایعات درباره صحنه های رسوایی جنسی فیلم ، از برخی از گزارش ها از عیاشی تا نکروفیلیا ، همچنین باعث افزایش دما در بین مخاطبان و منتقدان شد. چگونه ناامید نشویم؟ چگونه ممکن است بیشتر اشتباه نکنیم؟

مهم است که بعد از گذشت بیش از بیست سال این سوال را بپرسید: دقیقاً چیست؟ چشمان بسته؟ اولین چیزی که در اکران آن مشهود بود این بود که این فیلم نبود. این “جنسی ترین فیلم ساخته شده” نبود ، و نه یک نوع معمولی بود تام کروز عکس یا کروز / کیدمن برای همین موضوع – دو جفت قبلی آنها بوده است Ron Howard’s Far and Away و روزهای تندر تونی اسکات، هر دو پاپ کورن که باعث شادی جمعیت می شود. همچنین هر آنچه قرار بود یک فیلم کوبریک باشد نبود. البته غیر از این بود. چون مثل همه فیلم هایش ، چشمان بسته عزیمت ، کاوش در قلمرو جدید و ژانرهای جدید بود. آنچه در آن زمان بود ، و خود را از لبه های منفی بیرون کشیدیم ، اقتباسی از آن بود Arthur Schnitzler’s Traumnovelle انتقال به نیویورک امروزی. دکتر بیل هارفورد (تام کروز) یک پزشک پزشکی خوب با یک همسر زیبا آلیس است (نیکول کیدمن) و کودک و یک آپارتمان با شکوه. او کت و شلوارهای سه تکه می پوشد و در عملکردهای عالی جامعه شرکت می کند. در مهمانی کریسمس ویکتور زیگلر (سیدنی پولاک) ، او به میزبان خود کمک می کند تا هنگامی که یک روسپی بیش از حد مصرف می کند از یک نقطه سخت خارج شود. چند روز بعد ، در جریان یک مشاجره سنگسار ، آلیس خیالی را که از رابطه جنسی با یک مرد دیگر داشته بازگو می کند تا ساده لوحی جنسیتی خود را در مورد زنان ، حسادت و تمایل به بیل ثابت کند. او که برای حضور در بستر مرگ یک بیمار فراخوانده شده بود ، سفری شبانه را آغاز می کند که در آن چندین برخورد نیمه جنسی خواهد داشت. بیل دچار نعوظ می شود ، مسخره پوزخند می زند ، سپس با رسیدن یک سطل واقعیت پیش بینی نشده پژمرده می شود.

فیلم پیشنهادی  Blu-ray Event Horizon Collector’s Edition تاریخ انتشار جدید و جزئیات اضافی جدید را دریافت می کند

بنابراین چشمان بسته اساساً یک کمدی است: دنباله ای از لحظات حمام درباره مردی که به معنای واقعی کلمه نمی تواند در عیاشی لعنتی شود. او توسط دختر داغدار بیمار مرده خود خواستگاری می شود و قبل از اینکه بتواند دهان خود را ببندد دوست پسر او ظاهر می شود. او با یک روسپی درگیر می شود – مقدمه ای در جامعه شناسی به طور برجسته ای در قفسه کتاب او قرار دارد – اما سپس همسرش زنگ می زند. او عیاشی را جمع می کند اما پیدا می شود و تحقیر می شود. هر نوبت او را عمیق تر به پیچ و خم نارضایتی و پارانویا می رساند. به نظر می رسد رابطه جنسی در همه جا وجود دارد. در فروشگاه لباس بچه گانه ها وجود دارند. حضور در پذیرش هتل. حتی سردخانه لحظه ای دارد که به نظر می رسد دو سفت در اتاق وجود دارد. کمدی در بی حوصلگی آشکار بیل است. این مرد موفق و جذاب پسری است که در جنگل گم شده است و باور می کند در وسط یک توطئه تاریک قرار دارد. خطرات ناشی از افرادی است که او را دنبال می کنند ، تهدیدهای صریح ، کشف روسپی مبتلا به اچ آی وی و اضطرابی که همسرش – که تمایل خارج از ازدواج او را عذاب آور می کند خاطرات کفش قرمز فلاش بک – ممکن است بفهمد چه کاری را دنبال می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *